Trzy miliony złotych strat po pożarze koło Lublina. Jedna osoba zginęła, cztery zostały poszkodowane (zdjęcia)

Pożar w Strzyżewicach gasiło 15 zastępów straży pożarnej z jednostek PSP i OSP, łącznie 50 strażaków. Zniszczeniu uległ budynek produkcyjny wraz z całym wyposażeniem, a także ok. 30 ton komponentów do produkcji styroduru.

Straż pożarna podsumowała pożar, jaki miał miejsce w środę w miejscowości Strzyżewice. Ogień w hali na terenie zakładu produkującego materiały budowlane został zauważony około godziny 10:45. Natychmiast zaalarmowane zostały służby ratunkowe.

Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie. Kiedy pierwsze zastępy strażaków dojechały na miejsce, pożar był już znacznie rozwinięty. Do tego panowało bardzo duże zadymienie oraz wysoka temperatura. W związku z intensywnym rozwojem pożaru do działań skierowana dodatkowe zastępy.

Pracownicy firmy przekazali strażakom, że wewnątrz prawdopodobnie znajduję się jeden z ich kolegów. Jednak początkowo nie było możliwości wejścia do środka budynku. Dopiero kiedy sytuacja została opanowana, dokonano przeszukania pomieszczeń hali.

Wewnątrz odnaleziono mężczyznę w wieku ok. 50 lat, którego ewakuowano na zewnątrz. Zespół pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny. Poszkodowane zostały też cztery osoby, które zanim dojechali strażacy, starały się gasić pożar. Ratownicy medyczni udzielili im pomocy na miejscu.

W akcji gaśniczej brało udział 15 zastępów straży pożarnej z jednostek PSP i OSP, łącznie 50 strażaków. Na miejscu działania prowadzili również zespół ratownictwa medycznego, policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ budynek produkcyjny wraz z całym wyposażeniem, a także ok. 30 ton komponentów do produkcji styroduru. Straty oszacowano wstępnie na 3 mln zł.

 

(fot. bryg. Bartłomiej Walczuk, st. kpt. Andrzej Szacoń, lublin112)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Niektóre wozy strażaków to już prawie zabytki techniki.

 2. Teraz sie pali Kalman, wczoraj sie spalił Grosman, jutro się spali Feluszfiszbin 🙂

 3. Te komentarze to jedna wielka żenada , tam zginą człowiek i wcale to nie było zaplanowane firma dobrze prosperowała nie jeden by się zdziwił . Kondolencje dla rodziny !

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach