Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Taksówkarze coraz głośniej mówią o proteście. Liczba klientów spadła nawet o 70 proc. (zdjęcia)

Przedstawiciele lubelskich korporacji taksówkarskich złożyli skierowaną do prezydenta petycję, w której apelują o ujęcie branży w tarczy antykryzysowej. Jak podkreślono, dzisiejsza symboliczna manifestacja miała na celu uzmysłowienie włodarzom skali problemu, której nie dostrzegają. Jest ona zaledwie początkiem ich walki o przetrwanie.

78 komentarzy

 1. Co z tego, że wyjdziecie na ulicę, będzie można zwiększać podatki i dawać wam za siedzenie w samochodach?

 2. forsą wam gęby zapychają z tarczy i skulone siedzicie zamiast racjonalnie myśleć i kończyć z tą obłudną kłamliwą paranoją epidemiczną! kto to wytrzyma? Ile jeszcze? wszystko się we wszystkich przelewa!

 3. Złotówy nie mają na czym zarobić? Niech rozwożą picce & czikeny.

 4. Komorrro Blonislawo

  Zmieńcie pracę,weźcie kredyt.

 5. Polska to dziwny kraj

  Wszyscy widzę mądrzy w tym internecie, ba wszyscy wszystkim powyjadali rozumy, wszystkich na wszystko stać. Ja mam pytanie ilu z was to prawdziwi Polacy. Już Kazik śpiewał że wszyscy artyści to prostytutki a ja uważam że to pseudo Polacy to prostytutki. Już w latach 90 za granicą mówili na Polaków złodzieje i tak właśnie dalej robicie okradacie samych siebie. Tak sprzedajecie ten kraj zagranicznym firmom. Wszystkie sklepy, ziemie, firmy. ile tam jest Polskiego kapitału ? Wszyscy pracujecie u jakiegoś Niemca, Farancuza lub kij wie kogo. Sami nie płacicie zusów to nie płaćcie nie wypominajcie innym. Pracujcie sobie u tych zagraniczniaków sprzedaliście siebie to nie sprzedawajcie innych.
  Bolt Wam daje rabaty spokojnie odbierze to sobie poczekajcie przyjdzie czas. Dajcie ludziom zarabiać a jeżeli walczą o swoje to znaczy że mają powód bo może w przeciwieństwie do Was nie mają za co żyć ….

 6. … przecież to emeryty mundurowe i nic innego nie potrafią robić

 7. Wszyscy madrzy jak kierowca taxi to taki prosty zawód to proszę siadajcie i pracujcie jako kierowca taxi.

  • A co to niby trudnego, po prostu jak się nie ma zawodu bo się w szkołę kamieniami rzucało i tylko się umie co nieco kręcić fajerą to trzeba mieć tylko do siebie pretensje.

 8. Dzień dobry. Tak czytam i czytam te komentarze i stwierdzam że 70% jak nie więcej to piszą ludzie którym się nudzi. Chcą poprostu kogoś zwyzywać, obrazić i inne takie. Nie mając zielonego pojęcia bądź bardzo znikome na temat danego problemu. Praktycznie pod każdym artykułem: wypadek, wygrana w lotto, strajk, pożar i inne szczęścia bądź niszczęścia ludzkie te same komentarze wszechwiedzących „znafcuff”. Skąd tyle nienawiści. Polak Polakowi zawsze i wszędzie wrogiem. Nie raz się o tym przekonałem i pewnie nie raz jeszcze się przekonam. Zamiast sobie pomagać i się solidaryzować w tych dziwnych i trudnych czasach to dalej to samo. Ten to złodziej, a tamta to na pewno prostytutka, ten to nierób, a tamten to na pewno pijak. Oceniacie ludzi i sytuacje nawet nie mając często żadnego pojęcia w danej sprawie, ale co tam przecież jestem „anonimowy” i znam się na wszystkim. Przecież to ja Alfa i Omega. Pan Wszechwiedzący i Nieomylny. Nudzi mi się dziś to obsmaruję tego czy owego. Skoro ludzie wyszli walczyć o swoje na ulice, bo pewnie to już ostatnia deska ratunku to raczej powinno się i wesprzeć, a przynajmniej na pewno nie krytykowali i przeszkadzać. I nie ważne czy to lekarz, taksówkarz, czy inny pracownik fizyczny czy umysłowy. Każdy na tym świecie jest do czegoś potrzebny. Każdy ma rodziny do utrzymania. Raczej nie wychodzi na ulice tak sobie pokrzyczeć tylko raczej jest to ostatni poziom możliwości rozmowy z naszymi Władnymi kraju. Solidaryzujmy się i wspierajmy, a jeżeli nam się coś nie podoba, a nie znamy tematu to przynajmniej nie krytykujmy. Bo pamiętajcie KARMA WRACA. Pozdrawiam taksówkarzy, kierowców busów, autobusów, właścicieli kin, restauracji, basenów, siłowni, aktorów, muzyków, lekarzy, sklepikarzy i tak dalej i tak dalej i tak dalej. Powodzenia. Walczcie o swoje. Dla siebie, waszych rodzin i dla nas. Dlaczego? Bo wszyscy chodzimy po tej samej Ziemi i działamy w tym samym łańcuchu życia codziennego i pracy. Jedno wiąże się z drugi i trzecim i tak dalej. Wystarczy tylko to zrozumieć. Zdrówka życzę wszystkim i wytrwałości.

 9. Jestem taksówkarzem w tej chwili jestem na zwolnieniu lekarskim(covid-19) od trzech tygodni nie zarabiam NIC,nie mam pieniędzy za zwolnienie! Nigdy nie odkładałem pieniędzy ,ponieważ co miesiąc zarabiałem na opłaty i zostawało mi około 2 tys zł Teraz też ktoś doda mi głupi komentarz? Do wszystkich którzy pracują i są zdrowi: Nie wiesz czy ktoś ma dobrze czy źle? nigdy nie wypisuj głupich komentarzy! Przestańcie się szczuć na wzajem! WSZYSCY JESTEŚMY POLAKAMI!!!!!!!

 10. No tak tylko dwu sortów.

Z kraju