Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Krupe: Wyjątkowy ślub w malowniczej scenerii ruin zamku

Na terenie ruin zamku w Krupem, odbył się pierwszy ślub poza Urzędem Stanu Cywilnego. Młodej parze, Oli i Piotrowi, towarzyszyła setka gości. Jak zapewniają, atmosfera była niezapomniana.

Ruiny zamku w Krupem w powiecie krasnostawskim, były w połowie miesiąca miejsce niezwykłego wydarzenia. Odbył się tam pierwszy w powiecie, po zmianie przepisów, ślub zawarty poza Urzędem Stanu Cywilnego. W malowniczej scenerii XVII wiecznych murów, słowa przysięgi małżeńskiej powiedzieli sobie Aleksandra Stępień i Piotr Mróz. Towarzyszyła im setka gości, przybyłych na tą wyjątkową ceremonię. Młodzi małżonkowie wyjaśniali, że teren ten urzekł ich już wcześniej i to właśnie w tym miejscu zaplanowali swój najpiękniejszy dzień w życiu.

Prowadząca ceremonię zaślubin zastępca kierownika USC Renata Gałan przyznaje, że był to również pierwszy tego typu ślub na terenie powiatu. Z kolei Sekretarz Gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik liczy, że nie ostatni a podobnych uroczystości będzie coraz więcej. – Gmina Krasnystaw ma wiele pięknych i malowniczych miejsc, w których można wziąć niezapomniany, oryginalny ślub, który pozostanie w pamięci do końca życia. Zatem zapraszamy pary z całej Polski. Pani kierownik Gałan jest otwarta na wszystkie pomysły narzeczonych. Były ruiny zamku, a mamy przecież jeszcze stadninę koni w Białce czy wzniesienia z widokiem na malownicze tereny – wyjaśnia Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Zmiany w Prawie o aktach stanu cywilnego, które wprowadzono 1 marca 2015r., pozwalają na zawieranie małżeństw poza siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego. Mogą to być miejsca na przykład szczególnie ważne dla przyszłych małżonków, które kojarzy się z miłym dla nich wydarzeniem itp. Muszą być tylko spełnione trzy warunki: miejsce ma zapewniać bezpieczeństwo obecnych na uroczystości osób, umożliwiać zachowanie uroczystej formy i musi znajdować się w okręgu rejestracji stanu cywilnego właściwego dla danego kierownika urzędu stanu cywilnego.

Krupe: Wyjątkowy ślub w malowniczej scenerii ruin zamku
Krupe: Wyjątkowy ślub w malowniczej scenerii ruin zamku

(fot. nadesłane)
2015-10-31 15:03:03

16 komentarzy

  1. Szkoda tylko, ze Kosciol nasz wspanialy jest sto lat za murzynami i zapewne wyzsza by musiala byc ofiara, zeby sie zgodzili wyjsc w teren.