Sygnał od Czytelnika. Mercedesem pod prąd. „Jest mały ruch i nic się nie dzieje” (wideo)

Nasz czytelnik jadąc trolejbusem, w pewnej chwili zauważył poruszającego się pod prąd kierowcę mercedesa. Na zwróconą mu uwagę, że źle jedzie, mężczyzna odparł, iż jest mały ruch i nic się nie dzieje.

Wczoraj rano w rejonie skrzyżowania al. Witosa z ul. Dekutowskiego doszło do groźnie wyglądającej sytuacji drogowej. Kierowca mercedesa postanowił jechać al. Witosa pod prąd i kontynuował swoją jazdę w kierunku ul. Grygowej.

Kierujący osobówką wjechał na skrzyżowanie i następnie skręcił w prawo. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamerę w trolejbusie.

– Kierujący nie widział problemu w tym, że jechał pod prąd. Był zbulwersowany moim trąbieniem, stwierdził, że mogłem po prostu go przepuścić, bo przecież jest mały ruch i nic się nie dzieje. Dodatkowo zapytałem go, czy nic by się nie stało, jakbym go uderzył pojazdem? Stwierdził, że to tylko autobus miejski, a nie jakieś lamborghini – napisał pan Rafał.

Kolejne nagranie ku przestrodze!

(fot. wideo nadesłane Rafał – dziękujemy!)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. To schowany w samochodzie pedalarz. Ich przepisy nie dotyczą.

 2. mam nadzieję, że odpowiedni mandat wytłumaczy temu idiocie, że w tym kraju jednak obowiązują przepisy, niezależnie od natężenia ruchu

 3. zmartwię pana kierowcę merca – taki autobus miejski kosztuje więcej, niż np. podstawowy nowy model Lambo Huracan 🙂 albo używane Murcielago LP640

  • „stwierdził, że mogłem po prostu go przepuścić, bo przecież jest mały ruch i nic się nie dzieje” – ciekawe jak z wyrozumiałością w drugą stronę?

 4. W przypadku kolizji nie byłbym pewien, że winnym będzie osobowy mercedes.
  Poruszał się on nieprawidłowo, ale to autobus wjeżdżał na drogę z pierwszeństwem i był zobowiązany ustąpić pierwszeństwa (znak A-7 przed wjazdem na skrzyżowanie (w postaci ronda)) wszystkim pojazdom poruszającym się tą drogą (włącznie z tymi, którzy jadą z przepaloną żarówką, rowerem bez dzwona, czy poruszającym się pod prąd).

  • A to i racja bo nie wiadomo czy pod prąd nie skierowali go mundurowi z powodu wypadku lub cuś takiego.

   • Relatywizowanie, poziom miszcz.

   • Nie dlatego. Powód jazdy pod prąd nie jest istotny.
    Czy ciężarówka poruszająca się drogą z pierwszeństwem (a jadąca drogą z ograniczeniem do 3,5t) traci pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu, bo także nie powinno jej tam być?

    • Czyli pisząc inaczej. Jedno wykroczenie (jazda pod prąd) nie jest przyzwoleniem na popełnienie wykroczenia przez innych (nie ustąpienie pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się drogą pierwszeństwem). A to, że tamten poruszał się źle tego pierwszeństwa nie znosi.

     • Taaaak ?
      Ciekawe który z sędziów miałby takie rozumowanie jak Franio ?

     • niestety, ale takie są realia. włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim na niej się znajdującym, nawet tym jadącym nieprawidłowo (np. zbyt szybko, bez świateł, pod prąd itp.)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej