Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Szybowiec spadł na linię kolejową. Pilot trafił do szpitala

Wypadek lotniczy w pobliżu lotniska Aeroklubu Ziem Zamojskiej. Szybowiec zaczepił o drzewo i spadł na przebiegającą w pobliżu linię kolejową.

Do wypadku doszło w środę około godziny 18 koło Zamościa. W pobliżu lotniska Aeroklubu Ziem Zamojskiej spadł szybowiec. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, szybowiec znajdując się na niewielkiej wysokości zaczepił skrzydłem o jedno z drzew. W wyniku tego szybowiec runął na przebiegającą w pobliżu linię kolejową.

16-letni pilot został przetransportowany do szpitala. Z przekazanych nam informacji wynika, że młody mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Był przytomny. Poddał się też badaniu alkomatem, który wykazał, że był trzeźwy.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. O wszystkim powiadomiona została również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Na czas prowadzonych czynności wstrzymany został ruch pociągów.

(fot. Policja Zamość)

9 komentarzy

 1. …bo to brzoza była

  • Onanis Samokopulos

   …a w oddali słychać było strzały

   • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    O jakich ty strzałach mówisz ??? W Polsce uporczywie przyklaskujacej komunistycznemu rozbrojeniu społeczeństwa ?
    Strzałów z łuku czy procy nie słychać, chyba ze tuż obok ciebie, innego obywatela cepem pier…nął.
    Cepem bo już na maczuge typu kij bejsbolowy pozwolenie trzeba mieć.

   • Dyrdymałko Eustachy

    Jakie strzały ??? Niektóre znane aktorki filmowo – telewizyjne mówią: „szczały”, albo „czydzieści czy”, „czesc”,…
    Przyznam, że niektóre nawet z „usmiechem” :cry”

 2. Łojtam, łojtam...

  Mnie najbardziej zdziwia wiadomość, że trzeźwy był …

 3. A co to za ćwiczenia nad Lublinem urządza sobie wojsko? Od kilku dniwieczorami między 20-22 nad miastem i nad lotniskiem lata odrzutowiec z Dęblina. Przygotowują się do Airshow czy jakaś inna akcja? Jeśli ktoś zainteresowany to może sobie pooglądać, dzisiaj pewnie znów będzie robił nalot.

  • Bratowy Albertowy

   Nie nerwujsja – cudo amerykańskiej techniki lotniczej w takim np. Radawcu nie wyladuje, a kto wie… może nawet i na Air Port Lublin k/Świdnika, bo potzrebuje dobrze odkurzanego lotniska, a w obu wyminionych sie tego nie robi.

   • Na Radawcu to odkurzaczem napewno nie wyląduje, na EPLB za to mógłby, Iskra już tam stała jakiś czas, więc nie ma problemu. Tylko po co ma tam siadać, robi kilka rundek i okolo 22 wraca na EPDE. Szkoda, że lata dopiero jak się robi ciemno, widać jedynie światła i slychać silniki.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo