690 680 960

Szedł do znajomych, po drodze ukradł fiata (zdjęcia)

W drodze do znajomych zauważył na jednej z posesji fiata, odpalił go i odjechał. Wracając skradzionym pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, tam 21-latek porzucił auto i wrócił do znajomych.

W miniony wtorek policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie o pojeździe osobowym stojącym w przydrożnym rowie. Fiat był uszkodzony, a ze zgłoszenia wynikało, że pojazd stojący w rejonie drogi krajowej nr 74 w miejscowości Jarosławiec zostało skradzione.

Właściciel auta wyjaśnił, że wieczorem w przeddzień zdarzenia pozostawił niezamknięty samochód na swojej posesji. Następnego dnia rano od znajomego dowiedział się, że jego samochód stoi w przydrożnym rowie. Pokrzywdzony o zajściu powiadomił policjantów, którzy zajęli się wyjaśnieniem sprawy. Pokrzywdzony wartość samochodu wycenił na kwotę ok. 2 tys. zł.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież fiata, 21-letniego mieszkańca gminy Miączyn. W trakcie zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży samochodu.

Młody mężczyzna wyjaśnił mundurowym, że kiedy szedł do znajomych, po drodze w jednej z miejscowości w gminie Sitno na nieogrodzonej posesji zobaczył stojącego fiata. Kiedy okazało się, że samochód był otwarty, wsiadł do niego, uruchomił silnik i odjechał. Po spotkaniu chciał odstawić samochód na miejsce, jednak jadąc drogą krajową nr 74 nagle stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Po tym wysiadł z samochodu i wrócił do znajomych.

Funkcjonariusze ustalają również, w jakim stanie 21-latek kierował pojazdem. Jego trzeźwość w czasie zdarzenia określi wynik przeprowadzonego badania retrospektywnego. Jeśli znajdował się w stanie nietrzeźwości odpowie i za to przestępstwo.

(fot. Policja Zamość)

6 komentarzy

  1. i zniszczyl pijaczyna gowniarz samochod komus kto nie za bogaty ale uczciwie zapracowal na niego.

  2. A odszkodowania nie będzie, bo pojazd nie został „należycie zabezpieczony”. Pozostaje pozew cywilny.

  3. Buractwo i małomiasteczkowość 100/100 cha…a ze wsi.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas