690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Parkujący powodują zagrożenie w okolicy przejścia dla pieszych (zdjęcia)

Problem z parkowanie na ul. Wajdeloty znany jest od lat. Niektórzy pozostawiający swoje pojazdy w rejonie m.in. szkoły zapominają o bezpieczeństwie innych.

Ta sytuacja trwa od lat i jak widać nikt nie jest w stanie sobie z nią poradzić, ani zarządca terenu ani służby miejskiej. Co jakiś czas widać na tej ulicy strażników miejskich, a pojazdy zabierane są nawet na lawety. To jednak za mało.

Niestety, kierowcy nadal parkują gdzie popadnie, blokując chodniki, wjazdy dla służb ratunkowych, a nawet blokując przejście dla pieszych.

– Zastawiony chodnik, wjazd dla służb, przejście dla pieszych obstawione samochodami. Tak kochani rodzice odbierają swoje pociechy zabierając innym dzieciom chodnik i powodując zagrożenie w okolicy przejścia – napisał do nas Czytelnik.

Brak wyobraźni parkujących może doprowadzić do tragedii. Zasłonięte przejście dla pieszych przez zaparkowane auta może być przyczyną potrącenia, zaś brak dojazdu służb ratunkowych do budynku może sprawić, ze dojdzie do tragedii w wyniku np. pożaru.

(fot. nadesłane Marcin)

45 komentarzy

 1. Nie pochwalam takiego parkowania, ale ja tu widzę inny problem. O której godzinie nie przejeżdżam, obojętnie jaki dzień, parkingi zastawione samochodami. Ludzie nakupowali aut i używają ich raz w miesiącu. Osoba , która musi korzystać z auta codziennie nie ma gdzie zaparkować. Ale kto komu zabroni..

  • Jedni mają prawo korzystać z samochodu – Ty. Innym należy zabronić. Obiektywizm typowy dla tego forum.

 2. a ciekawe gdzie parkuje cholota co w ZUS i sądzie pracuje

 3. Najgorsze w tym wszystkim jest to że parkujący pod klatkami schodowymi i blokujący chodniki uważają że mają rację i wyzywają od buraków tych którzy respektują przepisy kodeksu drogowego. Wszystko dlatego że służby komunalne nie działają w sposób właściwy Dotyczy to również policji która nie reaguje w większości przypadków na źle zaparkowane pojazdy

  • Najgorsze jest to, że cwaniak parkujący na trawniku, chodniku czy drodze pożarowej (oczywiście nielegalnie) ma lepiej. Za darmo, a to tego dużo bliżej niż ktoś kto wynajmuje miejsce parkingowe/garaż do którego musi dość oraz płaci za to, a robi to zgodnie z przepisami. To jest premia dla cwaniaków, a kara „dla frajerów” parkujących nieprawidłowo.

 4. Kiedy remont Wallenroda?

  Jestem mieszkańcem tego osiedla i po powrocie z pracy nie mam gdzie zaparkować. Wszystkie miejsca są zazwyczaj zajęte. Kończy się parkowaniem na innym osiedlu. Pobliskie garaże są pozajmowane. Gdzie mam kupić lub wynająć miejsce postojowe? Może rozwiązaniem będzie ograniczenie możliwości parkowania tylko dla mieszkańców?

  • To teraz sam sobie odpowiedz. Jak udowodnić kto jest mieszkańcem a kto nie? Zameldowanie? Nie musisz być zameldowany, żeby mieszkać. Własność mieszkania? Nie musisz tu mieszkać będąc właścicielem. Dlatego znakami typu parking tylko dla mieszkańców można się podetrzeć. Nie są w żaden sposób obowiązujące i stawiają je tylko spółdzielnie mieszkaniowe albo samozwańczy szeryfie. Ten znak znaczy tyle samo co zakaz wjazdu z LPG do parkingu podziemnego. Jak go wyegzekwować? Rozwiązaniem jest ruch jednokierunkowy i tworzenie miejsc parkingowych gdzie się da. Co do samego osiedla Wallenroda to zobacz ile tam powtarzanych wraków stoi. Ktoś się wogole tym zajął? Gdzieś zgłosił? Najlepiej napisać – nie mam gdzie parkować, więc parkuje tam, gdzie jest miejsce.

  • Lubelski Koziołek

   Rozumiem, że ktoś spoza osiedla albo nawet miasta (o zgrozo) przyjechał pod twoje miejsce zamieszkania i pozostawił tam auto?

 5. zlikwidować trawniki zrobić parkingi

  albo „cywilizacja ” z jej samochodami które muszą gdzieś stac ,albo przyroda i trawniki .Co wybieracie ?

  • Na wsi tak.
   Ale w mieście: ludzie, przyroda, rowery i komunikacja miejska, bo na samochód dla każdego nie ma miejsca. Nigdzie na świcie nie ma miasta, które by zapewniło miejsce każdemu, kto ma samochód. Obowiązkiem miasta jest zapewnienie: np. komunikacji miejskiej, a nie miejsca dla samochodów prywatnych. Prywatne samochody trzyma się na prywatnych parkingach.

 6. Gdzie kierowcy mają stawiać auta? Rowerzyści , emeryci i frustraci niech się zgłoszą do Chrabąszcza. Może coś pomoże a jak nie to chociaż poleci developera.

  • To jest problem właściciela, że nie ma co zrobić ze swoim pojazdem. Jak nie ma gdzie go trzymać – niech wynajmie parking, przeprowadzi się, a w ostateczności – niech pojazd zezłomuje.
   Przepisy obowiązują zawsze, i brak domu publicznego w okolicy nie pozwala na zgwałcenie sobie kobiety na ulicy.
   Twoja postawa idzie nawet dalej, bo chciałbyś, nie płacić za usługi domu publicznego, bo uważasz, że należą Ci się one za darmo.

 7. Niestety LSM kiedyś oddało te uliczki miastu , wystarczy poprosić o zwrot i zainstalować szlabany na wjazdach do osiedla i zobaczycie ile będzie wolnych miejsc. A rejestracja nic nie znaczy ,wielu ludziom nie chce się przerejestrować auta i jeździ na nie swoich blachach.

 8. Pierwszy prześwit przy ul. Lawinowej 1, miejsce gdzie przejście dla pieszych jest po obu stronach notorycznie zastawiane jest samochodami. Pieszy przechodząc z prześwitu przez jezdnię nie jest w stanie widzieć nadjeżdżających aut. Proponuję przyjazd straży miejskiej i wprowadzenie porządku.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki gminno-parafialne w gminie Turobin. Wystąpią Roxait i BajorekD
Dożynki gminno-parafialne gminy Tereszpol
Gminno-Parafialne Dożynki gminy Tarnogród. Wystąpią zespoły Baflo i Meffis
Dożynki Gminy Potok Górny. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Veegas
Dożynki Gminy Obsza