Sygnał od Czytelnika. Wjechała na czerwonym. „Tutaj to częsty widok” (zdjęcia)

Kierująca peugeotem wjechała na rondo przy czerwonym świetle, a następnie kontynuowała jazdę nie patrząc na jadące prawidłowo pojazdy. Na wszystko przyglądali się piesi, przemierzający przejście dla pieszych.

Na rondzie im. Dmowskiego trzeba mieć oczy dookoła głowy, za sprawą kierowców ignorujących wskazania sygnalizacji świetlnej. Dzisiaj nasz Czytelnik zarejestrował kierującą peugeotem, który wjechała na czerwonym świetle tuż przed prawidłowo jadące pojazdy.

Na szczęście nie doszło do zderzenia, choć widać, że dużo nie brakowało, aby finałem roztargnienia lub celowego wjechania na czerwonym, była kolizja. Co więcej, wszystko obserwowali piesi pokonujący pasy w rejonie galerii handlowej. Na szczęście nie doszło do potrącenia.

Jak pisze nasz Czytelnik, niestety w tym miejscu to częsty widok. Ku przestrodze!

(fot. nadesłane Wojciech – dziękujemy!)

22 komentarze

 1. Chyba już była kierująca. Myślę, że odnalezienie winnej w tym przypadku nie jest trudne.

 2. Już bez przesady że to częsty widok! Jakoś ja jeżdżę czesto i nie widuję tego

  • Praktycznie codziennie ktoś wjeżdża na ”późnym zielonym”.

   • między czerwonym w kierunku Chełma a żółtym (zanim zaświeci się zielone) w kierunku Czechowa mijają dokładnie 3 sekundy. tutaj przed ruszeniem pojazdu z kamerą jest już zielone, co oznacza że Peugeot miał czerwone już jakieś 5 sekund, a przed nim 3 sekundy żółtego. nie da się tak przejechać przypadkiem, przez zagapienie się. to było celowe i pewnie tylko patrzyli, czy tamte auta nie ruszają. a jadąc lewym pasem mieli kilka metrów zapasu

 3. Energia elektryczna

  Wystarczylyby sekundniki, ale ich miasto nie założy. Efektywniej jest robić na złość mieszkańcom.

  • Szczera prawda. Genialny pomysł. Ma je masa krajów, w tym płd.-wsch. Azja. Tylko u nas się NIE DA.

   • w Finlandii mają zieloną falę przez miasto i znaki informujące z jaką prędkością i na jakim dystansie trzeba jechać, by się nie trzeba było zatrzymywać. testowali to w programie ‚wypad z kraju’ na tvn turbo, gość jechał z prędkością 47km/h, tak jak na oznakowaniu, przejechał dystans chyba 4km przez centrum i nawet hamulca nie dotknął 🙂 wszyscy kierowcy jechali z prędkością identyczną co do kilometra, nie musieli zmieniać pasów (dwupasmówka), więc i szybko, i ekonomicznie, i bez szans na stłuczkę

 4. A co to dla niej czerwone światło na skrzyżowaniu. W pralce nie ma takiego światła, w lodówce też nie ma, a to przecież specjalistka od tych urządzeń.

  • Kolejny mądry seksista w internecie. A pewnie w domu potulnie słucha swojej Kobiety i jeszcze jej sandałki czyści przed wyjściem.

   • Znowu ty z tym swoim czyszczeniem sandałków? Spójrz prawdzie w oczy-baby sa bezużyteczne. A już na pewno większość. Jedyna wartością dzisiejszych bab jest prokreacja. Tyle. Bo nie wiem do czego innego są baby potrzebne z czym facet sobie nie poradzi

    • bardzo ci współczuję, że wszystkie najbliższe ci kobiety przez całe życie musiałeś postrzegać w ten sposób…a radzisz sobie Helą Rączkowską :)…
     widzisz inni mężczyźni mieli więcej szczęścia niż ty bo trafili na takie co pracują, potrafią dużo zarabiać, takie rzeczy jak pralka, zmywarka czy lodówka…to jedynie kupują i to w najlepszym gatunku…bo na tym się znają…a obsługuje je gosposia…

     • Jestem kobietą (niestety) i mogę ci to samo prosto w gębę powiedzieć jak trzeba…

      „a radzisz sobie Helą Rączkowską”
      -Kolejna baba zarzucająca mężczyźnie seksizm a sama o niczym innym nie potrafiąca pisać?
      „a obsługuje je gosposia”
      -Czyli jakaś kobieta „gorszego sortu”, nie cudowna,oczytana i wspaniała feministka?
      Żałosne.

   • A jak śmiecie wynosi… że aż furczy! Bo jemu w domu wszystko wolno, może robić co chce – może prać, sprzątać, gotować, prasować, wynosić śmiecie, po prostu pan domu całą gębą. Nie dziwne więc, że jest taki obeznany jakie światełka są w lodówce i pralce, a jakich nie ma… 🙂

    • Jako facet pewnie to wszystko potrafi i zrobi bez robienia z siebie spracowanego męczennika-więc znowu-po co baba? odpowiesz? tak jasno,prosto i wyraźnie? (poza powodowaniem kolizji na drogach)

 5. „Sekundniki „przy sygnalizatorach to najlepsze co mozna zrobić zeby uniknąć takich przypadków …za daleka widać ile jeszcze zostało czasu i ilość „zaskoczonych ” pomarańczowym ,próbujących jeszcze przejechać ,zmalala by do zera …ale u nas dobre rozwiązania poprawiajace bezpieczeństwo nie są w modzie ,bo kasy nie zarabiaja …lepiej zakładać kamery i łapać tych co przejzdzją na czerwonym ,bo tu cały czas czysty zarobek i …a „sekundniki ” to wydatek ,który nigdy się nie zwróci ….

 6. Dela ,ja wiem ze są panie które dobrze prowadzą ,ale niestety to zdecydowana mniejszosć …. niestety musze przyznać że płeć „piękna ” za kierownicą ,odstawia na drodze takie numery ,że my wam nigdy w tym nie dorównamy …prosty przykład…miałem osobiscie cztery zdarzenia gdzie sprawczyniami były panie ….co najmniej dwóch zderzeń uniknąłem ,jadąc drogą z pierszeństwem ,gdzie z podporzadkowanej miejskiej uliczki wyjedzdzała pani ,jadac na pewniaka ,kompletnie nie zwracajac uwagi na to że jedzie drogą podporzadkowaną i powinna ustąpić pierszeństwa …przypadek ? nie sądze ….

  • marek
   Tłumaczysz babie pod artykułem gdzie czarno na białym pisze, wraz ze zdjęciami. Szkoda nerwów 🙂
   Takie mają własny świat gdzie każdy kto mówi trochę prawdy jest mizoginem i seksistą.
   Sama jeździ w ten sposób i swojej broni.
   Tak jest pod każdym artykułem gdzie baba nawywijała, zawsze znajdzie się jakaś „mundra” obrończyni potencjalnej morderczyni na drodze-z tego prostego powodu.
   Ja jestem jak najbardziej za tępieniem takich z dróg, dla bezpieczeństwa i zakończenia psucia opinii normalnym kobietom-w tym mi.

 7. 10 lat mam PJ i tyle samo bezkolizyjnej jazdy, a jestem kobietą… Mąż ma PJ 12 lat i 3 kolizje, a to ja więcej jeżdżę. Drogie Panie i Panowie nie ma znaczenia płeć tylko umiejętności. Nie każdy kto potrafi kręcić kierownicą powinien jeździć… Ty też Kochanie :*

  • serio? ‚prawo jazdy’ za długie, trzeba skracać? i podczas kontroli – poproszę od Pani PJ,DR,OC i DO jeśli ma Pani PS (przy sobie).
   TT (to tyle)

 8. Na czerwonym wjeżdżają wszyscy z pustostanem w czaszce

 9. Po ostatniej innowacji – zmiana organizacji ruch w kierunku Warszawy – skrzyżowanie jest skutecznie zablokowane.
  Greatuluję „sukcesu” i pomysłodawcom i decydentom : (

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja