Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trzej młodzi obywatele Ukrainy pobili 42-latka

Opolscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn do sprawy pobicia 42-latka. Zdarzenie miało miejsce w Godowie. Mundurowi ustalili, że mężczyźni zaatakowali bez powodu mieszkańca gminy Chodel i bili go po całym ciele. Wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło 10 września wieczorem na terenie gminy Chodel. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 42-letni mieszkaniec tej gminy został pobity przez kilku mężczyzn.

– Policjanci ustalili, że pokrzywdzony został bez powodu zaatakowany przez grupę mężczyzn, którzy wysiedli z samochodu. Mężczyźni zaczęli bić pokrzywdzonego po całym ciele po czym odjechali. Mundurowi w trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że sprawcami pobicia mogą być trzej młodzi obywatele Ukrainy w wieku od 18 do 23 lat – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Mundurowi zatrzymali sprawców pobicia, a następnie osadzili ich w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

– Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili wszystkim zatrzymanym zarzut pobicia. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Prokurator zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec wszystkich podejrzanych w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym jak również zakazu zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 100 metrów – wyjaśnia aspirant Katarzyna Bigos.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

100 komentarzy

  1. Czy wówczas nie powinni zostać odesłani z naszego kraju z dożywotnim zakazem wstępu?! Moim zdaniem powinni na kopach wracać na Ukrainę.

  2. Takich ludzi powinno się odsyłać na Ukrainę. Po co nam oni?

Dodaj komentarz

Z kraju