690 680 960

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Świdnik Air Festival. Pomaga firma organizująca duże pokazy lotnicze na świecie

W pierwszy weekend czerwca odbędzie się tegoroczna edycja pokazów lotniczych Świdnik Air Festival. Impreza, tak jak w przednich latach, będzie trwała dwa dni. Organizatorzy zapowiadają odświeżenie i poszerzenie formuły wydarzenia.

Na początku czerwca odbędzie się trzecia edycja lotniczego święta w naszym regionie, czyli Świdnik Air Festival. Przygotowania do organizacji imprezy trwają już od wielu miesięcy. Obecnie układany jest już programem pokazów. Wiadomo już, że pojawią się zarówno zespoły jak też soliści, którzy w Świdniku jeszcze nie gościli. Podziwiać będzie można również odrzutowce. W przyszłym tygodniu organizatorzy, czyli Urząd Miasta w Świdniku oraz Miejski Ośrodek Kultury, mają zaprezentować pierwsze gwiazdy wydarzenia.

W tym roku organizatorzy nawiązali współpracę z nowym partnerem, którym jest firma Aeropact. Odpowiada ona za wiele pokazów lotniczych w kraju i za granicą m.in. Gdynia Aerobaltic czy też imprezy lotnicze w Arabii Saudyjskiej i Jordanii. Ma to głównie na celu podniesienie rangi marki Świdnik Air Festival, jednak przede wszystkim odświeżenie i poszerzenie formuły imprezy, zwiększenie jej jakości a także ściągnięcie kolejnych lotniczych gwiazd. Podobnie jak w roku ubiegłym na pokazach nie powinno zabraknąć koncertów zespołów muzycznych, jednak w tej sprawie wciąż trwają uzgodnienia. Nowością będzie za to Aerolandia, czyli strefa w całości dedykowana najmłodszym fanom lotnictwa. Na dzieci czekać będą gry, zabawy, warsztaty i cała moc lotniczych atrakcji.

W trakcie drugiej już edycji Świdnik Air Festival można było podziwiać umiejętności 64 pilotów, którzy w powietrzu wykonali łącznie 620 minut pokazów. Do tego oglądać można było 22 skoczków spadochronowych jak również 21 baloniarzy. Oprócz podniebnych akrobacji, nie brakowało zabytkowych samolotów, wystawy sprzętu i statków powietrznych oraz koncertów muzycznych. Pierwszego dnia imprezę odwiedziło blisko 20 tys. gości, drugiego zanotowano ponad 30 tys. widzów. W tym roku celem organizatorów jest zaprezentowanie wydarzenia, które będzie miało większy rozmach, bardziej atrakcyjny program i przyciągnie jeszcze więcej osób niż poprzednie edycje. Zamierzają skupić się na blokach typowo lotniczych i zagwarantować widzom dużą dawkę właśnie takich emocji.

(fot. materiały organizatora)

2 komentarze

  1. Na zdjęciu XA41 – Artur Kielak – przekozak.

  2. Niesamowity pilot to co prezentuje przyprawia o zawrót głowy

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin