690 680 960

Do Polski dotarło już 670 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Do wczoraj zaszczepiono ponad 50 tys. osób

W poniedziałek do Polski dotarła kolejna dostawa 300 tys. szczepionek przeciwko COVID-19. Szczepionki za pośrednictwem hurtowni dotrą do punktów szczepień. 15 stycznia zostanie uruchomiona strona internetowa, na której będą prezentowane postępy w szczepieniach w kraju.

W poniedziałek przed południem Michał Dworczyk poinformował, że do kraju dotarło już, łącznie z dzisiejszą dostawą, 670 tys. dawek szczepionki Pfizer.

– Razem z dzisiejszą dostawą, do Polski dotarło już 670 tys. dawek szczepionki Pfizer. Trwa ich dystrybucja. Do wieczora 200 tys. szczepionek trafi do szpitali węzłowych, które prowadzą szczepienia w grupie 0 – poinformował szef Kancelarii Premiera.

Michał Dworczyk przekazał również ile, do wczoraj, zostało zaszczepionych osób w kraju przeciwko COVID-19.

– Do wczoraj, do godz. 18, zaszczepiono 50 391 osób. W mediach pojawiają się nieprawdziwe informacje, jakoby duże ilości szczepionki marnowały się. Wyłącznie 26 dawek szczepionki zostało zutylizowanych – przekazał Dworczyk.

Padło również zapewnienie, że od dzisiaj Ministerstwo Zdrowia zaczyna publikować dane dotyczące liczby osób zaszczepionych i dystrybucji szczepionek. 15 stycznia ma ruszyć serwis internetowy, w którym będą podawane szczegółowe dane o przebiegu szczepień na terenie Polski.

– 15 stycznia ruszy podstrona na http://gov.pl/szczepimysie, na której będą pełne informacje dot. zaszczepionych osób – dane demograficzne i geograficzne, a także – dane dot. dostaw z podziałem na województwa, powiaty, a z czasem również na gminy – dodał szef Kancelarii Premiera.

Dzisiaj na stronie http://gov.pl/szczepimysie zostanie opublikowana lista punktów medycznych, które będą szczepiły grupę 1.

(fot. KPRM)

34 komentarze

 1. Cieszy mnie że są chętni na szczepienia. Ja się nie zaszczepię ale chętnie poobserwuję. Zobaczymy za parę lat czy nie wzrośnie zachorowalność np na nowotwory….

  • I wtedy spytasz wróżbity Macieja i on ci powie, że ten nowotwór to jest od szczepionki a nie od dioksyn i furanów z twojego pieca.

   • miałem nie pisać...

    Jak również pyły pm 10, 2,5 i inne. Które to, są bardziej śmiercionośne niż covid-19.

   • Dioksyny i furany regularnie wpływają na kancerogenność populacji, zresztą jak cała reszta syfu. Dlatego napisałem, że poobserwuję czy ten poziom z czasem dziwnie nie wzrośnie.

    • korektor kropeczek

     onkologia.org.pl/wp-content/uploads/Prognozy_2025.pdf

     Jak komuś odj***ło na punkcie koronawirusa to znaczy, że ma problem. Jest niczym koniki w dorożkach stojących pod Sukiennicami: WIDZI TYLKO DOBRZE NA WPROST. Gdyby nie odwaga graniczące z wariactwem Pasteur’a – kto wie, na jakim etapie byłaby wakcynologia na świecie. Wystarczy że przytoczę pewną publikację z tamtego okresu… jeśli komuś się nie chce czytać – przejść do strony 6 publikacji:

     academica.edu.pl/reading/readSingle?cid=53246564&uid=18619048

     Straszno-śmieszne? Bynajmniej… dziś podobnych bredni czytam i oglądam do znudzenia… A mamy podobno XXI wiek, aj pier****….

     Stój i patrz. Nic nie rób. Jeśli (oby nie) wirus przejdzie do kontrataku 😉 będziesz gonił pierwszy do szczepionki.
     Niczym Janda.

     Jestem tego ABSOLUTNIE pewien.

     • Tępy starcze, nie ufam koncernom i to moja sprawa. Za dużo koncerny nawywijały i za dużo zabiły ludzi w eksperymentach. Dlatego sobie poobserwuję, tym bardziej, że jeszcze lekarze się nie pozaszczepiali, a ja jestem w drugiej grupie dopiero. Geriatryku czy ktoś oprócz Kopaczowej negowal szczepionke na świńską grypę? Wiesz co po niej się wydarzyło? Nie mam póki co podstaw do tego żeby zaufać koncernom, biznesmenów. Starcze z demencją ja, moi znajomi i moja rodzina w tym dziadkowie już przeszlismy kovid. G…. wiesz a znowu się wypowiadasz. Po co? Jesteś dla mnie zerem więc nie interesują mnie Twoje wywody spowodowane demencją. Wstawisz mi prognozy które są tyle warte co dlugoterminowa prognoza pogody. Wolę poobserwowac. Nie porównuj szczepionek kiedyś a tej obecnej nowej generacji, która z tymi starymi ma mało wspólnego, a która daje tylko informacje genetyczną do produkcji przeciwciał i oby tylko przeciwcial… Czemu Ty jesteś taki tępy i ograniczony? Po co Ty zaczepiasz?

      • Ale przecież koncerny, o których wspominasz to nie tylko szczepionki.
       Piszesz o sobie, o swojej rodzinie i znajomych, że przeszliście covid.
       No to fajnie, że żyjecie i żyjecie bez powikłań.
       Ale oprócz covid są jeszcze inne choroby, między innymi nowotworowe.
       Tak różne, że nie ma nie tylko jednego wspólnego lekarstwa ale i jednej wspólnej metody leczenia.
       Nie życzę ani tobie, ani twojej rodzinie i znajomym „nowotworowego wyroku”.
       Zastanawiam się tylko czy w obliczu zbliżającej się śmierci własnej, matki, żony, dziecka… nadal twoja opinia o koncernach medycznych byłaby taka sama?
       Czy wobec braku możliwości leczenia dotychczasowymi metodami (też wymyślonymi przez te koncerny) nadal wolałbyś być tylko obserwatorem?
       Piszesz aby nie porównywać starych szczepionek z nową generacją.
       Ale nie przeszkadza ci jeździć samochodem zamiast furmanką.
       Nosić skarpety zamiast onuc.
       Mieszkać w bloku kub domku a nie w ziemiance.
       Pewnie też korzystasz z „prądu”, telewizora, telefonu komórkowego i wielu innych wynalazków.
       Ale jeśli ktoś inny chciałby też skorzystać z tego, to dle ciebie od razu jest tępy i ograniczony.
       Rozumiem, że syna po powrocie ze szkoły potraktowałbyś w identyczny sposób, jak opisany w „Konopielce”.

       • Ale co Ty porównujesz? Czy gdzieś w mojej wypowiedzi znalazłeś stwierdzenie, że nie ufam sprawdzonym rzeczom i metodom leczenia? Nie ufam koncernom dlatego muszę przekonać się że tym razem nie skończy się jak ze szczepionkami na świńską grypę albo co gorsza jak z Trovanem w Nigerii. Także Twoja wypowiedź nie jest trafiona ale odbiję piłeczkę i zapytam na jakiej podstawie Ty ufasz koncernom i tej szczepionce , która w przypadku 1mln zaszczepionych nie pomoże 100tys osobom, a jak pomoże to niewiadomo na jaki czas. Czy to nie jest nazewnictwo i tępota? Skąd wiesz że i tym razem nie będzie tak jak bywało?

     • Ps. Wrzucasz w dodatku prognozy z 2009? Serio? A przewidzialy one pandemie, trudny dostęp do specjalistów i ogólnej profilaktyki ? Wiedziały już wtedy o nowych substancjach? Myślisz, Ty czasami?

      • Nie wiesz co piszesz

       Trudny dostęp do profilaktyki? W tej głupocie już się zaczynasz gubić.
       Profilaktyka to zapobieganie chorobom. Kto utrudnia grubasowi jedzenie zieleniny i picie wody? Kto utrudniał chorym na miażdżycę spożywanie owoców morza zamiast schabowego? Kto utrudniał ogłuchłym czytać książki zamiast głośnych dyskotek i ciągłego słuchania bzdetów w słuchawkach?

       • A wiesz bystrzaku co to jest profilaktyka wtórna?
        Serio wierzysz w idealny świat w którym profilaktyka pierwotna chroni populację przed chorobą? Umarłbyś z głodu i udusilbys się starając się nie wdychać smogu…. zaczniecie myśleć?

        • Nie wiesz co piszesz

         Nie obchodzi mnie to, że ktoś jest głupi i nie dba o swoje zdrowie. Obchodzą mnie tylko normalni ludzie. Nie mieszkam na ulicy tylko w domu więc jaki smog? Nawet nie wiesz, że jest takie coś jak wentylacja mechaniczna z filtrami i ozonowanie powietrza, więc nie dyskutuj. Wierzę w to, że jak nie zjem schabowego, nie wypiję napoju słodzonego, umyję się mydłem z oliwy z oliwek, a środki czystości nie będą zawierały złej chemii (da się, robię to od lat), to mam większe szanse na zdrową starość niż reszta niedouczonych narzekaczy na wszystko dookoła.

        • No i na tym zakończymy:) myślę, że strzeliles sobie w kolano w tym momencie. Fajnie, nie pozostaje Ci nic innego jak siedzieć w tym domu i wierzyć w czyste powietrze. Jeszcze tylko pozostała Ci aplikacja eko szczepionki. A leki to ta dobra chemia? Czy leczysz się kurkumą i czosnkiem? Gdzie kupiłeś wykrywacz i eliminator kancerogennych pestycydów? Weź mi powiedz teraz o co walczysz?

        • Nie wiesz co piszesz

         Ale jakie kolano. Przestań wreszcie pić i jak wytrzeźwiejesz to napisz coś bez bełkotania.

        • Daj przeczytać komuś inteligentnemu naszą dyskusję to wytłumaczy Ci co z Tobą jest nie tak.

      • korektor kropeczek

       No właśnie… myślisz? 😉
       A przeczytałeś o czym traktuje dokument? I jaki ma związek z twoją „wątpliwością”? Obetrzyj brodę… bo się zaplułeś cokolwiek.

       Żałosne to twoje oburzenie. Nie ufasz koncernom? KTÓRYM?! Co zwykłeś jeść? Gdzie kupować? Co ubierać? Czym się przemieszczać… i w końcu: z czego wysyłasz swoje wiadomości na tutejsze forum?!

       Kolejny kretyn, który ma problem z komunikacją między półkulami …

       Gardzisz mną? A kim ty jesteś? Marną kreaturą wylewającą swoje frustracje… na anonimowym forum regionalnego portalu… (nie ubliżając w żaden sposób Redakcji L112) . Odwaga godna podziwu 😀

       Dobrze pamiętam historię związaną z decyzją odmowną Kopacz w kwestii zakupu szczepionki na świńską grypę… Decyzja podjęta prawidłowo w ówczesnej sytuacji presji na zakup wątpliwej jakości szczepionki na świńską grypę. Śmierdziało to na odległość próbą wyciągania kasy – i o ile pamiętam: Polska była chwalona za decyzję odmowną. Post factum.

       W Polsce wtedy zmarło niespełna 200 osób na A/H1N1. Na świecie szacunkowo niespełna 300000.

       Porównywanie obecnej sytuacji, w której się znaleźliśmy do tej z przełomu 2009/2010 to jak sr*czki do czkawki.

       Weź coś na uspokojenie…

       • Starcze twórcy szczepionki na świńską grypę zostali usunięci z rynku? Mają się dobrze. W 2012 zapłacili 3mld dolarów kary za oszustwa i jadą dalej. Znajoma historia? Dlaczego w takiej sytuacji mam ufać innym koncernom? Wolę poczekać na efekty. Ciekawostka, dzieci szczepiłem skojarzonymi 6w1. Bo zapoznałem się z rzetelnymi informacjami na jej temat. Szczepionka została sprawdzona na rynku. Czy gdzieś w mojej wypowiedzi znalazłeś stwierdzenie, że nie ufam sprawdzonym rzeczom, wynalazkom i metodom leczenia? Odnośnie covid, takiego marketingu nie miała żadna choroba i pod tym względem nie ma co porównywać. Twój link jest mocno nieaktualny dlatego oszczedzilem sobie czytania historycznych prognoz. Zacytuję Twoje słowa: „Porównywanie obecnej sytuacji, w której się znaleźliśmy do tej z przełomu 2009/2010 to jak sr*czki do czkawki.” Odnośnie tej kreatury którą mnie nazwałeś. Nie zaczepiaj mnie, bo to mnie drażni. Nie rozmawiałem nigdy z głupszym człowiekiem jak z Tobą. Dlatego pisz sobie dalej te swoje głupoty zaczerpnięte z tv ale nie w moim kierunku. Temat zacząłem, że nie ufam koncernom i mam do tego prawo, a od kretynów wyzywaj swoich domowników ale nie mnie.

        • korektor kropeczek

         „Ciekawostka, dzieci szczepiłem skojarzonymi 6w1”

         No i właśnie w tym jest problem. Nie jesteś kredytem- mój błąd, przyznaję… jesteś najzwyklejszym szurem. W dobie pełnego dostępu do informacji o szczepionkach – masz wybór: wiedza albo sensacja. Wątpliwości prowadzą człowieka do poszukiwania odpowiedzi albo – pchają w ramiona obłędu. I – niestety, znam osoby, które rozpoczęły poszukiwanie źródła prawdy od… swojego umysłu. Z marnym skutkiem, jeśli brak podstaw wiedzy lub baza wiedzy jest równie aktualna co łatka bezpieczeństwa do Windowsa 3.11 a logika się prostytuuje niczym samice pingwinów Adélie w czasie budowania gniazda 😁

         A teraz na poważnie: nie rozumiem… człowiek o twoich poglądach aplikuje swemu dziecku szczepionkę skojarzoną 6w1? To ja, człowiek postępowy 😉 w życiu nie narazilbym swojego dziecka na takie ryzyko!

        • Tym razem krótko bo widzę, że Twój stary łeb ma problemy. Szczepionka na covid nadal jest badana. I to potrwa jeszcze min. 2lata. oficjalne info. A sam kovid gdyby nie ten marketing nie byłby czymś nadzwyczajnym. Szczepionka 6w1 jest sprawdzona i od lat na rynku. Odpowiednio przebadana. Mam argumenty które mówią, że jest bezpieczniejsza od tradycyjnych wkłóć. Odnośnie szczepionki na covid. Odpowiedz na pytanie. Na jak długo zaszczepiony jest chroniony przed covid? Tylko nie interesują mnie przypuszczenia a wyniki badań. Takich pytań jest dużo więcej. Kto jest szurem? Najpierw sprawdź znaczenie tego słowa dopiero go używaj.

 2. A gdzie RODO ? I tak to szczepienie nic nie da, bo oszusci będą blokowac w dalszym ciągu gospodarkę po 17tym stycznia. Obym się mylił.

 3. Kto im w to wierzy?

 4. W tydzień 50 tyś, miesięcznie 200 tyś, 10 miesiecy=2 miliony. A z 20 lat im zajmie budowanie odporności zbiorowej. Pod warunkiem, że szczepienia na koronawirusa okażą się skuteczne i raz na zawsze rozwiążą problem korony. O skutkach ubocznych nie wspominam, bo nie jestem ekspertem. Nie znam się, głosy środowiska medycznego w tej sprawie są podzielone.

  • Ale zauważ, że „eksperci” podają, że obecna szczepionka chroni przed nową mutacją korony. Dziwne co.

   • jacy „eksperci”…? bo w specyfikacji „szczepionki” jest wyraźnie napisane że nie masz żadnej gwarancji że nie zachorujesz na covid..!!!

 5. Będą robić iniekcje strzykawkami bez igieł 😀

 6. zaszczepić rząd w pierwszej kolejności – obowiązkowo

 7. W tym tempie to uda się zaszczepić jedynie patocelebrytów, medyków i najstarszych starców, nim zaszczepieni patocelebryci będą już tracić odporność z pierwszego szczepienia i wymagać kolejnego.

 8. Czy redakcja może odpowiedzieć na proste pytanie: które ministerstwo, instytucja czy firma zamawia te szczepionki i kto za to płaci? Uważam, że społeczeństwo powinno znać odpowiedź na to pytanie. Proszę zapytać gdzieś wyżej.

 9. Podjołem decyzję. Moją szczepionkę oddam p. J. K. Niech się zaszczepi poza kolejnością.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin