Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. Spore nagrody dla urzędników

Blisko 180 tysięcy złotych wypłacił w ramach nagród w ubiegłym roku swoim pracownikom lubelski Urząd Marszałkowski. Trochę mniej, gdyż ponad 111 tysięcy złotych otrzymali pracownicy z Urzędu Wojewódzkiego.

Z wnioskiem o wykaz, ile poszczególni pracownicy Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie otrzymali nagród pieniężnych, zwróciła się lubelska Fundacja Wolności. Dane miały dotyczyć pracowników, pełniących funkcje publiczne, którzy otrzymali nagrody za pracę w 2015 rok, wraz z podaniem kwoty oraz uzasadnienia przyznania nagrody. Fundacja zaznaczyła, że informacje te, powinny zostać upublicznione.

-Już kilkukrotnie opisywaliśmy, dlaczego jawność nagród wypłacanych urzędnikom z publicznych pieniędzy jest ważna. Po pierwsze, chcemy wiedzieć o sukcesach urzędników, którzy pracują dla nas. Po drugie, dzięki temu sami urzędnicy mogą zobaczyć, jak pracować, aby zostać nagrodzonym. Po trzecie jawność wypłaconych nagród pełni funkcję prewencyjną przed nadużyciami. Po czwarte, mamy prawo wiedzieć na co urząd wydaje pieniądze z naszych podatków – wyjaśnia Krzysztof Jakubowski Prezes Zarządu Fundacji Wolności.

Jak się okazuje, w Urzędzie Marszałkowskim najbardziej została doceniona pełniąca funkcję skarbnika Elżbieta Mocior. Marszałek docenił ja za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, godne naśladowania wypełnianie obowiązków, przejawianie inicjatywy i zaangażowanie w pracę. Dodatkowo za podnoszenie jej efektywności i jakości. W ramach nagrody otrzymała 20 206,93 zł. Z kolei 14 633,02 zł nagrody otrzymała Anna Augustyniak, Sekretarz Województwa. Powód docenienia był taki sam jak w przypadku skarbnika.

Nagrody powyżej 10 tysięcy złotych otrzymali również: Ewa Dudziak i Ryszard Staśczak z Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej, Łukasz Gołąb, Katarzyna Kremeś i Sławomir Struski z Departamentu Rolnictwa i Środowiska, Krzysztof Tajer i Michał Zdun z Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa, Bogdan Kawałko z Departamentu Polityki Regionalnej. Do tego dziewięciu pracowników nagrodzono mniejszymi kwotami. Warto wspomnieć, że nagród nie otrzymał nikt ze ścisłego kierownictwa urzędu.

Mniej hojny w nagradzaniu był z kolei Wojewoda Lubelski. Tutaj na nagrody przeznaczono 111 320,00 złotych, a najwyższa z nich wyniosła 5 500,00 zł. Otrzymał ją dyrektor generalny urzędu Jarosław Szymczyk za osiągnięcia i wyniki w pracy zawodowej. Takie samo uzasadnienie nagrody, oraz za sprawne kierowanie największym oddziałem w urzędzie jak też za innowacyjność i zaangażowanie otrzymała kierownik oddziału – zastępujący kierownictwo Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Marta Niedziela. W tym przypadku było to 4 175,00 zł. Trzecia pod względem wysokości, niecałe cztery tysiące złotych, była nagroda dla Małgorzaty Zabłotnej – Kowalik z Wydziału Polityki Społecznej.

(fot. lublin112)
2016-06-20 01:13:28

31 komentarzy

  1. Kuzwa dajcie salowej w szpitalu czy zwyklemu personelowi z psychiatryka na Abramowickiej. Ci chyba 100razy więcej na to zasługują niż urzędasy .

  2. kubuszek,pracownik urzędu

    Jasne,nagrodzili dyrektorstwo.Za co? Za to że są. Kpina w żywe oczy dla reszty pracowników. Nagradzani Ci,którzy robią najmniej.

  3. Masz pełną rację, ale czytając wszystkie wpisy nie zauważyłem jednego: pytania do tak szacownego pana marszałka sosnowskiego CZY UMIE CZYTAĆ UMOWY I ZAKRESY OBOWIĄZKÓW JAKIE PODPISALI JEGO PRACOWNICY ——- Chyba każdy z nich ma w zakresie: rzetelną pracę, zaangażowanie występowanie z inicjatywą, sumienność, a zwłaszcza kompetencję (czego w wielu wypadkach brak). Jeśli wszystko jest w zakresie obowiązków to jest to jawne nadużycie, niegospodarność mieniem publicznym. Ta kasa powinna pójść ewentualnie do pracowników bo to oni przygotowują dokumenty, decyzje itd. do podpisu. myślę że już czas by ta ekipa się ewakuowała z tej GALERII jak to jeden z pracowników skomentował. pozdrawiam

Z kraju

Sport