Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Takie zachowanie na drodze może prowadzić do poważnych wypadków (zdjęcia)

Zachowania kierowców zarejestrowane przez naszego Czytelnika mogą prowadzić do wypadków. Oba dotyczą wyprzedzania i omijania pojazdów przez przejściem dla pieszych.

Od Czytelnika otrzymaliśmy nagranie dwóch sytuacji drogowych zarejestrowanych w rejonie przejść dla pieszych. Jedna miała miejsce na al. Unii Lubelskiej, zaś druga na ul. Romera.

W pierwszym przypadku, kierowca audi zignorował pojazdy stojące przed przejściem dla pieszych, których kierowcy przepuszczali pieszych, w drugim zaś kierowca hondy wyprzedzał pojazd przed przejściem dla pieszych.

Tego typu zachowania na drodze są przyczyną groźnych wypadków. W 2019 roku odnotowano 7 005 wypadków z udziałem osób pieszych (23,1% ogółu), w których zginęło 793 pieszych (27,3% ogółu), a 6 361 odniosło obrażenia ciała (17,9% ogółu). W woj. lubelskim doszło do 253 wypadków z udziałem pieszych, a ginęło w nich 55 osób, zaś 204 zostały ranne.

Głównymi przyczynami potrąceń pieszych było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściach dla pieszych. Należy zwrócić uwagę na to, że potrącenia pieszych, których przyczyną było niedostosowanie prędkości, charakteryzowały się tragicznymi skutkami, w prawie co szóstym wypadku zginął człowiek.

Takie zachowanie na drodze może prowadzić do poważnych wypadków (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

61 komentarzy

 1. Franiu ale się nakreciłeś ,wpis za wpisem ,widzać ze ci to ryje banię …a to twoje pisanie pomoże tyle co umarłemu kadzidło….nie nakrecaj się tak bo ci żyłka peknie ,a po drogach i tak będzie jezdzić najwiecej „ałdi” , bo statystycznie jest ich najwiecej na drogach czy ci się to podoba czy nie

  • To, że prawym pasem jedzie Fiat, a lewym aŁdi, i to aŁdi wyprzedza/omija na PdP to też wina tego, że jest najwięcej aŁdi.

 2. Jak ktoś już napisał …trzy pasu i przejscie bez sygnalizacji ,przepis ja zabić pieszego ,potwierdzam i podpisuję się pod tym

  • Dobrze, że na PdP na drogach 1+1 jest bezpiecznie. Nie twierdzę, że to PdP jest bezpieczne. Ale zwalanie nieumiejętności kierowania samochodem na innych (że droga śliska, że pies wyskoczył, że drzewo zbyt blisko, że PdP w złym miejscu) nie świadczy dobrze o kierującym. Po prostu zbyt wiele osób nie potrafi kierować samochodem.

 3. Franiu chyba nie masz co piec na święta po ciągle piszesz i sam sobie odpowiadasz. Masz mgłę covidową czy dwie różnie myślące głowy ?

 4. Czy tak powinno to PdP wyglądać? Takie zwężki musiałyby występować oczywiście 2 razy.
  facebook.com/WarszawskiAlarmSmogowy/videos/669559757048503/?t=1

 5. Obraz jakże znany z tego forum. Przykład prawidłowego przechodzenia przez jezdnie na który składa się:
  -prawidłowo oznaczone PdP
  -przeciętne warunki atmosferyczne, widoczność nie była znacznie ograniczona
  -prawidłowe zachowanie pieszych na tym PdP
  -prawidłowe zachowanie kilku kierujących przed PdP
  Mamy też przykład skrajnie niebezpiecznego i bezwzględnie zabronionego zachowania w wykonaniu kierującego pojazdem aŁdi. Ale najlepsi kierowcy Europy wszystko postrzegają na odwrót, więc i tutaj nie mogło być inaczej. Wszyscy inni są winni, ale nie mistrz kierownicy przedstawiony na zdjęciu.