Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

To od jego ciosów miał zginąć 16-letni Eryk. Prokuratura przedstawiła sądowi opinię psychologiczną

Jest już opinia biegłych z zakresu psychiatrii i psychologii Daniela G. podejrzanego o zabójstwo 16-latka w Zamościu. Sąd po zapoznaniu się z dokumentami przedłużył jego tymczasowy areszt.

W ubiegłym tygodniu dobiegł końca termin środka zapobiegawczego dla głównego podejrzanego o zabójstwo 16-letniego Eryka z Zamościa. Daniel G. jako jedyny z uczestników tego, tragicznego w skutkach zdarzenia przebywa w tymczasowym areszcie. Pozostali po krótkim okresie spędzonym w odosobnieniu po staraniach swoich adwokatów wyszli na wolność.

Zdaniem prokuratury to 17-letni Daniel G. z gminy Stary Zamość kopiąc ofiarę w głowę doprowadził do śmierci, w związku z tym usłyszał zarzuty udziału w pobiciu oraz zabójstwa. Wiadomo już, że spędzi on za kratkami kolejne 3 miesiące. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i przedłużył środek zapobiegawczy.

Śledczy przedstawili bowiem kolejne dowody, tym razem wskazujące na to, iż sprawca wiedział co robi atakując 16-latka. Chodzi o opinie biegłych z zakresu psychiatrii i psychologii. Wynika z nich jednoznacznie, że Daniel G. w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów był poczytalny. Tym samym miał pełną zdolność rozpoznania znaczenia czynu jak również właściwego pokierowania swoim postępowaniem.

Przypomnijmy, 16-letni Eryk został zaatakowany 28 lutego przed godz. 16 na osiedlu Planty, dokładnie w pobliżu ulicy Piłsudskiego. Był on bity pięściami i kopany. Napastnicy katowali go do czasu, kiedy przestał się ruszać, po czym uciekli. Życia nastolatka nie udało się uratować.

Niebawem funkcjonariusze cztery osoby biorące udział w tym zdarzeniu. Była to czwórka nastolatków: 17-letni Daniel G. z gminy Stary Zamość, dwóch 16-latków: Szymon J. i Arkadiusz P. oraz 16-letnia Gabriela P. W przypadku mieszkańców gmin Zamość, Stary Zamość i Nielisz przedstawiono im zarzuty udziału w pobiciu oraz pomocnictwa.

23 komentarze

  1. Puszka dla wszystkich ,po co się lansujecie na tych marszach ??? Na co dzień jesteście amebami ,które nie znają życia, kolejne like na To liczycie

  2. Maszerujący marnują czas. Daniel G. ma widocznie najgorszego adwokata. A sąd powinien na lekcje logiki chodzić. Czy sekcja wykazała który cios był śmiertelny? Czy mają kozła bo najstarszy? Przecież wszyscy bili i kopali. Rodzina ofiary powinna mieć pełnomocnika. Trzeba wszystkie instytucje uruchomić. Są wybory to może jakieś urzędasy się wykażą kontrolą procesu.

  3. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

    Napis: STOP PRZEMOCY, małolaty powinny między sobą pokazywać, a ich rodzice powinni im tłumaczyć znaczenie tych słów.
    Niosą ten baner, bo im kazali nieść, a po minach widać, że nie bardzo chyba wiedzą o co chodzi.

  4. Logika, jest nagranie z kamer, wszystko widać.

Dodaj komentarz

Z kraju