Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Taksówkarze w ramach protestu przejechali przez miasto. Manifestacja przebiegała spokojnie (zdjęcia, wideo)

Około 40 taksówek w ramach ogólnopolskiego protestu przejechało ulicami Lublina. Środowiska taksówkarzy domagają się objęcia branży wsparciem finansowym w ramach projektowanej tarczy antykryzysowej.

W środę 25 listopada o godzinie 12:00 rozpoczął się w Lublinie protest taksówkarzy. Około 40 uczestników zebrało się na parkingu Areny Lublin a następnie pojazdami na których umieszczono emblematy protestu oraz flagi wyruszyli na ulice miasta. Przejechali m.in. w rejonie dworca PKP, ul. Lubelskiego Lipca ’80, al. Unii Lubelskiej, obok dworca PKS, ul. Wodopojną, Świętoduską, Królewską, Bernardyńską, Narutowicza, Peowiaków, 3 Maja, Żołnierzy Niepodległej, Spokojną, Ewangelicką, Chopina, Lipową po czym zakończyli przejazd w rejonie stacji paliw przy al. Piłsudskiego.

Całość zabezpieczali funkcjonariusze drogówki. Jak ustaliliśmy, uczestnicy stosowali się do przepisów ruchu drogowego tym samym policjanci nie musieli interweniować. Podobne pikiety odbywały się tym samym czasie w wielu największych miastach w Polsce.

Środowiska taksówkarzy domagają się objęcia branży wsparciem finansowym w ramach projektowanej tarczy antykryzysowej. Jak wskazywali protestujący, w wyniku wprowadzonych przez rząd obostrzeń, liczba klientów spadła nawet o ponad 70 proc. Wielu taksówkarzy obecnie nie jest w stanie nawet zarobić na opłaty, które miesięcznie wynoszą ok. 3600 złotych. Data protestu również nie była przypadkowa, to właśnie dzisiaj Senat miał obradować nad projektem ustawy w sprawie przeciwdziałania skutkom Covid-19.

Zorganizowanie akcji protestacyjnej taksówkarze zapowiadali w ubiegłym tygodniu, kiedy to przedstawiciele lubelskich korporacji taksówkarskich podpisali a następnie złożyli u wojewody skierowaną do prezydenta petycję.

(fot. lublin112, nadesłane)

30 komentarzy

 1. Ja tu widzę jedną korporację w głównej roli. Tą samą co przykleiła się do wcześniejszych lewackich babskich protestów. Czy to przypadek?

 2. protestować każdy może

  A na wsparcie lapertowego protestu to mieli kasę a teraz to płacz że Rząd ma się dokładać bo ludzie nie jeżdżą. Jak będzie tanio to ludzie będą jeździli. Skoro opłaty są tak drogie to można zawiesić działalność. Wszyscy mają teraz gorzej i nie rozumiem dlaczego taryfiarze myślą że mają najgorzej.

 3. Od siedzenia w domach i brania za friko kasy nic nie zbudujecie. Wozić posiłki , przesyłki,panie z LGBT itp. albo zmieniać branżę. W większości jest to dodatkowy dochód mundurowych, emerytów . Konkurujcie ceną i jakością z boltem a będzie git i rynek będzie wasz.To nie lata 80- te .

  • Jak można konkurować cena z kimś kto jest dotowany milionami dolarów? Proponuję najpierw się zastanowić , albo przemyślec co się pisze . No chyba że nigdy nie prowadziło działalności gospodarczej albo.jezdzi tylko zatankowanym autem taty… Wtedy nie zna się pojęcia kosztów

 4. powoli cała Polska wyjdzie na ulice , nie pamiętam rządów nawet za komuny by taka rozpierducha była w kraju , takich nieudaczników nie było u żłobu nigdy

 5. Oprócz lewactwa nikt nie wyjdzie.

 6. Hahaha.40??? Błazenada…

 7. Jestem nieco zaskoczona, przecież rząd tej strefy zawodowej akurat nie zamknął, nie zauważyłam żeby zninkely z ulicy taxi i bolty, no chyba że walczycie z boltani, ale to pomyliły się wam się postulaty

 8. „Ktosiu” inteligentko a zauważyłas że rząd zamknął gastronomie,kluby,puby i wiele innych branż tym samym pozbawiając klientów taksówkarzy?Resztę dzbanow porównujących ceny bolcow nie płacących podatków i zusu do legalnej taksówki szkoda komentować..

Z kraju

Polityka i społeczeństwo