Tak duże stado łosi to rzadkość. Kierowcy zatrzymali się, aby zwierzęta pokonały drogę (wideo)

O tym, że na Roztoczu spotkać można szereg zwierząt, wiadomo od dawna. Jednak widok tak dużego stada łosi, jakie zarejestrował jeden z kierowców, do częstych nie należy.

Leśnicy z Tomaszowa Lubelskiego opublikowali nagranie, jakie otrzymali od jednego z kierowców podróżującego wraz z rodziną drogą pomiędzy Hutą Tarnawacką a Tarnawatką. Zarejestrował on stado łosi, które podążało od strony pól uprawnych, do zlokalizowanego po drugiej stronie drogi kompleksu leśnego.

W tym przypadku kierowcy w porę dostrzegli te znacznych rozmiarów zwierzęta i w porę zatrzymali się, aby mogły one przejść na drugą stronę jezdni.

Tak duże stada tych zwierząt są niezwykle rzadko spotykane. O tej porze roku łosie wędrują w poszukiwaniu pożywienia. Na samym Roztoczu żyje ponad pół tysiąca tych zwierząt. Jak informują leśnicy, zarejestrowane na nagraniu stado rezyduje w leśnictwie Skrzypny Ostrów.

(wideo – LiCho Wie)

30 komentarzy

 1. Rzadkość? To chyba żart.

  • Rozumiemy, że na drogach często widuje się takie stada?
   🙂

   • W niektórych rejonach dosyć często, przy czym inne jeleniowate występują w stadach po kilkadziesiąt sztuk. Osobiście spotkałem stada saren 40- 50 sztuk, jelenie ok. 20 sztuk. Łosie mają szansę przebić swoich krewnych liczebnością, gdyż nie są regulowane odstrzałami. Jako mało płochliwe zwierzęta, będą nas coraz częściej odwiedzać, może nawet jak renifery w Rovaniemi.

    • Jelenie owszem mają o wiele liczniejsze stada. Jednak w przypadku łosi, już nie. Jak zapewniają leśnicy, jest to dość rzadki widok.

     • komentatory internetowe i wiedzą lepiej… łosi a łosi… pewnie mają na myśli tych łosi w autach… to fakt: stada liczne…

  • tłum bydła w biedrze się nie liczy

 2. „:)” znawca przyrody zapewne myli łosie z sarnami i innymi kopytnymi

 3. A propo natury… 2020 ma być suszą 50lecia w Polsce. Lubelskie chłopy już liczą straty, ale zaraz zaraz nawet nie zasiali a już liczą straty ;p

  • Na razie nie minęła ciężka zima 100 -lecia, a co do zasiewów; w artykule jest mowa o łosiach wracających z pól. Jak myślisz, nie konsumują zasianych rzepaków, pszenic, czy innych ozimin? Może gdzieś została brukselka.

  • Turysta nie kompromituj się … Susza jesienią i zimą (deficyt wody w glebie) zmniejsza plony też jarych (wysiewanych wiosną)… Nie jęcz jak za pół roku jeszcze bardziej zdrożeje żywność…

 4. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Łoś to jest ktoś. Zawsze miło spotkać kogoś takiego.

 5. Uwielbiam filmy nagrywane w pionie. Czy jeszcze ktoś oprócz tego pana ma telewizor i monitor postawione pionowo na biurku?

 6. Koło mnie szło kiedyś 11 sztuk, piękny widok. Bardzo musimy uważać na drogach, bo jak nie piesi ubrani na czarno to masa różnych zwierząt.

 7. Wystrzelić to dziadostwo !! Aby ludzie przez to gina i sie kalecza!!!

 8. mnoza sie i nie ma zadnej redukcji -poczytajcie ile łosi strzela sie co roku w szwecji i norwegi a u nas?. gdzies jest granica tego wszystkiego; wilki lisy niedzwiedzie sarny dziki! ludzie opamietajcie sie! zapytajcie tych co w te piekne łosie uderzyli samochodem i mieli szczescie przezyć ludzi ktorym wilki zagryzają przy budynkach trzode i… psy dzik etc oni nie maja entuzjazmu łosie co przy lesie zawlaszcza niszcza całe polacie rzepaku. A pojemnosc łowiska to sie mnozy i nikt nie panuje bo eko lub zieloni opetani ideologią i kazdy sie ich boi a jest gdzies zdrowy rozsadek!widziałem osobiscie kilka wypadkow z udziałem łosia- przykry widok gdy w przedniej szybie auta siedzi łos ok 400kg! podajcie statystyki ile osob co roku ginie w zdarzeniu z łosiami ktorych wczesniej nie było w tak wielkiej liczbie!

  • aż strach z domu wyjść… jednak to dzików i łosi w samochodach się bardziej obawiam… Rocznie w Polsce ginie 2,8 tys osób, a prawie 11 tys osób zostaje ciężko rannych z tego może promil przez dziką zwierzynę…
   Do kogo trzeba strzelać…?

 9. Lubelak sam jesteś dziadostwo

 10. Turysta , teraz mówi się raczej rolnicy a nie chłopi …..

 11. Zawsze widywalem jedną sztukę a tu proszę 😉 ile ich było? 14…?

 12. W tamtym roku na tej samej drodze przeszła mi klempa z dwoma młodymi. Takiej ilości jeszcze nie widziałam ale jak widać wszystko możliwe. To prawda, że jest ich coraz więcej. Kiedyś nikt nie słyszał o łosiach w naszych stronach, z czasem ktoś zauważył na polu pojedyncze sztuki. A teraz to już normalka.

 13. Cwaniaki jak wpadnijcie w takiego cebulaka na drodze zobaczymy czy będziecie takie cwane….odstrzelac powinii to całkiem !!

  • wsiowym cebulakom takim jak ty powinno sie prawko zabierać bo widać e po teoim komentarzu że jesteś idiot

 14. ja bym powystrzelał ludzi co posiadają prawa jazdy i „kierują” pojazdami toż to oni żniwo śmierci rok w rok zbierają.
  jedziesz w lesie zwolnij, jedziesz w nocy zwolnij – nie umiesz? nie jeździj!!
  na koncie mam sarnę i cały przód wymieniany – nadal kocham zwierzęta i kochał będę.

 15. minister środowsika z myśliwymi już tam jadą zrobią porzadek

 16. Mieszko dobrą nutę lubi, Black Eyed Peas.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online