Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

To był rekordowy tydzień dla strażników miejskich ze Świdnika. Chodzi o pomoc w odpalaniu aut (zdjęcia)

Strażnicy miejscy ze Świdnika odnotowali rekordową liczbę interwencji związanych z pomocą mieszkańcom przy odpalaniu samochodów. Było to prawie 100 wyjazdów do kierowców, którym auta odmówiły posłuszeństwa.

W okresie od 8 do 14 stycznia strażnicy miejscy ze Świdniki odnotowali łącznie 143 interwencje. Niskie temperatury spowodowały trzykrotny wzrost interwencji w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Rekord tygodnia mundurowi zanotowali w liczbie pomocy przy uruchomieniu samochodów.

Łącznie strażnicy podjęli 143 interwencje, 90 z nich dotyczyły uruchomianie pojazdów na prośbę ich właścicieli – w zdecydowanej większości strażnicy udzielili kierowcom pomocy.

W ubiegłym tygodniu świdniccy strażnicy zabezpieczyli cztery nagrania z monitoringu miejskiego uprawnionym organom ścigania, gdzie sprawy dotyczą popełnionych przestępstw lub wykroczeń. W jednym przypadku dyżurny straży skierował patrol w sprawie ujawnionego wykroczenia.

Oprócz tego strażnicy interweniowali 2 razy w sprawie zakłócenie porządku publicznego, 33 interwencje związane były z ruchem drogowym – nieprawidłowe parkowanie, uniemożliwienie wjazdu/wyjazdu, 6 związanych było z pomocą dla zwierząt – psy pozostawione na mrozie bez opieki, jeden pies odłowiony i zabezpieczony w schronisku, pies bez zabezpieczenia, 4 związane z ochroną środowiska – spalanie odpadów, uszkodzenie roślin, 8 interwencji  – pomoc innym instytucjom, uszkodzona ławka, otwarta studzienka ściekowa, uszkodzony znak drogowy.

30 komentarzy

 1. To artykuł dla wszystkich, którzy twierdzą, że SM jest nie potrzebna. Jeszcze dobrą robotę robili z fotoradarami. Ale taki jeden Emil się tego czepił i już nie jest bezpiecznie…

  • Panu Emilowi to się powinno pomnik postawić.
   Do czasu likwidacji fotoradarów, liczna ofiar wypadków drogowych spadała z roku na rok.
   Dzięki takim bohaterom jak Pan Emil, ten trend udało się zatrzymać i odwrócić w jednym czy kilka latach.
   Tak więc pomnik dla Pana Emila symbolizowałby setki ofiar śmiertelnych, i tysiące ciężko rannych.

 2. Ciekawe czy jak Franio zadzwoni, że mu dętka w rowerze sparciała to przyjadą wymienić czy nie?

 3. 300 zł kosztuje starter i na 1 ładowaniu odpala 30 aut , ładowanie 4 godz. sprawdzałem

 4. świdnik stan umysłu nawet auta nie potrafią odpalić xD

 5. Ludzie nie wstyd wam… ? Nie macie sąsiadów??

Dodaj komentarz

Z kraju