Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Przepełnione śmietniki i sterta kartonów przy ul. Harnasie (zdjęcia)

Wczoraj nasz Czytelnik zaalarmował nas, o wysypisku tekturowych odpadów przy altanie śmietnikowej na Czechowie. Interweniowaliśmy w tej sprawie w Urzędzie Miasta Lublin.

Wczoraj rano od naszego Czytelnika otrzymaliśmy zdjęcia z Czechowa prezentujące sytuację w rejonie jednej z altan śmietnikowych przy ul. Harnasie. Jak widać znajdowały się tam przepełnione kontenery z suchą frakcją, a dookoła walały się kartony. Nieco dalej, przy tej samej ulicy, pod kolejną altaną była podobna sytuacja. O sprawie poinformowaliśmy Urząd Miasta.

– W związku ze zgłoszeniem przepełnionych pojemników na odpady papieru i tektury w lokalizacjach ul. Harnasie 11 i 19 w dniu dzisiejszym (środa) o godz 10:20 została przeprowadzona kontrola pracowników Wydziału Ochrony Środowiska w tych lokalizacjach, która nie potwierdziła przedstawionej w mailu sytuacji. Odpady papieru i tektury zostały odebrane w dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, zgodnie z harmonogramem. Po przeanalizowaniu tras pojazdów odbierających odpady jednoznacznie wynika, że odpady są odbierane zgodnie z obowiązującym harmonogramem. Przepełnienie pojemników na papier i tekturę w lokalizacji ul. Harnasie 11 jest spowodowane prawdopodobnie podrzucaniem przez okoliczne sklepy lub lokale usługowe widocznych na zdjęciach opakowań tekturowych po produktach spożywczych – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Jak tłumaczy miasto, przepełnione pojemniki są wynikiem wyrzucania pudełek tekturowych w całości bez ich uprzedniego zgniecenia.

– Pozbywanie się przez mieszkańców opakowań tekturowych w taki sposób powinno wymuszać na zarządcy terenu konieczność zgłoszenia do firmy odbierającej odpady wyposażenia altany śmietnikowej w dodatkowe pojemniki na papier i tekturę. Dodatkowo przeprowadzono kontrolę w innych lokalizacjach oś. Szymanowskiego, które w żadnym przypadku nie potwierdziły opisanego w mailu problemu – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna.

Wydział Ochrony Środowiska przekazał interwencję do Straży Miejskiej Miasta Lublin, w wyniku której zostanie przeprowadzona kontrola umów komercyjnych zawartych przez właścicieli lokali użytkowych działających na nieruchomości położonej przy ul. Harnasie 11.

W załączeniu zdjęcia wykonane podczas wczorajszej kontroli pracowników WOŚ.

Sygnał od Czytelnika. Przepełnione śmietniki i sterta kartonów przy ul. Harnasie (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika. Przepełnione śmietniki i sterta kartonów przy ul. Harnasie (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika. Przepełnione śmietniki i sterta kartonów przy ul. Harnasie (zdjęcia)

(fot. nadesłane Jakub i WOŚ)

10 komentarzy

 1. To podrzucają te gangsterzy z ,,manchatanu,, jak ja tam mieszkałem zawsze był ład i porządek ale sam gutek na rejonie nie da rady ,pampi w sanatorium jednym słowem lipa , może banda k….. , złota baba , haski

 2. Co się czepiacie gosc napewno do zdjęcia podrzucił . Przecież ludzie to wszystko wymyślają i nie mają racji . Spoldzielnia mieszkaniowa zafundował nam jeden wielki smietnik.

 3. Wezwać silnego człowieka na trudne czasy.

 4. To rzeczywiście wygląda na śmiecie sklepowe.
  Jeśli to pojedynczy incydent – to poszukać sklepu, który się właśnie towarował.
  Jeśli stała sytuacja – zamontować fotopułapkę.

 5. Sklep stokrotka podrzuca. Płaca spółdzielni pieniądze i rzucają śmieci jakim się podoba!!!

 6. sytuacja wynikła z przepisów firmy odbierające śmieci mają umowę na jeden pojemnik i zabierają z pojemnika to co jest obok pojemnika ich nie interesuje umowa jeden pojemnik i koniec reszta zostaje bo nie ma umowy
  po dyskusjach z odbiorcami co do odbioru odpadów odpadły mi ręce logika odbiorców na poziomie suwerena to nie nasze i co nam pan zrobi

 7. przy Harnasie 11 smieci podrzucaja i wyrzucaja okoliczni mieszkacny nawet z pobliskich jakubowic – sam bylem swiadkiem kilka razy – zenada

 8. właściciel sklepu online

  Gdybyście segregowali faktycznie pudełka, to zapewniam Was, że właściciele sklepów internetowych codziennie braliby je sobie. Wystarczy niestety jeden worek ze śmieciami kuchennymi i cały kontener z pudełkami nie nadaje się do niczego. Ostatnia godzinna rundka w poszukiwaniu pudełek skończyła się znalezieniem tylko 5 pudełek i wychodzi na to, że lepiej kupić nowe.