Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelniczki. Ławki w pokrzywach, zarośnięty skwer i boisko. „Koszenie odbędzie się w dniach 21-24 lipca” (zdjęcia)

Informujcie nas o kolejnych terenach porośniętych trawą, z których nie można normalnie korzystać. Tym razem chodzi o jedno z boisk na Czechowie, skwer oraz ławki przy chodniku.

Otrzymaliśmy kolejny sygnał o kompletnie zarośniętych trawą terenach miejskich. Tym razem chodzi o jedno z boisk na Czechowie, skwer oraz ławki znajdujące się w rejonie ciągu pieszego.

Tereny te zlokalizowane są w rejonie ul. Żelazowej Woli oraz pomiędzy szkołami podstawowymi nr 43 i 16. Na zdjęciach widać jedną z ławek, którą porastają pokrzywy, zaś na boisku gąszcz roślin uniemożliwiający swobodne korzystanie z niego.

Miasto informuje, że koszenie tego terenu odbędzie się w następnym tygodniu.

– Zgodnie z ustalonym harmonogramem, koszenie we wskazanych lokalizacjach odbędzie się w dniach 21-24 lipca. Będzie ono miało jednak inny zakres niż w latach ubiegłych. Wykoszone zostanie boisko trawiaste wraz z dojściem do niego, okolice ławek i pod ławkami, jak również teren wzdłuż alejek, na szerokości 1,5 m, z jednej i z drugiej strony. Zgodnie z przyjętą polityką miasta i kierunkiem zrównoważonego zarządzania trawnikami, staramy się ograniczać koszenie na terenach miejskich do niezbędnego minimum – poinformowała nas Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

(fot. nadesłane Paulina)

24 komentarze

  1. Najgorsze jest to, że zarosły wszystkie drogie, ozdobne rośliny posadzone przez miasto w ramach renowacji tego parku. Było ładnie do czasu, teraz wszystko równo zarosło i zmarniało.

  2. A wystarczyło wbic tabliczki „tu kosimy rzadziej ” i po ptokach by było 😀
    Ogólnie w tym roku to syf kiła i mogiła w tym mieście desperacji i mam nadzieję ze znajdzie się odpowiedzialny za taki stan rzeczy.

  3. A za siłownią na Króla Rogera dwumetrowe barszcze.

  4. no tak niech władze miasta skazały ludzi na : komary, meszki, kleszcze, barszcz sosnowskiego! przecież to jest chore żeby takie chaszcze były w prawie 400 tys mieście! raz wygląda to strasznie ohydnie jak jakieś zarośnięte pgr’y , a dwa to narażenie na niebezpieczeństwo ludzi !!! nie dość ze jesteśy na szarym końcu w zarobkach, brak dużych zakładów pracy, bida… to teraz wyglądamy jak zapyziały zarośnięty grajdołek:/ skandal

  5. „kierunkiem zrównoważonego zarządzania trawnikami” – jak nie wiadomo o co chodzi – to wiadomo o co chodzi. Proszę nie robić z mieszkańców bezmózgów. Tłumaczenie urzędników od siedmiu boleści.

  6. Zapraszam do wąwozu na Kalinie . Trawa dwa razy większa niż na zdjęciach. Dwa miesiące nie koszona.

  7. Parę lat ograniczonego koszenia i będzie królował czarny bez. To nawet pożyteczna roślina, nie to co barszcz Sosnowskiego, którego zwalczanie wyceniono na 20 tys. euro za hektar.

  8. Koncertowa lepsza… Zarosła akacją i ostem

Z kraju

Polityka i społeczeństwo