Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

To będzie jedna z największych inwestycji drogowych w Lubartowie. Właśnie podpisano umowę (zdjęcia)

Na wjeździe do Lubartowa od strony Lublina pojawi się nowa równa nawierzchnia. Miasto podpisało właśnie umowę na przebudowanie odcinka ulicy Lubelskiej pomiędzy rondem, na którym swój początek ma obwodnica miasta, a rondem obok Kauflandu, czyli u zbiegu ulic Piaskowej i Kolejowej.

Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik podpisał z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Lubartowie umowę na przebudowę ulicy Lubelskiej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z drogą krajową nr 19 do skrzyżowania z ulicami Kolejową i Piaskową. Wartość inwestycji opiewa na ponad 4,3 mln zł. Lubartowskie PRD było jedną z trzech firm, które starały się o kontrakt z miastem. Wygrało przetarg, gdyż złożyło najlepszą ofertę.

Zgodnie z umową, ulica będzie miała jezdnię o szerokości 10 m, która zostanie podzielona na 3 pasy ruchu, z czego środkowy służył będzie do skrętów w lewo. Żeby jednak kierowcy nie wykorzystywali go do wyprzedzania i jazdy ze zbyt dużą prędkością, ma on być podzielony wysepkami na krótsze odcinki. Pojawi się również więcej przejść dla pieszych, które mają być przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Chodzi o obniżone krawężniki i żółte płytki z wypustkami, każde z nich ma też posiadać na środku jezdni azyl.

– Z wielu względów, to bardzo ważna i potrzebna inwestycja dla Lubartowa. Przede wszystkim chodzi o poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie komunikacji w tym rejonie – wyjaśnia Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.

Oprócz jezdni na odcinku blisko 1,4 km remont przejdzie także 0,5 km długości chodnik biegnący od ronda na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Kolejowej do rowów odwadniających przy ul. Lubelskiej. Na potrzeby ruchu rowerowego i pieszego przebudowany będzie też znajdujący się po wschodniej stronie ulicy ciąg asfaltowy. Wszystkie znajdujące się przy ulicy posesje i drogi prowadzące w głąb osiedla, mają być wyposażone w zjazdy łączące się bezpośrednio z jezdnią ulicy Lubelskiej. Powstaną też dwie zatoki postojowe i zatoki przystankowe z wiatami.

Władze miasta chcą, aby prace zakończyły się do 30 września 2020 roku.

To będzie jedna z największych inwestycji drogowych w Lubartowie. Właśnie podpisano umowę (zdjęcia)
(fot. UM Lubartów/nadesłane)

19 komentarzy

 1. Tylko Nie PRD?
  Masakra będzie nierówno i zaraz dziurska zaczną wyłazić

 2. Jak ktoś chce zasięgnąć opinii o RDP niech pojedzie chociażby do Kocka i porozmawia z mieszkańcami ul. Gen. Kleeberga albo z Panem Latkiem ze Stacji Kontroli Pojazdów.

 3. Po co tam przejścia skoro niewiele osób mieszka w okolicy ? Za Brico to już tylko kilka domów i na co te przejścia? I jeszcze zjazdy coby nie wyprzedzać 🙂
  Paśniku – lepiej powiedz kiedy śmieci za 6 zł od osoby. Obiecałeś !!!!

 4. Obiecał on i wielu innych też obiecalo, aby ttylko dostać się „do koryta”. Niestety wychodzi na to, że realia co poniektórych jakby troszkę przerastają.

 5. O obiecanych smieciach po 6 zł zapomnijcie ,nikt już o tych obietnicach nie pamieta ,teraz są „wazniesze sprawy ” Np.zupelnie normlany ,ale wedlug urzedników „zrujnowany wjazd do miasta ” .Trzeba zrobić nowy „Wypasiony wjazd do Lubartowa ” taka „wizytówka „za przeszlo 4 bańki z nowymi nikomu nie potrzebnymi w tym miejscu przejciami i wysepkami .Brawo miasto za „genialny ” pomysl jak zmarnować ponad 4 bańki .Ten remont tylko utwierdza mnie w przekonaniu że „wladza ” ma w głebokim poważaniu to co chcieli by mieszkańcy ,bo na pewno nikt z mieszkańców nie wskazał by tego „wjazdu ” jako czegoś co wymaga jakiegokolwiek remontu w najblizszym czasie

 6. Da się upchnąć jeszcze więcej przejść dla pieszych w Lubartowie?

 7. patrze na to troche z innej strony… pracuje w Lubartowie dojeżdżam z Lublina i nie rozumiem co bedzie remontowane i po co? Droga jest ok za to wiele mniejszych dojazdowych to tragedia. kolejne przejścia dla pieszych ? drodzy samorządowcy juz mamy 21 wiek i szukamy rozwiązań bez kolizyjnych typu kładka … jeden rodzynek Niemce teraz dobicie kierowców w Lubartowie Bravo Wy !! aaa 4 melony hmm słyszałem że sa większe potrzeby w Lubartowie pisali że Szpital w długach…np