Sygnał od Czytelnika. Parkujący powodują zagrożenie w okolicy przejścia dla pieszych (zdjęcia)

Problem z parkowanie na ul. Wajdeloty znany jest od lat. Niektórzy pozostawiający swoje pojazdy w rejonie m.in. szkoły zapominają o bezpieczeństwie innych.

Ta sytuacja trwa od lat i jak widać nikt nie jest w stanie sobie z nią poradzić, ani zarządca terenu ani służby miejskiej. Co jakiś czas widać na tej ulicy strażników miejskich, a pojazdy zabierane są nawet na lawety. To jednak za mało.

Niestety, kierowcy nadal parkują gdzie popadnie, blokując chodniki, wjazdy dla służb ratunkowych, a nawet blokując przejście dla pieszych.

– Zastawiony chodnik, wjazd dla służb, przejście dla pieszych obstawione samochodami. Tak kochani rodzice odbierają swoje pociechy zabierając innym dzieciom chodnik i powodując zagrożenie w okolicy przejścia – napisał do nas Czytelnik.

Brak wyobraźni parkujących może doprowadzić do tragedii. Zasłonięte przejście dla pieszych przez zaparkowane auta może być przyczyną potrącenia, zaś brak dojazdu służb ratunkowych do budynku może sprawić, ze dojdzie do tragedii w wyniku np. pożaru.

(fot. nadesłane Marcin)

45 komentarzy

 1. Większość tych kierowców to przyjezdni. Na Sławinie to samo. LUB, LLB, LCH na trawnikach, na przejściach. Widocznie jak parkował koło swojej obory to myśli, że dalej koło niej staje. Jednak tu jest miasto i liczy się również dobro innych.

  Zaraz się usłyszy, że nie ma gdzie parkować. Otóż są miejsca, ale płatne. Jednak buractwo nie myśli, że jak się ma samochód to trzeba liczyć się z innymi kosztami niż tankowanie.

  • Ale fajnie wychodzą kompleksy i buractwo 🙂 I nie, nie chodzi mi o mieszkańców Lublina tylko o konkretnie tą osobę która to pisała. Co do LSM to największym prostactwem jest parkowanie pod samiutką klatką na chodniku kiedy na wyznaczonych parkingach są miejsca. Parkują tak zwykle te same samochody tak jakby już zarezerwowały to miejsce. I żeby była jasność, wśród tych samochodów są wszystkie rejestracje, LU też…..

   • Największe kompleksy mają wieśki spod Lublina.

    • Na parkingach może tak, bo już na ulicach to jednak LU. Jazda na czerwonym, blokowanie skrzyżowań, nie zatrzymanie się przed strzałka, wyprzedzanie pojazdu zatrzymującego się przed przejściem, wciskanie się że skraju na skraju jezdni jakby nie wiedzieli dokąd jadą. To codzienność w wykonaniu LU. „Jestem u siebie, to mogę”

   • A ja go będę bronił,komentującego oczywiście.Ten komentarz musiał być taki bo inne nie trafiają do główki. Problem polega na tym że to nie problem tylko tego miejsca .To problem całej populacji osobników Polski których nagle jest stać na samochód a nie pomyślą nad resztą spraw z tym związanych.

  • Koło obory to stała twoja matka jak poznawała twojego ojca. Najwięcej problemów sprawiają kierowcy co mają rejestracje LU.

   • Wiesz napinaczu internetowy, że po rodzinie się nie jeździ? Ciekawe czy miałbyś odwagę mi powiedzieć to prosto w oczy. No ale Twoje cwaniactwo kończy się na enterze. Szkoda dziewczynko 😉

  • płatnych też nie ma aż tak wielu żeby przebierać, raz masz raz nie masz. Rozwiązaniem jest budowa parkingów wielopoziomowych plus podowa parkingów podziemmnych w każdym nowym budynku. cudów nie ma. tempo życia narzuca przemieszczanie się samochochodem bo na 3h w autobusie to niewielu łacznie z emerytami ma czas. Emeryci też żyją pod zegarek chociażby muszą wziąść leki na czas.

   • Zgoda, parkingi podziemne. Tylko jest kilka kwestii. Stare osiedla odpadają. Nie wciśniesz już nigdzie budynku parkingu wielopoziomowego. Po drugie na nowych osiedlach też jest problem, mimo że deweloper zapewnia jedno miejsce per mieszkanie. Nie ma możliwości aby każdemu zapewnić po 3 miejsca, bo niektórzy tyle mają samochodów plus dla odwiedzających.

  • Rowerzyści jeżdżą chodnikami i policja to toleruje chociaż nie powinna. Dlaczego inaczej ma być z samochodami?

   • Prawdziwy Franio (R)

    Widzisz tak zaparkowany nieprawidłowo choćby jeden rower?

    • Stojący samochód nie stanowi takiego zagrożenia dla pieszych jak poruszający się rowerzysta.
     Ale ani dla samochodów ani dla rowerzystów na chodnikach miejsca być nie powinno, tylko że na rowerzystów policja przymyka oko.

     • Prawdziwy Franio (R)

      1. Ani dla samochodów ani dla rowerzystów na chodnikach miejsca być nie powinno. Tylko że policja przymyka oko na jednych, oraz drugich.
      2. Samochód jadący chodnikiem stanowi większe zagrożenie. Taryfikator także to potwierdza, bo za rower jest 50, za samochód 250.
      3. Nie słyszałem, żeby cofający rowerzysta kogoś przejechał (także śmiertelnie), a wśród busów czy pojazdów ciężarowych zdarzają się takie przypadki kilka razy w roku.
      4. Tak, widziałem kilka razy (bardzo rzadko, ale widziałem) ciężarówkę na chodniku. To już jest kompletne nieporozumienie i „robienie dobrze” innym kierowcom (robiąc im 2 pasy na jezdni) kosztem bezpieczeństwa pieszych, czy niszczenia chodnika to jest imbecylizm kierującego.

  • Ludzie ze wsi tutaj dzieci do szkoły przywożą?

  • Lubelski Koziołek

   Obora pewnie była jego, a miasto nie jest twoje.

 2. Miejsca dużo chodnikiem śmiało się czytelnik zmieści chyba że ma duuużą nadwagę

  • Karetka i straż też śmiało przejedzie pindo bez wyobraźni? Którym struclem przyjechałaś?

 3. Na ulicy Przyjaźni tak samo zastawione przejścia dla pieszych i chodniki. Wniosek jest taki że jest za mało strażników miejskich lub holowniki powinny być na wyposażeniu strażników a nie wzywać zewnętrzną firmę która ma ich mało.

 4. Zabudowa trawników w mieście, gęsta zabudowa bez miejsc parkingowych, stare osiedla nie modernizowane – pomimo rosnącej ilości pojazdów.
  Władze zostawiają mieszkańców bez wyjścia a później się dziwią, że ludzie wyprowadzają się poza miasto i mieszkańców ubywa.
  Gęsta zabudowa bez parkingów to dewastacja miasta. Cieszy się tylko deweloper, który zabudowuje tanio trawniki na uzbrojonych terenach.

 5. Kierowca źle zaparkowanego auta

  To straszne, amoralne i niedopuszczalne, drogi Czytelniku do płokułatuły leć jak najszybciej hahaha

  • Jakież to typowe. Liczę się tylko ja i nic poza czubkiem mojego nosa. Dziwić się później, że w kraju jest tak jest.

  • Sam polecisz, jak Ci zrobią tak jak kilka dni temu na Rogera, hahaha.

 6. do ja. Jak ci kuzyn ze wsi przywiezie worek kartofli na zimę to niech zaparkuje na płatnym pod ZUS-em a ty pomykaj z workiem na plecach na Wajdeloty i jeszcze zapłać parking. Nie wspominam o rodzinnych odwiedzinach czy studentach mieszkających na stancji. Mądry jesteś?

  • Ale po co te farmazony produkujesz. Te wszystkie samochody to kochani rodzice mający w du*** bezpieczeństwo innych dzieci niż swoje a nie ludzie ze wsi, którzy rzekomo tu przyjeżdżają.

 7. Pdp zastawiają prymitywni kierowcy w całym Lublinie, wielu z nich nawet nie wie ze jest zakaz parkowania 10 metrów od pdp, wiekszośc dalej uważa że Jak nie ma gdzie zaparkować to ta nadzwyczajna sytuacja daje mu prawo parkować tam gdzie nie mozna. A co miasto obchodzi ze wszyscy chcą mieć samochody, miasto powinno spowodować żeby wszyscy chcieli jeżdzić mpk i rowerem. CZYLI walic kary za nieprawidłowe parkowanie przez 24godz /dobę i wtedy motłoch moze się nauczy.

 8. Wiejskie studenty przyjechały i mata efekt za buroki .

 9. troche wyrozumialosci w miescie pod blopkami brakuje miejsc juz od dawna

 10. jak by straż miejska przez miesiąc w godzinach przywożenia i odbierania dzieci ze szkoły pojawiła się na Wajdeloty to rodzice nauczyli by się że istnieje coś takiego jak komunikacja miejska czy płatne parkingi

  • Rok temu pisałem dokładnie w tej sprawie do Straży Miejskiej. Odpisali, że się tym zajmą.
   Widać, że im się nie udało.

 11. Nie pochwalam takiego parkowania, ale ja tu widzę inny problem. O której godzinie nie przejeżdżam, obojętnie jaki dzień, parkingi zastawione samochodami. Ludzie nakupowali aut i używają ich raz w miesiącu. Osoba , która musi korzystać z auta codziennie nie ma gdzie zaparkować. Ale kto komu zabroni..

  • Jedni mają prawo korzystać z samochodu – Ty. Innym należy zabronić. Obiektywizm typowy dla tego forum.

 12. a ciekawe gdzie parkuje cholota co w ZUS i sądzie pracuje

 13. Najgorsze w tym wszystkim jest to że parkujący pod klatkami schodowymi i blokujący chodniki uważają że mają rację i wyzywają od buraków tych którzy respektują przepisy kodeksu drogowego. Wszystko dlatego że służby komunalne nie działają w sposób właściwy Dotyczy to również policji która nie reaguje w większości przypadków na źle zaparkowane pojazdy

  • Najgorsze jest to, że cwaniak parkujący na trawniku, chodniku czy drodze pożarowej (oczywiście nielegalnie) ma lepiej. Za darmo, a to tego dużo bliżej niż ktoś kto wynajmuje miejsce parkingowe/garaż do którego musi dość oraz płaci za to, a robi to zgodnie z przepisami. To jest premia dla cwaniaków, a kara „dla frajerów” parkujących nieprawidłowo.

 14. Kiedy remont Wallenroda?

  Jestem mieszkańcem tego osiedla i po powrocie z pracy nie mam gdzie zaparkować. Wszystkie miejsca są zazwyczaj zajęte. Kończy się parkowaniem na innym osiedlu. Pobliskie garaże są pozajmowane. Gdzie mam kupić lub wynająć miejsce postojowe? Może rozwiązaniem będzie ograniczenie możliwości parkowania tylko dla mieszkańców?

  • To teraz sam sobie odpowiedz. Jak udowodnić kto jest mieszkańcem a kto nie? Zameldowanie? Nie musisz być zameldowany, żeby mieszkać. Własność mieszkania? Nie musisz tu mieszkać będąc właścicielem. Dlatego znakami typu parking tylko dla mieszkańców można się podetrzeć. Nie są w żaden sposób obowiązujące i stawiają je tylko spółdzielnie mieszkaniowe albo samozwańczy szeryfie. Ten znak znaczy tyle samo co zakaz wjazdu z LPG do parkingu podziemnego. Jak go wyegzekwować? Rozwiązaniem jest ruch jednokierunkowy i tworzenie miejsc parkingowych gdzie się da. Co do samego osiedla Wallenroda to zobacz ile tam powtarzanych wraków stoi. Ktoś się wogole tym zajął? Gdzieś zgłosił? Najlepiej napisać – nie mam gdzie parkować, więc parkuje tam, gdzie jest miejsce.

  • Lubelski Koziołek

   Rozumiem, że ktoś spoza osiedla albo nawet miasta (o zgrozo) przyjechał pod twoje miejsce zamieszkania i pozostawił tam auto?

 15. zlikwidować trawniki zrobić parkingi

  albo „cywilizacja ” z jej samochodami które muszą gdzieś stac ,albo przyroda i trawniki .Co wybieracie ?

  • Na wsi tak.
   Ale w mieście: ludzie, przyroda, rowery i komunikacja miejska, bo na samochód dla każdego nie ma miejsca. Nigdzie na świcie nie ma miasta, które by zapewniło miejsce każdemu, kto ma samochód. Obowiązkiem miasta jest zapewnienie: np. komunikacji miejskiej, a nie miejsca dla samochodów prywatnych. Prywatne samochody trzyma się na prywatnych parkingach.

 16. Gdzie kierowcy mają stawiać auta? Rowerzyści , emeryci i frustraci niech się zgłoszą do Chrabąszcza. Może coś pomoże a jak nie to chociaż poleci developera.

  • To jest problem właściciela, że nie ma co zrobić ze swoim pojazdem. Jak nie ma gdzie go trzymać – niech wynajmie parking, przeprowadzi się, a w ostateczności – niech pojazd zezłomuje.
   Przepisy obowiązują zawsze, i brak domu publicznego w okolicy nie pozwala na zgwałcenie sobie kobiety na ulicy.
   Twoja postawa idzie nawet dalej, bo chciałbyś, nie płacić za usługi domu publicznego, bo uważasz, że należą Ci się one za darmo.

 17. Niestety LSM kiedyś oddało te uliczki miastu , wystarczy poprosić o zwrot i zainstalować szlabany na wjazdach do osiedla i zobaczycie ile będzie wolnych miejsc. A rejestracja nic nie znaczy ,wielu ludziom nie chce się przerejestrować auta i jeździ na nie swoich blachach.

 18. Pierwszy prześwit przy ul. Lawinowej 1, miejsce gdzie przejście dla pieszych jest po obu stronach notorycznie zastawiane jest samochodami. Pieszy przechodząc z prześwitu przez jezdnię nie jest w stanie widzieć nadjeżdżających aut. Proponuję przyjazd straży miejskiej i wprowadzenie porządku.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9528zł -0.16%
  • GBP 4.95zł 0.93%
  • EUR 4.4659zł 0.44%
  • CHF 4.192zł 0.28%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET