Studenci odebrali klucze do miasta. Przez Lublin przeszli w barwnym korowodzie (zdjęcia, wideo)

Kilka tysięcy osób wzięło udział w korowodzie, rozpoczynającym Dni Kultury Studenckiej w Lublinie. Teraz studenci bawią się na Juwenaliach Politechniki Lubelskiej.

W Lublinie studenci rozpoczęli już świętowanie. W środę odebrali symboliczne klucze do miasta, a tym samym nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Dni Kultury Studenckiej. Tradycyjnie już jak co roku, przez miasto przeszedł barwny korowód, którego tym razem motywem przewodnim byli superbohaterowie.

Kilka tysięcy osób, w tym wiele z nich w kolorowych przebraniach przemaszerowało z placu Litewskiego Krakowskim Przedmieściem, Al. Racławickimi, ul. Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką i Wapienną na tereny zielone Politechniki Lubelskiej, gdzie teraz wszyscy bawią się na Juwenaliach Politechniki Lubelskiej.

Dzisiaj na scenie wystąpią: Tymek, Enej, Happysad. W czwartek zagrają: PlanBe, Guzior, KęKę i Quebonafide, w piątek: Ania Dąbrowska, OSTR i Paluch a w sobotę 6BM, Organek a gwiazdą wieczoru będzie Kult. W czwartek na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej rozpoczną się również Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP.

(fot. lublin112)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. szambo wybiło

 2. Na co to komu potrzebne. Zakazac. Tylko smiecą i szczeja gdzie popadnie

 3. dni KULTURY STUDENCKIEJ, czyli:
  – się naje*ać
  – nasikać gdziekolwiek
  – wys*ać się też w miarę gdziekolwiek
  – wyrzygać gdziekolwiek
  – poskakać
  – może wywołać awanturę (albo i nie)
  – pójść spać

 4. Niektórzy się cieszą że pierwszy raz pobzykaja. Inni że pierwszy raz się uchlaja z dała od mamusi i tatusia a jeszcze inni się cieszą że zobaczą życie w miescie

 5. A ja to współczuję mieszkańcom okolicznym i cieszę się ze mieszkam z dala od tej całej „kultury” i bedę spał spokojnie i w ciszy .

 6. A te studentki to takie brzydkie i grube

  • ru....chnij studentke:)

   no w tym roku bedzie ciężko coś znaleść zeby sie pobawić:)

   • ochmielony pulpecik to je ono. Do boju zwinny rycerzyku, bo następna okazja za rok :)))

 7. Widzę jak co roku zlodziejska firma to zabezpiecza medycznie. Nawet się quada dorobili na nieplaceniu ludziom. A nie sory teraz to firma matki Pani M. N. oby nikomu nic się nie stało bo opieki medycznej nie uswiadczy.

 8. dużo trafnych komentarzy… niestety…
  nie tak dawno 10 lat temu sam jeszcze na to chodziłem i już się zaczynało mniej kulturalnie, ale jeszcze było bardzo dużo starszych i dorosłych ludzi, np. koncert Comy na Kulu na Kraśnickich, klimat jak na normalnym koncercie, szło się na Hey, i inne i było w porządku, picie piwa nie wiązało się z byciem idiotą tak jak dzisiaj

 9. Lubię Hindusów, mój jeden ze znajomych jest Hindusem z Indii przyjechał do Polski na wymianę studentów i został. Niestety wielu Polskim nacjonalistycznym nieukom może sie nie podobać fakt, że Saczin nie mówi język Polski tylko ”Fluency english language” i pracuje dla Googla. Mogło by co nie których regionalnych cebularzy doprowadzić do ”Szewskiej pasji”.

  • a może cebularze mają gdzieś, że twój hebanowy kochanek nie eble po polsku ale nie podoba im się fakt, że nie pozbył się swoich nawyków co do wypróżniania się odziedziczonych prosto z ekskrementycznego królestwa

  • Widzę, że zapatrzyłeś się w tego niebiałego kolegę i umknął ci ważny szczegół – brak kobiet na zdjęciu z kluczem! Gdzie te parytety, no gdzie? Chyba że ty już tak całkiem po zachodniemu przyjąłeś hierarchię ważności mniejszości, w tym przypadku faktycznie mniejszości rasowe mają pierwszeństwo przed feministkami.

 10. Turysta przestań pieprzyć głupoty o tym osławionym polskim nacjonalizmie bo po pierwsze dla tumanów dla których gdy ktoś nie biega z tęczową chorągiewką tylko z z biało czerwoną flagą to już jest nacjonalista a nie patriota, a po drugie pojęci ci się deko popieprzyły bo nie nacjonalista a rasista chociaż i tego nie zaobserwowałem w lublinie jeszcze.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew