Szukasz grobu na cmentarzu? Skorzystaj z wyszukiwarki

Jeżeli jedziecie na cmentarze w Lublinie lub regionie i nie wiecie gdzie jest pochowany członek waszej rodziny lub ktoś bliski, możecie skorzystać z wirtualnej wyszukiwarki grobów.

Przypominamy przed 1 listopada, że na internetowej stronie www.cmentarze.lublin.eu działa wyszukiwarka grobów. W swojej bazie posiada dane o wszystkich pochowanych na dwóch lubelskich cmentarzach: przy ul. Białej oraz przy Drodze Męczenników Majdanka.

Wystarczy wpisać imię i nazwisko poszukiwanej zmarłej osoby a wyświetlą nam się informacje o lokalizacji grobu a także jego zdjęcie.

Dodatkowo możemy wydrukować mapę ułatwiającą jego odnalezienie oraz zamówić posprzątanie nagrobka lub zapalenie znicza. Terminale z wyszukiwarką stoją również przy wejściach na cmentarze, także informacje możemy uzyskać bezpośrednio podczas pobytu na cmentarzu.

W systemie znajdują się tysiące udokumentowanych mogił. Warto także sprawdzić stronę http://grobonet.com/, zawiera ona w swojej bazie pochówki na cmentarzach w regionie. Wystarczy wpisać tam nazwisko oraz określić region kraju.

Wirtualnie można spacerować również po cmentarzu przy ul. Pszczelej, na stronie http://www.psmlublin.pl/cmentarz/

2015-10-31 15:12:08
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. niepodpisany grafomanie ile kasy pobrałeś za reklamę portalu, dlaczego nie miałeś odwagi napisać, że wyszukiwarka nie obsługuje największych lubelskich cmentarzy – rzy ul. Lipowej i Unickiej – pismaku miej odwagę swoje wypociny podpisywać nazwiskiem – tego wymaga kultura

  • Co roku piszemy o tych wyszukiwarkach i zalecamy powstrzymanie swoich nabrzmiałych emocji. Zanim szanowny Czytelnik skomentuje to niech przeczyta uważnie co jest napisane i jakie cmentarze obsługują obie wyszukiwarki. Egzaltacja w czasie Wszystkich Świętych nie wskazana, radzimy wyciszenie. Pozdrawiamy!

   • Wyciszenie nastąpi wtedy, gdy przeczytam tekst wiarygodny – dlaczego nie zostało napisane, że wyszukiwarka nie obsługuje cmentarzy przy Lipowej i Unickiej, czyżby sponsor zabronił, na marginesie komunalny cmentarz przy ul. Białej od wielu lat był przeznaczony dla pewnej „kasty” społecznej – groby sekretarzy, działaczy, prezesów firm czasów PRL.
    Może, pewne określenia obrażały ego autora, lecz podtrzymuje, że pierwotny tekst, to zwykłe wypociny napisane dla wierszówki, szkoda, że nie ma dopisku o sponsoringu. Pisząc publicznie autor, który wstydzi się podania nazwiska nie zasługuje na uważanie.
    Co do troski o poziom egzaltacji, to mimo pisania takich głupot przez waszych gimbusów, to u mnie jest 70 / 110

    • Miłego wieczoru.

    • Panie 123, jak coś nie pasuje proponuje stąd w*p*er#$^ać i poczytać np „twój weekend” czyli coś na twoim poziomie 🙂

    • Nie zesraj się przypadkiem…

    • popieram „święta prawda” zasady są mega proste, jak coś Ci Miszczu i Władco nie pasuje to wypier….. Ciebie i Twój ograniczony mózg nie stać nawet na zrozumienie czytanego tekstu a co dopiero pisanie jakichkolwiek artykułów… wiec badz tak uprzejmy i nie komentuj czyjejs bardzo pożytecznej dla innych czytelników pracy i jak juz wspomnialem na poczatku w….. stad!

  • Przecież wyraźnie jest napisane, które cmentarze „obsługuje” wyszukiwarka.
   W przeciwieństwie do Ciebie, nie interesuje mnie lista, których nie obsługuje.
   Minimalny poziom inteligencji jest w stanie to zrozumieć.
   Nie płacę za korzystanie z portalu „lublin112” oraz innych stron udostępnianych tutaj.
   Jeśli nawet byłby tekst sponsorowany to w czym problem skoro nie muszę ponosić kosztów (n.p. piano) ? 🙂
   Bardziej właściwym słowem jest „dziękuję”.
   Ale nie wszyscy znają i nie nie wszyscy potrafią używać tego słowa.

 2. Dlaczego nie ma wyszukiwarki dla cmentarza na Lipowej i Unickiej ?

  • Dlatego, że cmentarze na Majdanku i przy Białej są administrowane przez miasto Lublin – cmentarze komunalne, a przy Lipowej ( zarówno katolicki, jak i prawosławny oraz ewangelicki) i Unickiej są cmentarzami administrowanymi przez kościoły. Miastoo Lublin zrobiło inwentaryzację nagrobków na „swoich” cmentarzach i udostęniło na stronach internetowych, natomiast kościoły – nie. I dlatego nie ma ich w internecie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Piotr i 123 udali się na cmentarze i zewidencjonowali groby oraz poprosili stosowne parafie, aby ich pracę zamieścić na stronach internetowych tychże parafii.

  • Zeby ludzie pouprawiali troche grobbingu

 3. Ludzie, dajcie spokój w takim dniu!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika