690 680 960

Koziołek wygląda jak nowy. Poidełko wróciło na swoje miejsce (zdjęcia)

We wtorek rano na swoje miejsce na ul. Wróblewskiego wrócił lubelski Koziołek. Zdrój został poddany renowacji i teraz wygląda jak nowy.

We wtorek rano po renowacji wrócił na swoje miejsce znany wszystkim mieszkańcom Lublina Koziołek. Zdrój znajdujący się od 2001 r. na ul. Wróblewskiego wymagał prac renowacyjnych.

– Dziś po godz. 8.00 służby MPWiK rozpoczęły montaż wyremontowanego Koziołka – poidełka stającego w Lublinie na deptaku przy ul. Wróblewskiego. 19 lutego zdrój został zdemontowany i poddany renowacji. Po 19 latach (Koziołek stanął na deptaku w 2001 roku) niezbędny okazał się jego gruntowny przegląd – poinformowała nas Magdalena Bożko rzecznik prasowy MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie.

MPWiK oprócz tego wyremontował podłączenia i odpływ, a także wyczyścił poidełko. Koziołek wygląda teraz jak nowy. Niedługo będzie można go ponownie zobaczyć, po zakończeniu wszystkich prac.

(fot. UM Lublin)

9 komentarzy

 1. na 100% jakiś patol go przewróci

 2. Postawią takie barachło na środku parkingu, a potem zaparkować się nie da i trzeba parkować na trawniku, czy drodze pożarowej.

  • Braci Koala Para

   Trójkołowcem na plastikowych kółkach to możesz sobie parkować nawet w kontenerze na śmieci.

 3. dajcie tam jeszcze na to kamere do kompletu (monitoring), przecież zaraz to ktoś zdewastuje na pewno albo i sobie wezmie bo mu sie przyda, jakis inny pomysli ze ze zlota i zaniesie do jubilera

  • Przecież do tej pory, przez 19 lat nikt go nie zdewastował więc nie wiem o co wam chodzi.

 4. będzie wylęgarnia CON….

 5. kiedy uroczyste odsłonięcie przez łysego w asyście budzika.

 6. Kiedyś widziałem, jak bezdomny koleś się w tym kąpał xd Także ten, smacznego.

 7. Poidełko korona-wirusów roznosidełko

Kursy walut

 • USD 4.3247zł -0.12%
 • GBP 5.3302zł 0.11%
 • EUR 4.685zł 0.07%
 • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas