Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Szalenik: Ukradł ule. Paser i złodziej zatrzymani

Do 5 lat więzienia grozi zatrzymanemu wczoraj 21-letniemu mieszkańcowi gminy Bełżec, który kilka dni wcześniej z działki w Szaleniku ukradł 10 uli wraz z rodzinami pszczelimi. Działania stróżów prawa doprowadziły do odzyskania skradzionego mienia.

-Informacja o kradzieży 10 uli dotarła do tomaszowskiej jednostki pod koniec ubiegłego tygodnia. Pokrzywdzony 61-latek z Lubyczy Królewskiej zawiadomił, że skradziono ule z pasieki, w każdym mieszkały po dwie rodziny pszczół. Wartość mienia wyceniono ostatecznie na 7 tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą tomaszowscy „kryminalni” zatrzymali we wtorek 21-letniego sprawcę kradzieży. Namierzono również pasera, który kupił od niego ule. To właśnie u 48-latka w województwie podkarpackim odzyskano skradzione mienie – informuje mł. asp. Jerzy Rusin z tomaszowskiej policji.

Niewłaściwy sposób transportu spowodował padnięcie części pszczół, jednak większości z nich nic się nie stało. Ule wróciły do pasieki, natomiast złodziej i paser trafili na przesłuchanie. Młodszemu grozi kara do 5 lat więzienia, natomiast starszemu do 2 lat pozbawienia wolności.

2014-03-20 13:27:04
(fot. KWP Lublin)

3 komentarze

  1. Od dziś mamy wiosnę. Jak sobie wyobrazili to wielkie bzykanie…
    Nie mogli się oprzeć. 🙂

  2. to co już niemiał co ukraść tylko ule z pszczołami co za idiota. pewnie na wódke albo na mamrota nie było kasy a do roboty uczciwej było się wziąść a nie kraść ule i ośmieszać ludzi z bełżyc. jestem mieszkanko bełżyc ale że takie jaja są to tego nie wiedziałam. hahaha 🙂 🙂 🙂

  3. to co już niemiał co ukraść tylko ule z pszczołami co za idiota. pewnie na wódke albo na mamrota nie było kasy a do roboty uczciwej było się wziąść a nie kraść ule.

Z kraju