690 680 960

Terapia szokowa dla kierowców: Po to by „Włączyli Myślenie”

Czarne worki, służby ratunkowe czy też realistyczny obraz wypadku- Taki widok czekał we wtorek kierowców, którzy podróżowali przez Chełm.

W kilku miejscach Chełma, głównie na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach można było się natknąć na służby ratunkowe, obok których leżał imitujący ofiarę śmiertelną czarny worek. Obok stała młodzież z zapalonymi zniczami. Wszystko to w ramach skierowanej do kierowców akcji „Włącz Myślenie”, która została zorganizowana po serii tragicznych wypadków, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu.

Jak wyjaśnia mł. asp. Ewa Czyż z Komendy Powiatowej Policji w Chełmie, tak tragicznego roku już dawno nie było –Od początku bieżącego roku na terenie powiatu chełmskiego doszło do kilkunastu wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Łącznie w ich wyniku śmierć poniosło 27 osób. Niestety ich najczęstszą przyczyną jest nadmierna prędkość, co powoduje, że w przypadku zderzenia z przeszkodą rozpędzonego do granic możliwości auta, służby ratunkowe które przyjeżdżają na miejsce wypadku nie mają niestety już komu udzielać pomocy.

Najgorzej jest na drodze wojewódzkiej nr 812 z Chełma do Włodawy. –Droga ta zaczyna być nazywana Droga śmierci – tłumaczy aspirant szt. Tomasz Błaziak. –I co jest dziwne, najwięcej wypadków na tej drodze dochodzi pomiędzy godziną 7-mą a 10-tą, co całkowicie przeczy statystykom, gdyż w powiecie chełmskim najwięcej wypadków notujemy w godzinach wieczorno-nocnych. Oczywiście jak tylko możemy, staramy się zapobiegać tej sytuacji, by spowodować zwiększenie bezpieczeństwa na tej trasie. Wysyłamy do działań zwiększoną ilość służb, radiowozy z wideorejestratorem, funkcjonariuszy z ręcznymi miernikami prędkości, wszyscy pracują na tej drodze można powiedzieć non-stop i liczymy, że przyniesie to wymierne korzyści. Jednak nie możemy być wszędzie, stąd ta dzisiejsza akcja- dodaje Tomasz Błaziak.

Jednak nie tylko w ten sposób przemawia się kierowcom do rozsądku. W poprzednią niedzielę, podczas wszystkich mszy świętych które były odprawiane w parafiach powiatu chełmskiego, księża odczytywali apel do kierowców, którego ideą było zwrócenie uwagi na bezpieczną jazdę. Całą akcję zorganizowali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Chełmie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Komenda Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Stacja Ratownictwa Medycznego oraz Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie

(fot. lublin112)
2013-10-29 17:48:03

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3365zł -0.31%
  • GBP 5.3357zł -0.83%
  • EUR 4.621zł -0.69%
  • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas