Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Święta bez śniegu, z deszczem i wiatrem. Lokalnie 8°C na termometrach

W sobotę przez Polskę przemieszczał się ciepły front. Po jego południowej stronie doszło do wystąpienia dużej różnicy ciśnienia pomiędzy niżem znad północnej Europy, a wyżem z południa kontynentu europejskiego, co spowodowało wzrost prędkości wiatru z kierunków zachodnich, w porywach od 40 km/h do 65 km/h.

W okresie świątecznym musimy się liczyć z dużym i całkowitym zachmurzeniem, silniejszym wiatrem i napływem cieplejszych mas powietrza, głównie z północnej części Oceanu Atlantyckiego, dlatego nie mamy co liczyć na białe święta.

W Wigilię w regionie prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu o natężeniu słabym, lokalnie umiarkowanym. Będzie wyjątkowo ciepło jak na grudzień, termometry wskażą od 5°C do 8°C w najcieplejszym momencie dnia. Prognozowane są nieco silniejsze porywy wiatru do 60 km/h z północnego-zachodu. Z południowego-zachodu kraju na północny-wschód wędrować ma kolejny ciepły front atmosferyczny, za którym płynąć ma coraz cieplejsze powietrze i wystąpią kolejne opady atmosferyczne. Noc z 24 na 25 grudnia będzie wyjątkowo ciepła, pozostaniemy pod wpływem ciepłego wycinka niżu z północy kontynentu europejskiego.

W pierwszy dzień świąt pogoda na obszarze województwa lubelskiego bardziej przypominać będzie święta Wielkanocne niż Boże Narodzenie. Na termometrach ujrzymy od 6°C do 8°C, dalej będzie wietrznie za sprawą dużej różnicy ciśnienia pomiędzy północną a południową Europą, utrzyma się nieprzyjemny wiatr z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego do 50 km/h, możliwe są opady atmosferyczne o niewielkim natężeniu. Ciśnienie zacznie stopniowo rosnąć i wyniesie około 1015 hPa, do końca dnia wzrośnie w okolice 1018 hPa.

We wtorek Polska zacznie dostawać się pod wpływ kolejnego układu niskiego ciśnienia, który znad Morza Północnego wędrować ma nad Skandynawię. Ciśnienie w drugi dzień świąt spadnie z 1016 hPa do około 1005 hPa. Od zachodu do kraju zacznie wchodzić front chłodny, ale jego wkroczenie prognozowane jest dopiero na koniec dnia. Termometry pokażą od 3°C do 6°C, dalej wietrzenie do 40 km/h z zachodu, południowego-zachodu. Nie prognozuje się wystąpienia opadów atmosferycznych.

BIEŻĄCE PROGNOZY DLA MIAST I POŁOŻENIE OPADÓW MOŻECIE ŚLEDZIĆ POD ADRESEM PONIŻEJ:
https://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2017-12-23 21:51:57
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

 1. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

  Jejku, jejku, deszcz i wjugę wróżą !!! – Ciekawe ilu starci panowanie nad pojazdem (dowolnej marki, żeby nie było), a dla ilu miszczów zakręty będą źle wyprofilowane i te przeklęte przydrożne drzewa, które jak wiadomo zupełnie złośliwie wyskakuję przed maski w najmniej spodziewanej chwili.
  O dzikich zwierzakach tym razem nawet nie wspomnę, a wiadomo, że potrafią fujarom zajrzeć prze szybę. Wredoty jedne.

 2. Już jest 9 stopni

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

   Po przejrzeniu innych stron 112, z satysfakcją stwierdzam, że zarówno prognoza pogody 112, jak i moja prognoza pod artykułem sprawdzają się bez pudła.
   Już sporo męczenników motoryzacji „straciło panowanie”, nad sobą i pojazdami.
   A ilu jeszcze straci… Bóg jeden wie…

Z kraju