Jak dojechać na cmentarze w dniu Wszystkich Świętych

Jak co roku w okresie dnia Wszystkich Świętych pod cmentarzami w Lublinie zmienia się organizacja ruchu. Służby miejskie już szykują nowe oznakowanie.

Najważniejsze to zachęcić mieszkańców, by na cmentarz wybrali się komunikacją miejską zamiast prywatnymi samochodami- tłumaczono. Dlatego też w tym roku nie trzeba będzie biletów. – Proponujemy mieszkańcom darmową komunikację dla obsługi cmentarzy, i to przez dwa dni czyli 1 i 2 listopada -powiedział podczas konferencji prasowej Prezydent Krzysztof Żuk. Kto jednak nie skorzysta z tej propozycji, będzie musiał się liczyć ze zmianą organizacji ruchu w rejonach cmentarzy.

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka:
Od 31 października do 3 listopada Na ul. Cmentarnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu, w kierunku cmentarza. Ruch w drugą stronę skierowany zostanie utwardzoną drogą gruntową prowadzącą do Ronda im. Janusza Krupskiego. Z kolei na rondzie nie będzie można skręcić w lewo w stronę cmentarza. Cały ruch skierowany zostanie przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. By usprawnić ruch, w dniach 31 października – 3 listopada wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy ul. L. Herc. Na ul. Droga Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. L. Herc do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, a zatoka postojowa przy Państwowym Muzeum na Majdanku zostanie wykorzystana jako pas dla prawoskrętów. Jadąc od strony Felina nie można będzie skręcić w lewo w ul. Lucyny Herc i na teren Muzeum na Majdanku. Dodatkowe parkingi zostaną przygotowane na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na ul. Dobrzańskiego (parkingi Uniwersytetu Przyrodniczego) oraz na ul. Dekutowskiego, gdzie jeden pas ruchu do al. Witosa zostanie przeznaczony do parkowania.

Cmentarz przy ul. Lipowej
W dniach 31 października do 3 listopada ul. Obrońców Pokoju od ul. Uniwersyteckiej do ul. Raabego będzie dwukierunkowa. Ma to umożliwić łatwiejszy dojazd od strony ul. Raabego pod cmentarz przy ul. Białej i do parkingu pod CHR Lublin Plaza. Zatoka postojowa przy C.H. Plaza będzie służyć dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Będzie można parkować wzdłuż ulicy Głębokiej od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Natomiast w piątek 1 listopada od godz. 7.00 do 21.00 parking podziemny pod CHR Lublin Plaza będzie dla wszystkich bezpłatny. Pomieści on ok. 670 pojazdów.

Cmentarz przy ul. Pszczelej
W piątek 1 listopada ulica Pszczela na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej będzie jednokierunkowa. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej. Ma to na celu zwiększenie liczby miejsc parkingowych.

Jak zapewnia Kazimierz Pidek, Dyrektor Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, służby będą bacznie obserwować sytuację w rejonie cmentarzy i w razie potrzeby reagować. – Liczymy się z utrudnieniami, jednak mamy zapewnione wsparcie policji, która będzie w tym okresie kierowała ruchem.

(fot. lublin112)
2013-10-29 19:15:08

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”