Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Syn zabrał matce samochód. Kobieta powiadomiła policję o kradzieży (zdjęcia)

Minionej nocy świdniccy policjanci poszukiwali skradzionego samochodu. Jak się okazało, auto zostało zabrane przez syna zgłaszającej. W chwili zatrzymania 25-latek był nietrzeźwy.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci ze Świdnika przyjęli zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Nissan z jednej z prywatnych posesji. Zgładzająca przekazała, że wieczorem jej syn będąc w stanie nietrzeźwości i wykorzystując fakt jej snu, z jej torebki zabrał kluczyki do auta, a następnie odjechał w nieznanym kierunku.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady związane ze zgłoszeniem. Po północy dyżurny otrzymał zgłoszenie z odległej miejscowości w gminie Piaski o zakłócaniu spoczynku nocnego przez nietrzeźwego mężczyznę. Na miejscu okazało się, że znajdował się tam pojazd należący do zgłaszającej kradzież. W wyniku podjętej kontroli drogowej wyszło na jaw, że kierującym nissanem faktycznie był syn zgłaszającej. Policjanci przekazali odzyskane auto kobiecie. Zatrzymany przez patrol 25-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

25-latek trafił do policyjnej celi. Gdy tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Za krótkotrwałe użycie pojazdu po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami.

Syn zabrał matce samochód. Kobieta powiadomiła policję o kradzieży (zdjęcia)

(fot. Policja Świdnik)

14 komentarzy

 1. brawo, donosicielstwo na własne dzieci + kierowanie pod wpływem bez uprawnień. Świdnik nigdy nie zawodzi

  • No i dobrze zrobiła, a jak by cię przejechał to byś był zadowolony, może już siły nie miała na niego. Dobrze zrobiła może się opamięta.

   • Ty się lecz na nogi , bo na głowę już za pózno . Łączysz dwa zupełnie oddzielne fakty – doniesienie matki na syna z kierowaniem pod wpływem bez uprawnień przez syna .

   • No i matka czysta (oficjalnie). Popierdzi to zrozumie.

  • bardzo dobrze! matka ukróciła jazdę pijaka, a ojciec powinien mu załatwić wózek inwalidzki…

 2. Jeżeli 25 latek nie potrafi myśleć i przewidywać konsekwencji własnych czynów to sam jest sobie winien. Natomiast postępowanie Matki uważam za prawidłowe.

 3. Pokolenie które uważa ze wszystko im sie nalezy, samochód rodzica to przecież prawie jego, a jak nie ma pozwolenia to sam sobie wezmę, bo co.

 4. Wzięła się za wychowanie ,ale może być już za późno

  • Może to być skutek bezstresowego wychowywania . Zawsze warto próbować nigdy nie jest za pózno , tylko może być bez skutku .

 5. 25 lat i bez uprawnień to jakiś menel .a jeszcze prowadzący po pijaku to już żul.

 6. Ciekawe czy kiedyś matce wybaczy.

  • Ciekawe czy matka mu wybaczy, takie piwinno być pytanie. Pewnie z Ciebie taki sam „synuś” jsk z tego opoja.

 7. Bardzo dobrze zrobiła biedna kobieta. Ten nierób i darmozjad powinien spać, żeby rano wstać do pracy, a nie jeździć nachlany nie swoim samochodem.

 8. Bardzo dobrze pijak do roboty rano wstawać powinien a nie matce kraść samochód brawo dla mamy może ocaliła kogoś od tragedii