Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają kontrole posesji w rejonie Zalewu Zemborzyckiego. Strażnicy znaleźli rurę, którą odprowadzano nieczystości

W trakcie kontroli rejonu Zalewu Zemborzyckiego, funkcjonariusz Eko-Patrolu wraz z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska znaleźli wystająca z jednej z posesji rurę, z której sączyła się bezbarwna, śmierdząca ciecz. Prowadzone są teraz czynności w tej sprawie.

23 komentarze

 1. Od źródeł Czerniejewski aż do ujścia do Bystrzycy mógłby WIOŚ się przejść. Tam to praktycznie z każdej posesji rura wychodzi do rzeki . Wiele gospodarstw ma szambo zrobione z nieczynnych studni głębinowych albo pompują wieczorami na trawniku bądź na nieużytki. Temat rzeka ……

  • Studnia głębinowa to co najmniej 40 m głębokości i max. 20 cm szerokości. ciężko cokolwiek tam wlać

   • Te obecne bite studnie takie są, ale kiedyś głębinówki robiło się z kręgów, a tam to już 1 m średnicy.

   • nikt ci nie mówił, żebyś nie zaglądał do studni bo cię wciągnie topielec? 🙂

 2. 15 mandatów na kwotę 2750 zł. To jakaś kpina mandat średnio 150-200zł ????? Faktycznie ten mandat ich tak wystraszy , tak to odczują że od tej pory podobnych rzeczy już nigdy w zyciu , przenigdy… To już nawet zakrawą na kpinę z pracy wykonywanej przez SM , kpinę z nas wszystkich.

 3. Dawno już mówiłem ze powinni się przejechać po uliczkach w około zalewu i przez Zemborzyce ale po 22 i najlepiej rowerkami, na nos by wyłapali jak sie szamba pompują w pole i do wody .

 4. Mandaty są zbyt niskie.

 5. jak czytam o „wielkim sukcesie” straży żukowskiej i jego podwładnego z wos to przypominam sobie,jak taki „eko-patrol” usiłował wejść na jedną z posesji w okolicach politechniki. Najeźdźcy zostali przez przebywającego na posesji lumpa przepędzeni i od 3 lat usiłują doręczyć właścicielowi wezwanie do stawienia sie. Śmieszne to i prawdziwe w mieście , gdzie prezydent opowiada o sprawności swojej i swoich służb. Chyba sprawnych inaczej