Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Święto patrona kierowców: W niedzielę odbędzie się poświęcenie pojazdów

Niebawem przypada święto patrona wszystkich kierowców – św. Krzysztofa. Z tej okazji jak co roku Automobilklub Lubelski organizuje poświęcenie pojazdów.

W tym roku święto patrona wszystkich kierowców, czyli św. Krzysztofa, przypada w poniedziałek. Jak co roku Automobilklub Lubelski organizuje poświęcenie pojazdów, które odbędzie się w niedzielę o godzinie 20 na terenie Targów Lublin przy ulicy Dworcowej 11.

Z wszystkimi przybyłymi kierowcami spotka się Ksiądz Prałat Jan Kiełbasa, który dokona poświęcenia pojazdów. – Jak wiadomo ma on szczególną moc i święcenie parę koni doda. Z kolei po święceniu wszystkich chętnych zapraszamy na próby sprawnościowo zabawowe. Dozwolona będzie też jazda bokiem i na gumie – zachęcają organizatorzy.

Na spotkanie może przyjechać każdy chętny, warunkiem uczestnictwa jest przyjazny stosunek do pojazdów silnikowych.

(fot. lublin112)
2016-07-23 16:14:02

28 komentarzy

 1. Nie poświęcone autko i rybka naklejona z tyłu, a myślenie za kierownicą chroni przed Złym

 2. Tadeusz Wajche Przełóz

  Nooo poswieccie, nie beda sie psuc, no i zawsze to pare kucy wiecej pod maska…. pamietajcie tylko o naklejeniu rybek na klape bagaznika-wedkarze to nalepsi drajwerzy no i +200 do lansu na mszy w niedziele…hehe ciemnogrod 🙂

  • chcą to niech naklejają i niech święcą, nie twój zasrany interes, zobaczymy jaki sam będziesz ciemniak jak poprosisz o księdza jak będziesz zdychał

   • odezwała się wierna. I tacy ludzie chodzą do kościoła i udają a wyjdą i sypią jadem na bliźniego i na sąsiadów

 3. Wasz bóg, rybki, różańce i kropidło, wam rozumu za kierownicą nie zastąpią. A jak rozum jest, to gadżety niepotrzebne.

  • sądząc po wielu po twoich „błyskotliwych” komentarzach coś sam tym rozumkiem zbytnio nie grzeszysz…

   • Nie mają być błyskotliwe. Są szczere (zgodne z moimi prawdziwymi poglądami) i politycznie niepoprawne. Ja w ogóle nie grzeszę, bo nie wierzę w żadne bajki o grzechach. Żeby dobrze przeżyć swoje życie, nie potrzebuję naiwnego straszaka w postaci jakiegoś piekła 🙂

    • No dobrze, ale powiedz, serio myślisz, że jest ktoś, kogo obchodzi w co wierzysz lub nie wierzysz?

     • Dobre pytanie. Ale możesz je wpisać dokładnie pod każdym wpisem na każdym internetowym forum. Kogo nie obchodzi, to nie czyta. Ja bym tak robił.

 4. przepraszam Moja Honda ma 115 koni, ile będzie miała po poświęceniu ? Czy święcenie skraca żywotność silnika ?

  • Jak będziesz święcił regularnie co 10 tys. km to silnik będzie zdrowy jak dzwon na dzwonnicy.

  • Może miała jak z fabryki wyjechała… pod koniec lat 90-tych pewnie (1,5 V-TEC czy 1,8?), teraz pewnie ma ze 100 z tego i gubi olej (jak znam Hondę i jej silniki). Po poświęceniu nadal będzie gubiła olej i nadal będzie miała 100 kucy, ale za to będzie „poświęcona”.
   A żywotność skraca „pałowanie Civic-a do odcinki” a nie gusła.
   Jak komuś gusła i obrzędy w czymś pomagają, to na zdrowie.

   • twoje zardzewiale bmw jrst 100 razy lepsze. Co tak ciagle krytykujesz kazdego pokemonie kazdego tutaj. Chlopak lubi honde to jezdzi honda, inny lubi audi, opla czy fiata ale nie najwiekszy pokemon kuba musi wszedzir wtracic swoje 3 grosze. Masz jakies kompleksy i wszedzie sie musisz udzielac – co maly wacek i duze masz auto z poteznym silnikiem tym sobie to rekompensujesz ? Juz wolalem jak wilkinowy nocnik cos napisal juz ciagle widzec to logo z usmiechnieta zakompleksiona morda☻

    • Akurat tutaj krytykuję osobę, która krytykuje innych tylko z tego powodu, że w coś tam wierzą.
     Mnie cudza wiara nie obchodzi i tak długo, jak nie chcą mi na siłę jej wciskać, nie przeszkadza mi też.
     Nie jeżdżę sobie po cudzej wierze, tylko po kimś, kto sobie z niej jaja robić raczy – to chyba drobna różnica?

  • Nie wiem nic o silniku ale blachę to Ci rdza wpie*rzy raz dwa.

 5. No tak, nie ma jak „troszkę” hejtu na księży. Prawda?
  Same kozaki.

  • Czemu hejt na księży przecież to ich praca, raczej hejt z ciemnoty co w to wierzy

   • Ciemny umysł to ma ten co ma wąskie horyzonty. Ciemnota nie pojmuje, że ktoś może czuć potrzebę poświęcenia pojazdu. Miałeś komunię, bierzmowanie? A w jakim celu te obrzędy przyjmowałeś skoro ci przeszkadzają? Alboś ubezwłasnowolniony albo ciemny jak tabaka w rogu.

    • wróbelek Elemelek

     Komunię miałem bo chciałem mieć zegarek z melodyjkami.Tak naprawdę dzieci mają komunię, bierzmowanie bo zostaje im to narzucone, dzieci są ciemną jednostką która w czasie dojrzewania rozwija się psychicznie. Rozwija się światopogląd, myślenie, emocje , spostrzeganie itp. wtedy zdają sobie sprawe, że były okłamywane przez kosciół katolicki i księży, wciskano im jakieś bajki i legendy co prowadzi do wypisania się z tej sekty.

  • Jest tu słowo o księżach? Robota, jak robota – z czegoś trzeba żyć. Ja piszę uwagi pod adresem ich klientów.

 6. A kto jest patronem pijanych kierowców?A dlaczego ksiądz nie chce poświęcić betoniarki na budowie?

 7. jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ateiści – gadanie ze ślepym o kolorach

 8. Patronem pijanych jest ks.proboszcz L**** Sz.

 9. poczytajcie sobie ostatni Swiat Wiedzy jest tam bardzo ciekawy artykuł pt Ciemna strona watykanu

 10. Im dłużej żyję tym bardziej nie rozumiem innych ludzi. Wymaga się ode mnie tolerancji na różne rzeczy. Coraz więcej środowisk krzyczy, że są dyskryminowane, mowa nienawiści, ksenofobia itp. itd. a będąc katolikiem i wierząc w Boga, tutaj dowiaduję się, że jestem ciemnotą, wierzę w bajki i gusła a na innym, że najpewniej byłem molestowanym ministrantem. Wystarczy tylko tekst o zwyczajnym poświęceniu pojazdów i od razu czuję się piętnowany. A gdzie tutaj tolerancja? Nie podoba ci się wiara czy niewiara innych? Nie komentuj tego. Ja nie wyzywam cię od niewiernych i nie uważam, że to że nie wierzysz czyni cię gorszym. Możesz być lepszym człowiekiem ode mnie. Bądź tylko na tyle tolerancyjnym, żeby mnie zrozumieć. Obydwaj bądźmy dobrzy- w życiu i na drodze. Dobro prędzej czy później wróci do ciebie. Tylko tyle i aż tyle wystarczy.

Wiadomości z info112