690 680 960

Trolejbus z bombkami, świąteczna muzyka oraz kierowcy w przebraniach. Komunikacja miejska szykuje się na Mikołajki

W Lublinie trwają przygotowania do akcji „Mikołajki z komunikacją miejską”. Jej celem ma być umilenie mieszkańcom podróży autobusami i trolejbusami w trudnym czasie pandemii i zaakcentowanie radosnego klimatu zbliżających się świąt.

Tak jak w poprzednich latach, w poniedziałek 6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja, na ulice Lublina wyjedzie specjalny mikołajkowy trolejbus w świątecznej aranżacji. Na zewnątrz pojazd będzie oklejony grafiką w świąteczne bombki natomiast o wnętrze trolejbusu zadba grupa „Bombardowanie włóczką”, która na tę okazję przygotuje specjalne ozdoby. Z głośników wybrzmiewać będzie świąteczna muzyka, dzięki czemu podróż ma upływać w miłej atmosferze.

Specjalny trolejbus będzie kursował od godziny 6 rano na linii nr 151. Dodatkowo w godzinach od 9 do 17 w pojeździe pojawią się pracownicy przewoźnika ubrani w świąteczne stroje, którzy będą rozdawać podróżnym słodycze. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego, mikołajkowy trolejbus ma kursować aż do 6 stycznia.

Z kolei od poniedziałku do Świąt Bożego Narodzenia, pasażerowie wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej usłyszą z głośników zapowiedzi głosowe w tematyce świąt. Swojego głosu użyczyli studenci Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

– Nagrane zostały komunikaty z pozytywnym przekazem, które wprowadzą w tematykę zbliżających się świąt, ale też podkreślą, że w tym wyjątkowym okresie liczy się pozytywne nastawienie oraz życzliwość wobec innych ludzi. Zapowiedzi będą emitowane na wybranych przystankach komunikacji miejskiej i są przygotowane w czterech językach: ukraińskim, hiszpańskim, angielskim i oczywiście polskim – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Oczywiście w Mikołajki w autobusach i trolejbusach nie zabraknie Mikołajów. Zgodnie z tradycją kierowcy pojazdów założą czerwone czapki, niektórzy do tego białe brody i wąsy. W podobną rolę wcielą się także kontrolerzy biletów, dla których tego dnia czerwone czapki z białym pomponem będą obowiązkowym strojem. Nie zabraknie również reniferów i śnieżynek.Podczas kontroli, pasażerowie posiadający bilety mogą liczyć na słodki upominek.

(fot. archiwum)

23 komentarze

  1. W tym roku prezenty rozdaje Omikron.

  2. Super pomysł

  3. Kozacki pomysł

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej