690 680 960

Tasakiem zaatakowała znajomego. 24-latka odpowie za usiłowanie zabójstwa (zdjęcia)

Zamojscy policjanci zatrzymali 24-latkę, która zaatakowała tasakiem swojego znajomego. Kobieta usłyszała już zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę rano na terenie jednego z zamojskich osiedli. Mężczyzna dzwoniący na numer alarmowy przekazał, że przed blokiem kobieta tasakiem zaatakowała mężczyznę. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów. Na miejscu były też zespół ratownictwa medycznego.

– Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że awantura miała swój początek w jednym z mieszkań w czasie zakrapianego alkoholem spotkania, w którym uczestniczyło 5 osób – czterej mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat oraz 24-letnia kobieta. Prawdopodobnie doszło tam do kłótni między jednym z mężczyzn a kobietą. Mężczyzna opuścił mieszkanie, za nim wybiegła 24-latka trzymając w ręku kuchenny tasak. W pewnej chwili zaatakowała nim 25-latka zadając mu kilka ciosów – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Jak się okazało w placówce medycznej, rany zadane mieszkańcowi Zamościa nie były groźne. Po ich opatrzeniu pokrzywdzony mógł opuścić szpital.

– Policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza na miejscu zdarzenia wykonała czynności procesowe. Policjanci przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady oraz narzędzie, którym 24-latka ugodziła pokrzywdzonego – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Mundurowi ustalili też przebieg całego zdarzenia. W trakcie spotkania towarzyskiego, osoby biorące w nim udział, były pod znacznym działaniem alkoholu. Wszystkie zostały zatrzymane do wyjaśnienia całego zajścia, zaś po wytrzeźwieniu przesłuchane.

– Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latce z Zamościa zarzutu usiłowania zabójstwa. Usłyszała go w niedzielę przed obliczem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Wczoraj w jej sprawie odbyło się posiedzenie aresztanckie, podczas którego Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku śledczych i postanowił tymczasowo aresztować podejrzaną na okres 3 miesięcy – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Śledczy ustalają również motywy działania kobiety oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Tasakiem zaatakowała znajomego. 24-latka odpowie za usiłowanie zabójstwa (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

5 komentarzy

  1. Też bym się wkurzył, gdyby mi ktoś schował kluczyk od aŁdicy.

  2. Na złomie można by lepszy tasak znaleźć, panienka będzie teraz się palcami bawić:))

  3. Ostra kobieta to miód

  4. … niedopita czy niedopieszczona, na pewno zawiedziona, a było 4 chłopów(?) … gdzie ci mężczyźni?

  5. Pewnie zapytał,czy gruba pije

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas