Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Służba więzienna włączyła się w akcję pomocy dla samotnej matki

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie, Aresztu Śledczego w Lublinie oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie włączyli się w akcję pomocy rodzinie potrzebującej z Chełma.

We wtorek zostanie przekazana świąteczna paczka rodzinie będącej pod opieką Stowarzyszenia Tak Niewiele. W akcję zaangażowali się funkcjonariusze służby więziennej z Lublina i Chełma.

– Pani M. jest czterdziestoletnią samotną mamą wychowującą dwie córki (10 i 13 lat). Rodzina wynajmuje mieszkanie w starej kamienicy, a utrzymuje się z prac dorywczych mamy. Kobieta aktualnie odbywa staż. Pomimo zasiłków rodzinie jest bardzo ciężko. Mama nie raz musiała wybierać między zakupem nowej książki, a jedzeniem – relacjonuje kpt. Łukasz Bielak rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Chełmie.

Starsza córka jest wolontariuszką Stowarzyszenia Tak Niewiele i chętnie pomaga innym, pomimo że sama jest w trudnej sytuacji. Uwielbia czytać książki. Marzy o własnej gitarze. Kocha zwierzęta. Młodsza natomiast, pasjonuje się mitologią, lubi malować. Książki czyta z wielką pasją, a najchętniej czyta sagi, pamiętniki, powieści.

– Dziewczynki są ciche, spokojnie, ułożone. Najpilniejszą potrzebą rodziny jest kuchenka gazowa z dobrym piekarnikiem oraz bateria do zlewu, ale jak twierdzi sama mama – każda pomoc będzie dla rodziny ważna i za każdą, choćby symboliczną będą bardzo wdzięczni. Akcja pomocy przerosła nasze oczekiwania rodzina otrzymała wszystkie wymarzone rzeczy potrzebne do funkcjonowania takie jak kuchenka gazowa, łóżka, bateria do zlewozmywaka, żyrandole, artykuły żywnościowe i higieniczne. Największą niespodzianką dla dzieci jest wymarzona gitara oraz książki, które zapragnęły dziewczyny – przekazał nam kpt. Łukasz Bielak.

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Czy córki są niepełnosprawne, że matka nie pracuje . 10 latka już sama może w domu zostać a o starszej nie wspomnę. Tekst, że mimo zasiłków im nie starcza.

  2. A ojciec dzieci gdzie ? ”Obedrzeć go ze skóry” za porzucenie rodziny i brak wpłaty alimentów . Kto to widział by obcy ludzie musieli pomagać a zapładniacz ma na wszystko wywalone . Tak to jest ,kobieta musi sobie poradzić a alimenciarze ”nowe ,lepsze” dzieci robią .