Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. „Na podane numery nie można się dodzwonić, skrzynka mailowa jest pełna” – tak wygląda pomoc dla przedsiębiorców

Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę na duże problemy związane z otrzymaniem pomocy dla przedsiębiorców. Jak pisze, mail Miejskiego Urzędu Pracy nie przyjmuje poczty elektronicznej, zaś na podane telefony nie można się dodzwonić.

Nasz Czytelnik przesłał do nas informację dotycząca tego, jak wygląda pomoc dla przedsiębiorców starających się o wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej. Jak relacjonuje, instytucje nie są przygotowane na pomoc.

– Na podane 4 numery telefonów (Miejskiego Urzędu Pracy) nie można się dodzwonić (wielokrotne próby każdego dnia od początku miesiąca), skrzynka e-mail pod adresem [email protected] jest przepełniona i wysyłane wiadomości są odrzucane. W związku z tym pytanie, czemu tak się dzieje, że instytucje państwowe pomimo stałych zapewnień w mediach o sprawnej pracy nam mikroprzedsiębiorstwom, nie umożliwiają kontaktu w sprawie wniosków pomocowych? – pyta Czytelnik.

Wystarczyło kilka minut, aby potwierdzić te słowa. Na wysłanego maila do Miejskiego Urzędu Pracy otrzymaliśmy po kilkudziesięciu minutach zwrot z informacją, że skrzynka mailowa jest pełna.

– To „blokowanie dostępu do informacji” w przypadku każdej odpowiedzialnej instytucji od konkretnego programu wygląda bardzo podobnie – telefony głuche, mail albo przepełniony, albo nikt nie odpowiada. Niby tak wzniośle zapewnia się, że pomoc dla mikroprzedsiębiorstw działa sprawnie, a ja osobiście, jak i też kilku znajomych samozatrudnionych od 3 tygodni czeka na środki, próbujemy się czegoś dowiedzieć i w zasadzie nie wiemy nic. Pozostawiono nas samych sobie pośród górnolotnych haseł – dodaje Czytelnik.

Przypomnijmy, obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa. W jej ramach m.in. przedsiębiorcy zatrudniających do 9 osób mogą zostać zwolnieni ze składek ZUS na 3 miesiące, zaś świadczenie postojowe przeznaczone są dla zleceniobiorców (umowa-zlecenie, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia. Co więcej, właściciel firmy może liczyć na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników, do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy. To nie wszystko, ponieważ mikroprzedsiębiorcy mogą skorzystać z pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Problemy opisywane przez Czytelnika dotyczą sprawy: Tarcza antykryzysowa covid-19 – Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców

– Uprzejmie informujemy, że e-mail: [email protected] działa poprawnie i nie jest przepełniony. Do ww. adresu podłączone są e-maile imienne pracowników obsługujących wsparcie w ramach tarczy i odpowiedź o przepełnieniu skrzynki przyszła z e-maila jednego z pracowników, a nie z ogólnego e-maila: [email protected], co zresztą potwierdza dołączony przez Czytelnika screen. Jednocześnie informujemy, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem formami wsparcia w ramach tzw. tarczy antykryzysowej specjalnie dedykowane numery infolinii : 81 466 52 44, 81 466 52 41, 81 466 52 24, 81 466 52 57 mogą być czasowo niedostępne z powodu przeciążenia sieci o czym informujemy na naszej stronie internetowej: https://muplublin.praca.gov.pl/
Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Pragniemy zaznaczyć, że do dnia 19.05.2020 do godz. 13.00 do MUP w Lublinie wpłynęło 20656 wniosków i uzupełnień o udzielenie wsparcia. Przyznaliśmy wsparcie przedsiębiorcom/pracodawcom/organizacjom
pozarządowym na łączną kwotę 28 228 018,07 zł – przekazała nam Monika Różycka-Górska rzecznik prasowy
Kierownik Działu Organizacyjno-Administracyjnego z Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

(fot. pixabay.com, screen)

25 komentarzy

 1. Już mówili o tym w Warszawce. Celowo są blokowane strony administracyjne by interesant nie mógł nic załatwić. Dzieje się to tam gdzie administracją zarządza opozycja. Czyli celowo zakłócają pomoc strony rządowej dla przedsiębiorców i osób poszkodowanych przez pandemię. Celowo i świadomie opozycja dąży do destabilizacji naszego państwa.

 2. Zacznijmy od tego, że urzędnicy w MUP to osoby niekompetentne, które w żadnym przypadku nie powinny zajmować się tak ważnymi rzeczami jak pomoc dla przedsiębiorców z tarczy antykryzysowej.
  Powinien zajmować się tym Urząd Marszałkowski i by nie było takiego paraliżu jaki się odbywa

 3. Ja próbowałam raz się dodzwonić i skrzynka była zapchana, a po ponownym wybraniu numeru odebrała tel.mila Pani. Sprawę z nią załatwiłam. Kasę mam na koncie. Trochę to trwało, ale dlatego że sama zalaczylam zła umowę i w załączniku zrobiłam błąd. Cierpliwości ludzie!

  • Powiedz to tym, którzy nie mają z czego żyć. A może niech cierpliwość jedzą?

  • Pracodawca Lublin

   Niestety tego właśnie ludziom przede wszystkim brakuje. Najlepiej złożyć wniosek i odrazu dostać pieniądze. Nigdzie tak nie ma. Sam czekałem 40min na infolinii jednego z podanych numerów tarczy. Odebrał przemiły Pan Piotr, który krok po kroku pomagał mi uzupełnić wniosek a na koniec przeprosił, że tak długo trwa rozpatrywanie wniosków i muszę uzbroić się w cierpliwość bo wpłynęło podobno ponad 20 tysięcy wniosków i urząd nie jest w stanie przerobić wszystkiego od ręki. Pozostaje więc czekać…

  • Wniosek złożony elektronicznie z podpisem kwalifikowanym 10.04.2020 braki uzupełnione 05.05.2020 do tej pory nic żadnego odezwu 😀

 4. Tylko pełowcom nic nie działa.

Wiadomości z info112