690 680 960

Tablice rejestracyjne znalazł w szafie i założył na audi. Hol pojazdów zakończony sporymi problemami

Policjanci na jednej z ulic Włodawy zatrzymali do kontroli dwa pojazdy. Powodem interwencji mundurowych było nieprawidłowe holowanie samochodów.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na ul. Korolowskiej we Włodawie. Policjanci zauważyli nieprawidłowe holowanie pojazdów, które były niewłaściwie oznakowane i oświetlone. Oba samochody marki Audi zostały poddane kontroli drogowej. Jeden z nich kierowany był przez 33-letniego mieszkańca gm. Włodawa, a drugi przez jego 24-letniego kolegę z Włodawy.

Młodszy z kierowców został ukarany mandatem za popełnione wykroczenie. Po sprawdzeniu danych 33-latka okazało się, że ma on orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo okazało się również, że do auta zamocował tablice rejestracyjne z innego samochodu.

Co więcej audi nie było dopuszczone do ruchu, kierujący nie posiadał ani OC ani też badań technicznych. Mężczyzna oświadczył policjantom, że tablice znalazł w szafie w wynajmowanym mieszkaniu, a samochodem jechał mimo zakazu, bo chciał pomóc koledze dojechać do mechanika.

Niebawem 33-latek odpowie za naruszenie zakazu do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz popełnione wykroczenia. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Bardzo wysoka kara grzywny grozi również za popełnione przez 33-latka wykroczenia.

(fot. Hans Braxmeier z Pixabay)

26 komentarzy

 1. Bardzo wysoka grzywna grozi „pincsęt ” złotych polskich. Normalnie jak w kraju 4 świata takie akcje. Jeszcze do tego „zaprzęgu ” powinien być dołączony osioł albo wielbłąd… Komedia

  • Już nie przesadzaj. Nie posiadał przeglądu ani OC. Dostanie sporo więcej.

   • Za brak OC powyżej 14 dni to już 5200 zł. Brak przeglądu to od 20 do 500 zł. Kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo orzeczonego zakazu – grzywna do 5000 zł. Podsumowując – nie ma tak drogiej lawety, żeby ta akcja miała sens. Pozytyw z tej sytuacji – dostanie w końcu za swoje. Kary za brak OC nie uniknie choćby miał najlepszą papugę i przychylnego niezależnego sędziego.

   • Powinni ogłosić amnestię dla tych co nie mają OC a chcą wyrejestrować pojazd,
    Przydała by się również możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu tak jak to jest w innych krajach.

    • To byśmy mieli tysiące wyrejestrowanych i porzuconych wraków na parkingach. Nie stać cię na OC to oddaj samochód czy jego resztkę do kasacji.

  • Brak OC to ponad 4 tys złotych plus odsetki. A to dopiero początek.

 2. Na Balladyny 10 z tyłu dawnej apteki stoją dwa saaby których właściciel robił podobnie obecnie oba są już bez tablic a jeden stoi na cegłach. Szczytem głupoty było kilka la temu przyczepienie TYCH SAMYCH tablic do dwóch aut stojących obok siebie pod kątem 90′ przodami a oba miały te same numery z tyłu. Policja przyjechała i…. pojechała nie ineresująć się ich pochodzeniem najwyrażniej i dlaczego nie są obowiązkowo zarejestrowane a dopiero w tamtym roku jak graty się rozleciały zostały usuniete a saaby dalej straszą a trzy kolejne bez OC stoją w różnych miejscach osiedla Słowackiego. Może czas na poważnie się tym zainteresować ?!!!!!!!!!

 3. 😂🤣😂🤣

 4. całe szczęście, że w wynajmowanym mieszkaniu był komplet tablic rejestracyjnych 🙂

 5. on nie kierował lecz prowadził pojazd(jazda utrzymania toru jazdy) nie moze dostać kary ani nic, miałem podobny przypadek tylko chcieli mi dac 500zł odmowiolem , Uniewinili mnie, Pojazd MIAŁ WYŁĄCZONY SILNIK I BYŁ ZIMNY( lecz tego nie sprawdzono podczas przyjazdu patrolu czy byl cieply czy zimny) Nie poDDałem sie Walczyłem o swoje!

  • Skoro siedzial w srodku auta i ruszal kierownica to kierowal. Gdyby mial na lbie chomąto i ciagnal za soba samochod, to wtedy by go prowadzil (jak kon). Konie nie kieruja, tylko prowadza i dlatego nie moga dostac kary ani nic.

  • Masz rację. Żeby była kara, pojazd musi robić brum, brum, brum!

  • Większej bzdury nie mogłeś wymyślić? Podczas holowania, odpowiada kierowca samochodu holującego. A kierowca pojazdu holowanego również musi posiadać prawo jazdy. I jest kierowcą tego pojazdu, bez względu na rodzaj napędu. Może to być napęd elektryczny, spalinowy czy jak w tym przypadku linka holownicza.

   • Ale faktem jest, ze gdyby facet ciagnal za soba samochod albo go pchal, to wtedy zakazu by nie naruszal. Gosc niepotrzebnie wsiadal do srodka i niepotrzebnie kierowal holowanym autem, bo na to tez trzeba miec prawko, no i tez trzeba byc trzezwym.

 6. przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  No jak widzę cymbałów którzy w holowanym samochodzie włączają światła awaryjne to słabo mi się robi

 7. Glupich nie sieja… Skad sie biora tacy ludzie?

 8. to jak to, mial samochod bez tablic….ukradl bo skad takie auto?

Kursy walut

 • USD 4.1964zł 0.07%
 • GBP 5.213zł 0.19%
 • EUR 4.4902zł 0.11%
 • CHF 4.6298zł 0.56%

Polub nas