Sygnał od Czytelnika. Wyścigi i ryk silników na ul. Krakowskie Przedmieście są nie do zniesienia

Nasz Czytelnik w imieniu mieszkańców ul. Krakowskie Przedmieście zgłosił się do nas z problemem nocnego hałasu w centrum miasta. Chodzi o nocne wyścigi i ryk silników pojazdów przemierzających odcinek pomiędzy deptakiem a ul. Lipową.

Jak pisze nasz Czytelnik, problem z głośnymi odgłosami ulicy trwa od jakiegoś czasu i nie pozwala, głównie starszym mieszkańcom, normalnie funkcjonować. Chodzi mianowicie o nocne wyścigi i ryk silników na ul. Krakowskie Przedmieście, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Lipową i al. Racławickimi a deptakiem.

– Zwracam się do Państwa w imieniu mieszkańców ul. Krakowskie Przedmieście o większe zwrócenie uwagi na pojazdy poruszające się w godzinach wieczornych i nocnych ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie. Codzienne wieczorne wyścigi, ryk silników, motocykle bez tłumików lub z ograniczonym ich działaniem to nasza codzienność. Nie można spać z otwartymi oknami (a jest gorąco), bo co chwila ryk silnika samochodu lub kilku ścigających się pojazdów stawia nas na równe nogi. Ryk motocykli jest nie do zniesienia. Na owej ulicy mieszka dużo starszych ludzi. Pragnę dodać, że niektórzy nie mogą spać nocami. Z moich i innych mieszkańców obserwacji wynika, że w godzinach wieczornych i nocnych nie ma na Krakowskim Przedmieściu żadnych radiowozów lub jest ich znikoma ilość (bardzo znikoma) – napisał do nas Czytelnik.

Informację dotyczącą tego problemu przekazaliśmy lubelskiej policji.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

72 komentarze

  1. Mieszkaniec Śródmieścia

    Ciekawe, czy problem rozgrywający się pod oknami komisariatu na Okopowej i trwający już od kilku lat w końcu uzyska zainteresowanie odpowiednich służb ??? Dotychczas udawały, że problemu nie ma. Mieszkam w śródmieściu i niestety doświadczam tych wątpliwych przyjemności co wieczór.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności