690 680 960

Dwa potrącenia w ciągu kilkudziesięciu minut. Dwie piesze trafiły do szpitala

Przedwczoraj po południu na terenie Poniatowej doszło do potrącenia dwóch kobiet. Jedna z nich przechodziła przez przejście dla pieszych, druga zaś idąc ulicą prowadziła rower. Obie poszkodowane piesze z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

W poniedziałek tuż przed godziną 17 służby ratunkowe z terenu powiatu opolskiego otrzymały zgłoszenie o tym, że na ulicy Lubelskiej w Poniatowej doszło do potrącenia przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia był kierujący samochodem marki Skoda 20-letni mieszkaniec Poniatowej. Poszkodowana piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Chwilę później na ulicy Wylotowej doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu. Prowadząca rower 54-latka z gminy Poniatowa została potrącona przez kierującą nissanem 23-latkę z Poniatowej. W tym przypadku poszkodowana również z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Policjanci w trakcie wykonywanych czynności będą ustalać wszystkie okoliczności obydwu zdarzeń drogowych.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. cebulak to stan umysłu

  Oficjalnie już podano że liczba wypadków po zmianie przepisów które zrobiły z pieszych świete krowy wzrosła i to znacznie. W Indiach też kilkunastokrotnie więcej śmiertelnych wypadków z ich świętymi krowami (krasulami) niż w polsce z naszymi niechronionymi krasulami.

  • 1. Liczba wypadków wzrosła względem 2021 roku o 10-20% roku choć ruch wzrósł o 100-200%.
   Względem lat wcześniejszych zmalała.
   Jak można porównywać normalny ruch (a nawet zwiększony poprzez obecność uchodźców z Ukrainy) do roku, w którym przez kilka miesięcy ludzie siedzieli w domach?

   2. No nie mów, że Ciebie też tzw. „nowe przepisy” nakłoniły do tego, żeby rzucać się pod koła? Jeżeli tak – to masz rację. Jeżeli ludzie zaczną się rzucać pod koła – to potrąceń będzie więcej.

   3. Jak można zostać potrącony (nawet będąc Świętą Krową) jeżeli pojazdy zatrzymują się przed PdP?

   • 4. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś rzucił się pod koła. Ale wiele razy słyszałem. Tylko, że gdy pojawiało się nagranie z potrącenia, to albo staruszka już schodziła z PdP, albo wbiegnięcie na PdP okazywało się uciekaniem przez pieszego z PdP, przed Świętą Krową, ale w samochodzie.

 2. Dwa potrącenia w ciągu kilkudziesięciu minut, na skutek czego tylko dwie piesze trafiły do szpitala, ale za to kilkanaście, może kilkadziesiąt osób miało zajęcie, sens istnienia… czyli interes się dobrze kręci.
  Zima nie jest zła.

 3. Wina kaczyńskiego

  Tak zabija pis.

 4. Franio nigdy nie przyzna że wprowadzenie nowych przepisów to błąd, zawsze interpretujesz dane na swoją korzyść, tylko potrąconym pieszym nic z tego.

 5. Problem nie z pieszymi, a z kierowcami którzy udają że nowe przepisy ich nie obowiązują.
  Dostanie jeden z drugim po kieszeni płacąc dożywotnią rentę to może inni nauczą się na ich przykładzie.

  • Jaka rentę o czym ty marzysz, komornik alimentów nie może wyegzekwować a ty renty chcesz, chyba te ryby na dobre ci nie wyszły.

  • Co ty gadasz. Lekarzyna co zabił autem ciężarną kobietę i jej 3 letnią córeczkę dostał 2,5 roku w zawieszeniu. I zakaz prowadzenia. Wielkie mi kary. A piesze nie żyją. Lepiej być bezpiecznym w aucie, niż martwym na asfalcie.

 6. Ty Franio myślałem że tak dla jaj szydzą z ciebie ale ty idiota jesteś(sorry)a a przepisy do durne i tyle

 7. Ty Franio myślałem że tak dla jaj szydzą z ciebie ale ty idiota jesteś(sorry)a a przepisy do durne i tyle.Ni
  C dodać

 8. Populistyczne przepisy idą tego wyniki, jeden trafi do więzienia a drugi do piachu, ot poprawa.

 9. Wzrost wypadków na pdp to około 40 % w tym ok 33% ze skutkiem śmiertelnym analogicznie do ubiegłego roku. Wysyp następuje w miesiącach zimowych (szarówka tak jak to miało miejsce w tych przypadkach). Przyczyny to zarówno brak ostrożności kierowców jak i bardzo słaba widoczność pieszego (wystarczy spojrzeć ,że ludzie przeważnie ubierają się na ciemno). Nie da się oszukać praw fizyki pieszy który jest słabo widoczny zatrzyma się bez problemu przed przejściem żeby upewnić się czy może bezpiecznie wejść na pdp. Samochód nawet jadący przepisowo w miejscu się nie zatrzyma i rozumiem o zachowaniu szczególnej ostrożności ,ale czasami pieszego najzwyczajniej przy takiej pogodzie nie widać. Przepis o pierwszeństwu pieszego jest tak naprawdę maszynką do robienia pieniędzy za który płacą zwykli obywatele. Pozdrawiam.

 10. A i przepraszam bo zapomniałem dopisać. Odnośnie wzrostu ruchu drogowego bo koniec covid i z Ukrainy do Nas przyjechali itd. Już wyjaśniam ,że wzrost innego rodzaju wypadków to … 3%. Także tym nie można sobie wyjaśnić wzrostu wypadków na pdp. Jeszcze raz pozdrawiam chodźcie/jeździcie bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3697zł -0.83%
 • GBP 5.3464zł -0.31%
 • EUR 4.6356zł 0.03%
 • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas