690 680 960

Szpital przy al. Kraśnickiej będzie jeszcze większy. Jest umowa na rozbudowę placówki (zdjęcia)

Niebawem ruszą prace związane z rozbudową szpitala przy al. Kraśnickiej. W nowym budynku zlokalizowany zostanie blok operacyjny i oddział intensywnej terapii.

We wtorek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie podpisana została umowa na rozbudowę placówki. W bloku R, gdyż taką nazwę nosi budynek, jaki powstanie na tyłach obiektu, zlokalizowany zostanie nowy blok operacyjny i oddział intensywnej terapii. Jak wskazuje dyrektor szpitala Piotr Matej, dzięki temu placówka stanie się jedną z najnowocześniejszych nie tylko na terenie województwa lubelskiego, ale i w kraju. Zwłaszcza, że projekt zakłada również zakup wyposażenia.

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski podkreślał, że jednym z priorytetów Zarządu Województwa Lubelskiego jest sprawna i efektywna ochrona zdrowia. Dlatego też niezwykle ważna jest poprawa warunków leczenia pacjentów. Aby było to możliwe potrzebne jest podnoszenie jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych. Nowy system zabiegowo-anestezjologiczny ma pozwolić na leczenie pacjentów w nowoczesnych i przyjaznych warunkach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Blok R ma być odrębnym budynkiem, jednak w pełni skomunikowanym z pozostałą częścią placówki. Ma posiadać pięć kondygnacji, w tym dwie podziemne. Znajdzie się nim blok operacyjny 5 sal operacyjnych z pomieszczeniami funkcyjnymi oraz jedna sala hybrydowa m.in. z możliwością montażu robota chirurgicznego. Do tego dochodzi Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii dla 18 pacjentów. Projekt zakłada również lokalizację gabinetu diagnostyczno-zabiegowego, pomieszczeń dla personelu, apteki szpitalnej oraz centralnej sterylizatorni.

Jak dodał Jarosław Stawiarski, inwestycja ta będzie jednocześnie zakończeniem budowy szpitala w kształcie, jaki planowano na samym początku. 50 lat temu, kiedy budowano placówkę, zabrakło jednego elementu, właśnie bloku, który teraz powstanie. Prace mają kosztować blisko 76 mln zł, z czego ok. 65 mln zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Planowane zakończenie realizacji zadania to IV kwartał 2023 roku.

(fot. UMWL)

7 komentarzy

 1. Super. Pozostały hajs którego unia nie da zaoszczędził sam dyrektor nie wydając pacjentom dokumentacji medycznej.. Może ktoś sie tym zainteresuje, że szpital z oszczędności od ponad miesiąca nie kupuje płyt dvd i nie ma jak wydać pacjentowi wyników? I ciekawe gdzie tu prawo pacjenta do własnej dokumentacji medycznej..
  Całe to połączenie szpitali to cyrk na kółkach..

  • Przecież on mają z pincet baniek długu to za co mają kupić płyty ? Taniej wyjdzie dobudować nowy budynek.

 2. To nie szpital tylko bajzel na kółkach, strach tam trafić, będzie większy, będzie większy strach.

 3. Znaczy dług będzie większy a nie szpital

 4. ProstyRealistaCzasemPochowa

  Extra to pewnie ten z parku tymczasowy he sprzedadzą wyposażenie przeniosą akurat idealne na oit wielkie chłodnie sprzedadza po co dofinansowanie jak kasa leży właściwie stoi w parku

 5. Tak rządzi PiS i Stawiarski. A wycie PO wskich kundelków i gumowców z PSL nic wam nie pomoże. PiS i tylko PiS.

 6. I co z tego jak nie ma kto pracować, z 8 na 9.07 oddział Ortopedii pozostał bez dyżurnego co jest nie do pomyślenia.

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej