Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tragedia na Wieprzu. Wznowiono akcję poszukiwawczą

W niedzielę w godzinach porannych na Wieprzu wznowiono poszukiwania 36-latki, która w miniony piątek wskoczyła do wody, aby ratować swojego 10-letniego syna. Chłopiec został odnaleziony, ale jego życia nie udało się uratować. Koryto rzeki obecnie przeszukiwane jest przez strażaków i policjantów.

Od minionego piątku na Wieprzu prowadzone są poszukiwania 36-latki, która wraz z 10-letnim synem znalazła się w rzece. Do zdarzenia doszło w Chlewiskach w powiecie lubartowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta ruszyła na ratunek dziecku, które wpadło do wody. Na pomoc ruszył świadek, ale nie był w stanie wydostać ich na brzeg. Silny nurt porwał kobietę i jej syna.

Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej z PSP z Lubartowa i Lublina, a także z okolicznych OSP. Po około dwóch godzinach w Szczekarkowie udało się odnaleźć 10-latka, który w stanie głębokiej hipotermii trafił do szpitala w Lublinie. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Pomimo prowadzonej w sobotę akcji poszukiwawczej nie udało się odnaleźć 36-letniej kobiety. W niedzielę rano wznowiono poszukiwania. Biorą w nich udział strażacy oraz policjanci, którzy na łodziach sprawdzają koryto rzeki. Poszukiwania znacznie utrudnia wysoki stan wody.

(fot. PSP Lubartów)

Komentarze wyłączone