Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

W święta autobusy pojadą rzadziej niż zwykle. Niektóre linie wcale nie wyjadą

W okresie Świąt Wielkanocnych autobusy komunikacji miejskiej jak i PKS kursują znacznie rzadziej niż normalnie. Wiele kursów zostało odwołanych.

W Lublinie komunikacja miejska kursuje według specjalnych rozkładów jazdy. Dzisiaj wszystkie autobusy i trolejbusy jeżdżą tak jak w zwykłą sobotę. Z kolei jutro, w Wielkanoc, obowiązuje rozkład jazdy na dzień: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Nowy Rok. Wprowadzono także kilka zmian w kursowaniu:
– nie kursują linie nr: 21, 47, 74, 78, 152
– linia nr 55 nie kursuje do Świdnika
– linia nr 7 nie zajeżdża pod Centrum Handlowe „Felicity”
– linia nr 150 obsługiwana przez autobusy

W Poniedziałek Wielkanocny wszystkie pojazdy lubelskiej komunikacji miejskiej kursują na podstawie rozkładów jazdy niedziela i dzień świąteczny. Zaś we wtorek wszystko wraca do normy, i obowiązuje rozkład z dnia powszedniego.

W Białej Podlaskiej autobusy komunikacji miejskiej dzisiaj kursują jak w soboty. Z kolei w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny obowiązywał będzie rozkład na dzień świąteczny. W Zamościu zawieszone zostały kursy szkolne na liniach nr: 3, 4, 10, 13, 15, 55 i 54. W Święta obowiązuje rozkład niedzielny, jednak pojazdy będą wyjeżdżały na linie sukcesywnie dopiero od godziny 8 rano. Linia nr 2 wcale nie pojawi się na trasach.

W niedzielę praktycznie wcale nie będą kursowały autobusy PKS. Komunikacja podmiejska została zawieszona już dzisiaj, pojawi się zaledwie kilka autobusów dalekobieżnych. W poniedziałek można liczyć tylko na wybrane kursy pomiędzy większymi miastami.

(fot. lublin112)
2014-04-19 14:17:26

Jeden komentarz

  1. Pan Sołtys z Lublina

    W święta autobusy pojadą rzadziej niż zwykle. Niektóre linie wcale nie wyjadą.

    I bardzo dobrze. Przynajmniej po tym zorientują się Państwo, że kierowcy to tez ludzie.
    Niektórzy to nawet katolicy. I nie daję wiary w Państwa słowa, że to chamy.
    Miłych Świąt – Pan Sołtys z Lublina Wam, życzy.