Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tak nie należy poruszać się na hulajnodze. To nagranie jest przestrogą! (wideo)

Na terenie Świdnika doszło do groźnego zdarzenia z udziałem kierującego hulajnogą, który przewoził na jednośladzie pasażera. Jak widać na zarejestrowanym nagraniu, w pewnym momencie pasażer spada z jednośladu na ławkę, łamiąc ją. Policjanci „rozliczyli” już amatorów nocnej jazdy w parach na hulajnodze.

Straż Miejska ze Świdnika opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać groźne zdarzenie z udziałem dwóch mężczyzn jadących na jednej hulajnodze.

– Prezentujemy krótki film z monitoringu miejskiego, który niech będzie przestrogą dla tych, którzy przewożą pasażera, dodatkowo w porze nocnej. Tym razem obyło się bez poważniejszych obrażeń, a sprawca wykroczenia został rozliczony przez naszych kolegów ze świdnickiej Policji. Kompletnemu zniszczeniu uległa ławka – relacjonują strażnicy.

Jak się poruszać hulajnogą?

Na tym jednośladzie możemy poruszać się z prędkością do 20 km/h, co więcej hulajnogą możemy poruszać się na ścieżce rowerowej oraz na jezdni, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości nie większe niż 30 km/h, a gdy nie ma takich możliwości jak powyżej, wyjątkowo po chodniku pamiętając, że osoby piesze zawsze mają pierwszeństwo,

Osoby poniżej 18 roku życia powinny posiadać kartę rowerową, którą możemy otrzymać po ukończeniu 10 roku życia (w przypadku młodszych dzieci mogą się poruszać w strefach zamieszkania, ale tylko pod opieką dorosłych).

Hulajnoga musi posiadać jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu, co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej i jedno światło pozycyjne barwy czerwonej z tyłu oraz co najmniej jedno światło barwy białej lub żółtej widoczne po obu stronach, musi być również wyposażona w hamulec oraz sprawny dzwonek.

Pamiętaj, że kask zwiększy twoje bezpieczeństwo, podobnie jak ochraniacze na łokcie i kolana. Jednośladowe pojazdy elektryczne są przeznaczone do transportu tylko jednej osoby i nie można nimi przewozić zwierząt ani towarów. Nie można również ciągnąć czy holować innych pojazdów. Zabronione jest korzystanie w trakcie jazdy z telefonu komórkowego wymagające trzymania w ręku mikrofonu bądź słuchawki. Pamiętajmy też o prawidłowym parkowaniu jednośladów, by nie utrudniały ruchu pieszym lub kierowcom.

Za nieprzestrzeganie powyższych zasad strażnicy miejscy mogą nakładać grzywny w drodze mandatu karnego, a jego wysokość będzie zależała od charakteru wykroczenia. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że kierując elektrycznym jednośladem musimy być trzeźwi.

(fot. wideo SM Świdnik)

18 komentarzy

  1. Kiedyś jak na kogoś zatrąbiłeś to się ten ktoś w domu poskarżył lub w pracy a może innym pasażerom i uświadomił sobie, że chyba źle pojechał a nawet na pewno źle! A teraz kulturę trzeba mieć i przyzwala się na takie jazdy ułomne a w Świdniku kierowcy mają wiele, wiele do nauki!

  2. Jest jakiś normalny we wsidniku?

  3. Czy policjanci rozliczyli strzelającego granatnikiem przeciwpancernym w gabinecie/biurze?

  4. Stan Techniczny

    Z czego ta ławka była zrobiona, że się rozpadła od nie tak dużego uderzenia? A gdyby ktoś starszy stracił równowagę to też by policjanci ścigali za wykroczenie?
    Ja myślę że policjanci to powinni się zająć sprawdzeniem kto przetarg na te ławki wygrał i kto go ogłosił, że są takiej jakości jak na nagraniu.

Dodaj komentarz

Z kraju