Trwa intensywne śledztwo w sprawie zabójstwa 10-latka w hostelu w Lublinie. Matka dziecka zatrzymana

Od wczoraj trwają czynności związane ze znalezieniem zwłok 10-letniego dziecka w jednym z lubelskich hosteli. Policjanci zatrzymali już matkę dziecka. Niebawem ma zostać przesłuchana.

Policjanci oraz prokuratura od wczoraj prowadzą intensywne czynności związane ze znalezieniem zwłok 10-letniego dziecka. Jak już informowaliśmy, w piątek około godziny 14 policjanci zostali powiadomieni o zwłokach w hostelu przy ul. Orlej w Lublinie. Jak nas poinformowano, ciało 10-latka znajdowało się w jednym z pokoi. Leżało przykryte na łóżku. 

Przeprowadzone na miejscu oględziny wstępnie wykazały, że dziecko mogło stracić życie w wyniku czynu przestępczego. Najprawdopodobniej zostało uduszone. Do późnych godzin nocnych na miejscu pracowali technicy, którzy zabezpieczali pozostawione ślady. Jednocześnie kryminalni prowadzili poszukiwania rodziców dziecka. Wszystkie czynności nadzorowane są przez prokuraturę. 

Szybko ustalono i zatrzymano ojca 10-latka. Został przesłuchany, jednak okazało się, że nie ma on ze sprawą nic wspólnego. O tym, że nie było go w hostelu potwierdzają m.in. zeznania świadków jak też zabezpieczone nagrania kamer monitoringu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ostatnią osobą, która miała kontakt z chłopcem, była jego matka 38-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego. Kobiety od wczoraj poszukiwali lubelscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Lublinie i innych jednostek. Dziś przed południem 38-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego została zatrzymana do wyjaśnienia.

Policja zapowiada, że jeszcze dzisiaj poznamy więcej szczegółów tej sprawy.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. nie znalam a boli strasznie,nie moge tego pojac ,to ani matka ani czlowiek dala zycie i odebrala szkoda,ze nie sobie-wielka szkoda ubolewam,ze trzeba bedzie ‚to’ zywic za kratami!!Aniołku -Twoj nowy swiat jest tak daleki,niech Cie Pan Bog swoja miloscia otoczyna wieki,spoczywaj w pokoju[···]

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!