690 680 960

Szukają nazwy dla ulicy. Głos mają mieszkańcy

W Nałęczowie Urząd Miasta zwrócił się do mieszkańców o to, by zgłaszali propozycję jak nazwać jedną z ulic.

Mieszkańcy Nałęczowa mają możliwość zadecydowania o tym, jak zostanie nazwana jedna z ulic w miasteczku. Bezimienna dotychczas krótka uliczka pomiędzy „Piekarnią Żubrzyckich” a hotelem „Przepióreczka”, oczekuje na nadanie jej nazwy. Wstępnie przyjęto propozycję, by ulica nosiła imię Doktora Wacława Szczepińskiego.

Taka nazwę zaproponował zarząd Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa a Komisja Uzdrowiskowa Rady Miejskiej choć zaakceptowała nazwę, to jednak zwróciła się do samych mieszkańców z zapytaniem, czy zgadzają się na tą nazwę, czy też mają inne propozycje. Jednocześnie urzędnicy zapewniają, że nadanie nazwy uliczce, nie będzie się wiązało z koniecznością zmiany adresów mieszkańców czy firm.

– Ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, stąd apel do mieszkańców o zgłaszanie kolejnych sugestii, które zostaną przeanalizowane i przedstawione całej radzie –wyjaśnia Andrzej Roman Ćwiek burmistrz Nałęczowa. Wnioski na piśmie wraz z uzasadnieniem można składać do końca sierpnia osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Nałęczowie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: [email protected]

(fot. UM w Nałęczowie)
2014-08-10 16:49:16

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas