690 680 960

Trwa noworoczna zbiórka dla zwierząt ze schronisk

Zima to trudny czas dla bezdomnych zwierząt. Dlatego IKEA i SKENDE organizują zbiórkę koców, pledów, ręczników oraz dobrej jakości karmy dla psów oraz kotów. Dary zostaną przekazane do schronisk dla zwierząt znajdujących się w województwie lubelskim.

W jaki sposób można przekazać dary dla bezdomnych czworonogów? Wystarczy zostawić je w specjalnym pojemniku, który będzie znajdował się za kasami IKEA. Można także zostawić je w sklepie Aquael Zoo znajdującym się na pasażu zewnętrznym SKENDE Shopping.

Rozpoczęta już zimowa pora roku to zawsze trudny czas dla schronisk dla zwierząt. Szczególnie wtedy przydatna jest każda pomoc, aby uchronić psy i koty przed zimnem i mrozem. W schroniskach potrzebne jest niemal wszystko – koce, pledy, którymi ocieplić można boksy podopiecznych, także karma, żeby zapewnić pożywienie.

– W wielu mieszkaniach żyją z nami psy i koty, traktowani jak domownicy. Pamiętajmy jednak, że są zwierzęta, które w wyniku różnych okoliczności, zmuszone są żyć w schroniskach. Dlatego chcemy im pomóc, apelując do naszych klientów o gorące serce i materialne wsparcie – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

W sklepie Aquael ZOO zbierane są również plastikowe nakrętki w ramach akcji „Ukręcamy Okrucieństwo” prowadzonej przez Fundację na rzecz ochrony praw zwierząt Ex Lege.

Zbiórka tekstyliów i karmy dla schronisk, to kolejna akcja IKEA i SKENDE na rzecz zwierząt. Jesienią br. SKENDE Shopping otworzyło na terenach zielonych wokół centrum, Strefę Psa. To wyjątkowe miejsce, i pierwsze takie w Lublinie, w którym czworonożni przyjaciele mogą bezpłatnie i bezpiecznie bawić się oraz trenować.

Akcja zaczyna się w najbliższy poniedziałek, 4 stycznia i potrwa trzy tygodnie, do 24 stycznia.

Trwa noworoczna zbiórka dla zwierząt ze schronisk

(fot. pixabay.com, nadesłane)

4 komentarze

  1. Po co utrzymywać tych pchlaży.

  2. Franio posypał się brokatem i błyszczy…

  3. Bardzo dobra inicjatywa, chętnie wezmę udział i dorzucę kocyk i karmę 😊🐕

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas