Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Świecące kurczaki powodem interwencji strażaków

O nietypowej interwencji straży pożarnej poinformował dziś portal bp24.pl. Strażacy otrzymali zgłoszenie o świecących kurczakach w jednym z mieszkań na terenie Białej Podlaskiej.

W minioną sobotę około godziny 4:30 strażacy otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Białej Podlaskiej, że w jej domu znajdują się świecące jak żarówki dwa pieczone kurczaki. Istniało podejrzenie skażenia radiologicznego.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policjanci. Potwierdzono zgłoszenie, znajdujące się w kuchni kurczaki emitowały światło fluorescencyjne – relacjonuje portal bp24.pl. Strażacy po pomiarach nie stwierdzili zagrożenia promieniowaniem, nikt też nie uskarżał się na złe samopoczucie.

O całej sytuacji został powiadomiony bialski sanepid. Powodem świecenia kurczaków mogły być bakterie fosforyzujące, jednak dokładne badania wykażą, co było przyczyną świecenia kurczaków w ciemności.

(fot. RitaE z Pixabay)

29 komentarzy

  1. Taki śmieć który wprowadza to na rynek ze świadomością jaki syf się tam znajduje powinien byc oskarżony o naumyślne doprowadzanie do uszczerbku na zdrowiu. Z miłą chęcią sam bym takie ścierwo fekaliami karmił. Pomyślcie ludzie, że sami to spożywacie i wasze dzieci i rodziny. Tylko, że ciemnogród zapatrzony w koleje partie polityczne nie widzi rzeczy przyziemnych.

  2. Liczę że napiszecie co się okazało z tymi kurczakami?

  3. Wszyscy na kurczaki a to może wina przyprawy. Napisane że pieczone były.

  4. Gdyby te kurczaki faktycznie świeciły od radiacji to miła pani dziś chodziłaby raczej bez skóry, a raczej.. nie chodziła xD

Z kraju

Polityka i społeczeństwo