690 680 960

Syryjczycy, którzy utknęli na bagnach koło Włodawy, złożyli wnioski o ochronę

Przedostali się przez rzekę graniczną, po czym nie znając terenu weszli na mokradła i tam utknęli. Kobiety opuściły już szpital i cała trójka została skierowana na kwarantannę.

Służby graniczne ustaliły już, w jaki sposób do naszego kraju dostała się trójka obywateli Syrii, którzy utknęli na bagnach w powiecie włodawskim. Jak już informowaliśmy, we wtorek wieczorem służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że w rejonie miejscowości Tarasiuki w rejonie Jeziora Białego, trzy osoby znajdują się na podmokłym terenie i nie są w stanie samodzielnie się wydostać.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, strażnicy graniczni oraz policja. Strażakom udało się do nich dotrzeć. Były to dwie kobiety w wieku 18 i 22 lat oraz 20-letni mężczyzna. Kobiety zostały przetransportowane do szpitala, mężczyzna trafił do siedziby Straży Granicznej.

Wiadomo już, że Syryjczycy najprawdopodobniej przepłynęli przez graniczną rzekę Bug na pontonie. Następnie nie znając terenu weszli na mokradła i tam utknęli. Jak ustaliliśmy, po badaniach kobiety opuściły szpital i cała trójka została skierowana na kwarantannę. Jednocześnie osoby te złożyły wnioski o objęcie ich ochroną międzynarodową. Niebawem mają trafić do ośrodka dla cudzoziemców.

(fot. PSP Włodawa)

29 komentarzy

 1. Nawet w Niemczech my ich my ich utrzymujemy bo ten socjal nie oni wypracowują tylko w dużej mierze Polacy tam pracujący zarabiający niewiele więcej niż zasiłek dla tych nierobów i cwaniaków, którzy rabują, gwałcą i maja prawo szariatu obowiązujące we własnej enklawie oraz nie ma prawa działać tam policja zachodnia, to nie przestraszeni i ulegający asymilacji ludzie tylko kultywujący swoją religie i chcący ją narzucić laickiej Europie

 2. do franusia i klaudusi niech się wprowadzą

 3. Deportacja z powrotem i WON !!!! Jaki szariat ??? Europa matką nauk i dokładnie, tak !!! Nasi dziadowie ginęli do ostatniego, w obronie własnej Ojczyzny, a ci co ???? Spiep… jak króliki. A tu, wszystkoooo im się należy, tak ???? A kto będzie za to płacił, bo im się należy ???? Ja ??? Ty ??? My ???

 4. Wszystkimi co głosowali na lewicę i PO potrącać z wypłaty na ich utrzymanie.

 5. Teraz widzicie jak wyglądała by Polska gdyby rządziło PO zapamiętajcie przy najbliższych wyborach.

 6. do Sam won ksenofobie i rasisto z przestrzeni publicznej . Pewnie sam 500+ pobierasz bo ci się należy, równie dobrze won mogą powiedzieć w uk do polaków . Sprawdz statystyki ilu przedstawicieli naszej narodowości siedzi na bezrobociu ,pije i kradnie .

 7. Deportować to w p….u, czym szybciej!
  Jaka kwarantanna? Samolot i won!

 8. Niezidiociały mimo bulu

  No i jest możliwość przyjęcia przez tych , którzy biegali po pasie granicznym,podwozili pizzę, wrzeszczeli na pograniczników, ujadali w tefałen,dewastowali płot . Przecież wiadomo kto to był – teraz redahtory powinny dopilnować i powiadomić ich , że już mogą brać do siebie tych o których zabiegali i spełniać swoje życzenia .
  Powinniśmy im pomóc i przydzielić do zakwaterowania przynajmniej na czas do podjęcia przez „gości” decyzji co dalej, niech dadzą przykład innym tzw sceptykom . Może im to uruchomi myślenie ???
  Należy przy tym dopilnować realizacji tych obietnic – policja powinna to sprawdzać minimum raz na dobę na miejscu albo wzywać do komisariatu . Powinni zrozumieć , że słów na wiatr się nie rzuca a jeśli tak to trzeba za nie odpowiadać.

 9. Oooo oprócz kota i ponton przytargali z syrii

 10. Chyba ochronę bagien !

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas