690 680 960

To już pewne. Przebudowa drogi krajowej nr 12 w Chełmie zakończy się kilka miesięcy wcześniej (zdjęcia)

Przebudowa przebiegającej przez Chełm drogi krajowej nr 12 wchodzi w decydująca fazę. Trwa układanie ostatnich warstw nawierzchni. Prace mają zakończyć się w czerwcu.

W czerwcu, a nie jak początkowo planowano pod koniec października, zakończą się prace związane z przebudową drogi krajowej nr 12 w Chełmie, czyli ulic: Wschodniej, Rejowieckiej i Rampa Brzeska. Każdego dnia na placu budowy pracuje blisko 200 osób i duża ilość sprzętu. To wszystko przekłada się na dobre tempo robót.

Zgodnie ze zaktualizowanymi planami, wykonawca ma do końca kwietnia ułożyć ostatnią, ścieralną warstwą asfaltu, na ponad połowie trasy. Chodzi o odcinek od al. Przyjaźni do wschodniej granicy miasta. Z kolei w drugiej połowie maja udostępnione dla ruchu pojazdów zostaną nowe wiadukty.

Jeżeli chodzi o ul. Rejowiecką, to obecnie na całej długości montowane są ekrany akustyczne, a na ukończeniu jest przebudowa skrzyżowania z ul. Szpitalną. Niebawem zamknięta zostanie północna nitka ulicy od ronda Dmowskiego do Szpitalnej, aby ułożyć ostatnią warstwę nawierzchni.

Najbardziej zaawansowane są prace na al. Przyjaźni oraz rondach na skrzyżowaniu z Okszowską i przy straży pożarnej. Gotowy jest wiadukt, ułożone są wszystkie warstwy jezdni, ścieżki rowerowe, chodniki i częściowo oświetlenie, bariery, wygrodzenia i oznakowanie pionowe. Podobna sytuacja jest również na ul. Rampa Brzeska.

Wykonawca ma czas na zrealizowanie inwestycji do października. Jednak jak zapewnia Damian Zieliński z Urzędu Miasta Chełm, roboty drogowe powinny zakończyć się jeszcze w czerwcu. Na lipiec zaplanowano niezbędne odbiory i ewentualne prace poprawkowe.

(fot. UM Chełm)

5 komentarzy

 1. Zatrudnić przy remoncie przebudowywanego wiaduktu kolejowego na diamentowej.

 2. Chełm chełm chełm! Mozna pozyczyc prezydenta na kilka miesięcy? A od wrzesnia darmowa komunikacja miejsca, ogrzewane i klimatyzowane przystanki, centrum nauk medycznych w drodze i centrum nauk takze… to chyba karma za poprzednie kilka lat urzedowania… powodzenia!

  • Ale bzdury gadasz , to wszytko to tylko nagroda za bycie wiernymi pieskami Pisu – taka samaczna kość żeby pieski na przyszłość się nie odwróciły. Na pewno nie jest to zasługa jakiegoś super rządzenia – dostali kasę to budują.

   • a w lublinie to inaczej??? łatwo zgrywać dobrego gospodarza jak się wydaje nie swoje pieniądze

 3. Tez o tym lubelskim wiaduk ie pomyslalem.Starozytni Egipcjanie w tym czadie chyba większą częśc piramidy wybudowali…

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas