Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa przebudowa drogi krajowej w Turce. W lipcu pół ronda ma być już gotowe (zdjęcia)

Do połowy lipca ma być już gotowa część ronda po stronie osiedla Borek. Następnie prace przeniosą się na drugą stronę skrzyżowania. Planowane zakończenie robót to IV kwartał 2020 roku.

Zgodnie z planem przebiega przebudowa odcinka drogi krajowej nr 82 Lublin – Łęczna w Turce. Na odcinku ok. 800 metrów, od węzła Lublin Tatary do skrzyżowania z ul. Dębową i Świerkową powstaje dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Dodatkowo na skrzyżowaniu budowane jest rondo turbinowe. Ma ono znacząco poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu i pozwolić kierowcom wyjeżdżającym z osiedla Borek oraz ul. Świerkowej łatwiej włączyć się do ruchu.

Obecnie wykonawca prowadzi prace przy rozbudowie jezdni, do połowy lipca ma być już gotowa połowa ronda po stronie os. Borek. Następnie prace będą mogły się przenieść na drugą stronę skrzyżowania. Budowana jest także kanalizacja deszczowa, trwają prace przy wykonywaniu oświetlenia oraz roboty brukarskie. Do końca zmierzają zaś prace przy budowie parkingu.

Planowane zakończenie robót to IV kwartał 2020 roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 15,3 mln zł.

(fot. Łukasz Minkiewicz GDDKiA)

9 komentarzy

 1. Edwin już rok temu obiecywał to rondo. Ale lepiej późno niż wcale.

 2. Ronda to najbezpieczniejsze typy skrzyżowań. Ronda bez sygnalizacji są nawet bezpieczniejsze od skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Ale rondo musi być zaprojektowane w sposób wymuszający na wszystkich dojeżdżających zmniejszenie prędkości. Ot tajemnica sukcesu i sprawa oczywista, z którą wielu walczy.
  Państwo rajdowców, piratów drogowych i ludobójców drogowych.

  • Oczywiście dookoła ronda pajęczyna DDR i PDR jak na Choinach,bo niby tak wszędzie się buduje???.

  • A w jaki sposób postawienie świateł wpływa na spadek bezpieczeństwa ???? Poproszę uargumentować te swoje mądrości.
   Bo to tylko bełkot pieszego w tenisówkach.

   • Miszczuniu! Bez świateł to każdy kierowca patrzy, czy mu coś nie jedzie już po rondzie. A na światłach… to późne pomarańczowe, czy wczesne czerwone jest wciąż zielonym dla speców od tuningowanych bryk 🙂

 3. PIM czyli pij ile możesz

 4. Ja tu na zdjęciu widzę już całe rondo.Tylko czemu ten szybki gniewny zapitala zagęszczarką na około? To już nie ma się czym zająć?

 5. Pół ronda ? A kiedy następne pół , za rok?