Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

To już pewne. Kolejny odcinek drogi ekspresowej S17 Lublin – Warszawa otworzą w piątek przed południem

Już jutro kierowcy będą mieli do dyspozycji cały 140 km odcinek drogi ekspresowej S17 od Piask aż do Garwolina. Obwodnica Ryk zostanie otwarta przed południem.

Tak jak początkowo informowaliśmy, w piątek zostanie udostępniony kierowcom kolejny odcinek drogi ekspresowej S17 Lublin – Warszawa. Chodzi o 15-kilometrową trasę pomiędzy węzłem Skrudki a granicą województw lubelskiego i mazowieckiego. Tzw. obwodnica Ryk połączy dwa odcinki, z których już korzystają kierowcy. Pierwszy z nich ma 86 km i biegnie od obwodnicy Piask do węzła Skrudki, drugi zaś od węzła Ryki Północ do końca obwodnicy Garwolina.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, znaki zabraniające wjazdu oraz bariery mają być usunięte o godzinie 10:30. Wtedy kierowcy będą mieli do dyspozycji 140 km drogi ekspresowej od Piask aż do Garwolina, którą jadąc zgodnie z przepisami, pokona się w nieco ponad godzinę. Przy czym na otwieranym odcinku obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Potrwa to do czasu, aż zakończą się prace powiązane z inwestycją, choć wykonywane na obecnej drodze krajowej nr 17. Zbudowane ma zostać także rondo w Moszczance oraz wyremontowana nawierzchnia na dojeździe do Ryk. Dopiero wtedy Nadzór Budowlany będzie mógł dokonać odbioru całości inwestycji i wydać zgodę na jej użytkowanie.

(fot. Krzysztof Nalewajko)

16 komentarzy

 1. Powiem Wam w tajemicy że kolegi Passatem fajnie się ”leci” do wawy 🙂

 2. Brawo, bardzo dobra wiadomość!

 3. Gdyby to budował ZDM to byśmy na otwarcie czekali bo jakiś wiadukt się wali.

 4. Mam pytanie czy nawierzchnia to już jest gotowa czy będzie jeszcze dodatkowa położna asfaltowa?. Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale na dotychczasowo oddanych odcinkach jak się jedzie to wcale tak równo nie jest. Wygląda to tak jakby było nie dokończone chyba, że z założenia miała być tak na szybkiego betonówka. Proszę o info

  • Droga z założenia wykonana jest w technologii betonu – wg specjalistów jest dużo bardziej wytrzymała ….
   Technologia bardzo szeroko stosowana w zachodniej części Europy.

  • ty masz nierówno pod sufitem

 5. jestem królem całej wsi mam Passata w TDI

 6. Propaganda, byłem tam dziesięć minut po południu i na obwodnicy był B-1 z C-1 w wyniku czego przeciągnęli mnie drogowcy przez centrum Ryk. Po czternastej wracałem już obwodnicą a przed 16 eska była zamknięta między Garwolinem a Rykami, ale to już standardowo, przez wypadek, któryś kierowca dachował blokując dwa pasy.