Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trzy osoby z zarzutami po tragicznym w skutkach weselu w Zemborzycach. Jeden z mężczyzn trafił do aresztu

Trzy osoby z zarzutami z czego jedna umieszczona w tymczasowym areszcie – to bilans śledztwa w sprawie przyjęcia weselnego w Lublinie. Jeden z gości stracił życie.

W środę sąd zajął się wnioskiem lubelskiej prokuratury w sprawie zastosowania środka zapobiegawczego wobec 44-letniego Pawła L. Został on zatrzymany po śmierci 50-latka, które miało miejsce w trakcie przyjęcia weselnego, jakie odbywało się w sobotę w lokalu u zbiegu ul. Niezapominajki i Krężnickiej. Około godziny 20:40 przypadkowa osoba zauważyła leżącego w kałuży krwi mężczyznę. Jego życia nie udało się jednak uratować. Zmarł on po dwóch godzinach w szpitalu.

Policjanci początkowo zatrzymali do tej sprawy 25-letniego pana młodego. Jak wyjaśniali, Karol S. był agresywny, znajdował się też pod wpływem alkoholu. Do tego miał uczestniczyć w szarpaninie, jaka wywiązała się przed lokalem pomiędzy kilkoma gośćmi wesela. Po przesłuchaniu świadków jak też dokonaniu analizy nagrań kamer monitoringu wyszło jednak na jaw, że to Paweł L. zadał 50-latkowi cios pięścią w twarz. To sprawiło, że mężczyzna przewrócił się i uderzył głową o betonową kostkę.

Przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny wstępnie nie wykazała jednak, aby to było przyczyną śmierci. Ofiara miała stracić życie, gdyż nie udzielono jej pomocy. Dlatego pozostali dwaj mężczyźni, którzy byli świadkami zdarzenia, również odpowiedzą przed sądem. 25-letni Karol S. oraz 32-letni Tomasz W. usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy. W ich przypadku zostali oni zwolnieni do domów. Z kolei 44-letni Paweł L. najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

(fot. lublin112)

18 komentarzy

  1. Do Czarny Olek . Proszę nie obrażać zwierząt.Bydło się tak źle nie zachowuje

Z kraju