Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tak duże stado łosi to rzadkość. Kierowcy zatrzymali się, aby zwierzęta pokonały drogę (wideo)

O tym, że na Roztoczu spotkać można szereg zwierząt, wiadomo od dawna. Jednak widok tak dużego stada łosi, jakie zarejestrował jeden z kierowców, do częstych nie należy.

Leśnicy z Tomaszowa Lubelskiego opublikowali nagranie, jakie otrzymali od jednego z kierowców podróżującego wraz z rodziną drogą pomiędzy Hutą Tarnawacką a Tarnawatką. Zarejestrował on stado łosi, które podążało od strony pól uprawnych, do zlokalizowanego po drugiej stronie drogi kompleksu leśnego.

W tym przypadku kierowcy w porę dostrzegli te znacznych rozmiarów zwierzęta i w porę zatrzymali się, aby mogły one przejść na drugą stronę jezdni.

Tak duże stada tych zwierząt są niezwykle rzadko spotykane. O tej porze roku łosie wędrują w poszukiwaniu pożywienia. Na samym Roztoczu żyje ponad pół tysiąca tych zwierząt. Jak informują leśnicy, zarejestrowane na nagraniu stado rezyduje w leśnictwie Skrzypny Ostrów.

(wideo – LiCho Wie)

30 komentarzy

 1. Zawsze widywalem jedną sztukę a tu proszę 😉 ile ich było? 14…?

 2. W tamtym roku na tej samej drodze przeszła mi klempa z dwoma młodymi. Takiej ilości jeszcze nie widziałam ale jak widać wszystko możliwe. To prawda, że jest ich coraz więcej. Kiedyś nikt nie słyszał o łosiach w naszych stronach, z czasem ktoś zauważył na polu pojedyncze sztuki. A teraz to już normalka.

 3. Cwaniaki jak wpadnijcie w takiego cebulaka na drodze zobaczymy czy będziecie takie cwane….odstrzelac powinii to całkiem !!

  • wsiowym cebulakom takim jak ty powinno sie prawko zabierać bo widać e po teoim komentarzu że jesteś idiot

 4. ja bym powystrzelał ludzi co posiadają prawa jazdy i „kierują” pojazdami toż to oni żniwo śmierci rok w rok zbierają.
  jedziesz w lesie zwolnij, jedziesz w nocy zwolnij – nie umiesz? nie jeździj!!
  na koncie mam sarnę i cały przód wymieniany – nadal kocham zwierzęta i kochał będę.

 5. minister środowsika z myśliwymi już tam jadą zrobią porzadek

 6. Mieszko dobrą nutę lubi, Black Eyed Peas.